Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 14.01.2021

Podczas środowej sesji nasz rynek był tym najsłabszym z tych które tutaj opisuje. Jako jedyny stracił na wartości i wzbudził większy strach przed silniejszymi spadkami.

Indeks WIG 20

W wyniku spadku wartości indeksu WIG 20 o -1% na wykresie dziennym powstała druga z rzędu czarna świeca i w połączeniu z Doji jaka wyrysowała się przed nimi, można zastanawiać się czy aby nie mamy do czynienia z czymś na wzór 3 czarnych kruków? Do ideału oczywiście brakuje ale pewne podobieństwo sytuacyjne jak najbardziej można dostrzec. Mimo wszystko na obecną chwile nie mamy wybicia poziomu 1982 i dlatego co by się nie działo , w takim trendzie wzrostowym traktujemy to jako korektę.

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20 w dalszym ciągu nie ma wybicia 1987 a układ fal jaki powstał, w pierwszej kolejności przyjmuję jako korektę w której fala b jest korektą pędzącą. Aby jednak wszystko było jasne biorę również pod uwagę możliwość tworzenia tzw. trójkąta początkowego choć w takim wypadku potrzebny jest jeszcze jeden dołek i to bez dalszego odbicia w górę.Chciałbym również zwrócić uwagę na fakt, iż podczas wczorajszej sesji wyraźnie wzrósł LOP który od początku spadku do wczoraj niemal nie zmieniał się. Dla mnie jest element świadczący na korzyść kończenia spadku i powrotu do wzrostu bo dlaczego „Ci lepiej zorientowani” mieli by otwierać nowe S dopiero po spadku o ok. 50 pkt ? Obecnie najistotniejsze moim zdaniem opory to poziomy 2047 a zaraz dalej 2055. Ten pierwszy wyznacza OB ten drugi wczorajszego maxa. Oczywiście dla niedźwiedzia jest wcześniej ważna strefa na ok. 2031-2033

Indeks DAX

Po symbolicznym wzroście indeksu DAX o 0.11% na wykresie dziennym powstała nie wnosząca nic nowego mała szpulka wzrostowa. Jedyne co pokazuje nam ten wynik to fakt, iż cały czas broniony jest zakres OB a to dalej wskazuje że mimo wszystko nowy szczyt jest na liście możliwych scenariuszy.

Na wykresie intra kontraktów na DAX konsolidacja w zakresie 13850 -14000

Indeks S&P

Na wykresie dziennym indeksu S&P właściwie bez zmian a niewielka świeca wzrostowa po 0.23 w górę daje jakby minimalne potwierdzenie dla obecnego scenariusza z nowym szczytem.

Na wykresie intra kontraktów na S&P po re-teście strefy na ok. 3770 dużym Pin barem mamy tendencje wzrostową , która doszła do strefy na Koronę. Najprawdopodobniej nastąpi tu reakcja podażowa. Jeśli nie rozwinie się ona do momentu wybicia 3776 a raczej nie powinna to w następstwie cena wybije strefę na Koronę i ponownie wyjdzie na nowe szczyty. Tym razem jednak może to być wyjście , które w efekcie końcowym będzie ostatnim w całym swingu od 3652 a nie jest powiedziane że i ostatnim w całym trójkącie rozszerzającym się (no i ostatnim w całej …… )

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

35
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
29 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
kwottaki sobie graczŁiktorandyKazimierz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
BttF
Gość
BttF

Na początek dnia pozwolę sobie na polemikę z gospodarzem apropos : ” Dla mnie jest element świadczący na korzyść kończenia spadku i powrotu do wzrostu bo dlaczego „Ci lepiej zorientowani” mieli by otwierać nowe S dopiero po spadku o ok. 50 pkt ? ” Otóż LOP rośnie wręcz modelowo od jego dołka na pierwszym szczycie ceny z piątku 08.01 https://www.fotosik.pl/zdjecie/74405c89a8df8efa kolejny szczyt był nadbiciem negatywną dywergencją , o czym była mowa w poniedziałek : https://invst.ly/te-1m W związku z powyższym byłbym bardzo ostrożny z tezą kończenia spadku , korekty w spadku jak najbardziej , kończenie spadku już niekoniecznie. Przy okazji nadmienię… Czytaj więcej »

BttF
Gość
BttF

standardowe poranne podbicie – chłodzące wyprzedane wskaźniki za nami , czas na kontynuację ruchu na południe : https://invst.ly/tgi08

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja S od 2044 odwrócić na L + 32 pkt.
Życzę udanych trade’ów.

andy
Gość
andy

s-2037

Kazimierz
Gość
Kazimierz

andy rozumiem, że skalpujesz.

andy
Gość
andy

zamknięte po 32.

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

nie było pytania wcześniej napisałeś niż ja zadałem pytanie,,,,hahhhaa

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

andy a stosujesz obronę zysków jak się pojawią????

andy
Gość
andy

tak skalpuję wejście było na OB, , zysk obroniony, chciałem więcej zadowoliłem się minimum ,jak zwykle chytrość wzięła góre nad rozumem

andy
Gość
andy

ponieważ wolę swingi więc 1 sztuka jest na S-2089

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozwolę sobie przedstawić wynik pierwszego sygnału systemu z 5.01.2021 r.
otwarcie : 2016 pkt. maks w dniu otwarcia 2035 / + 19 pkt./, maks do odwrócenia 2098 pkt. / + 82 pkt./
zysk na odwróceniu pozycji / + 28 pkt./ przy opcji netto odliczyć po 1 punkcie – prowizja dla biura maklerskiego.
Zawsze prowadzę taki zapis ułatwia mi to wyciągnąć wnioski na przyszłość.
Dla ciekawości podam, że w ubiegłym roku było79 sygnałów systemowych.
pozdro

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

Przedstawiam tu na forum strategię zaczerpniętą z SII zwaną AZYMUT…..mamy ATR Kazimierza oraz wzór który zawdzięczamy właśnie od BttF…
comment image

Domino
Gość
Domino

4 -dniowa konsola na Dax w przedziale 13830-14000. Jeśli wyjdą góra to pewnie zalicza nowy szczyt. Ciekawe jak to rozegrają u nas. Korcie mnie L w okolicy 2025-2030 ale sam nie wiem czy mogą wybić góra. Co Andy , Gracz myślicie? Jest szansa na wybicie w górę czy jednak pójdą w dół?

andy
Gość
andy

jak zwykle szanse z konsolidacji są po 50%, ,jestem w tej chwili bp i z zainteresowaniem obserwuję potencjalny orgr ,zrealizują to zakres ca 2074, wybija lewe ramię w dół to jazda zgodnie z obecnym trendem.

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

imo wygl ada mi to na 4 falkę w dół….mam S od 2033 i pilnuję
comment image

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

od 2028 zamiana na L…..

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

ale krecą..brak kierunku…bm jedynie zarabia na prowizji..zamienia na S x3 po 2025…póki co L nadal w portfelu
2 L po 2038 czeka.. TP oczekuje 2060…

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

jeśłi założyc że od 2098 -2008 mamy taki dziwny impuls to teraz trzeba jekieś korekty i tu okolice 2055 na 50fibo lub wyżej,,,słaby byk to jedynie moze dojśc do 2043 wybitej wsparcia i teraz retest jako oporek….
zejście ponizej 2022 otworzy imo droge do dalszych spadków i być może 2008 dołek padnie…

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

wtedy w grze będziemy mieć 5 falkę od 2038,,,,

Domino
Gość
Domino

Ja poza rynkiem. Wszystko dzisiaj w rękach Usiakow. Jak zdecydowanie wybija ostatni szczyt to powinnismy wybić się góra u nas i na Daxie. Więc jutro rano może być otwarcie luka tylko nie wiem która strona. Na 70 % stawiał luka w górę ale nie odwaze się zagrać. Zostaje bp.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Darek jeden mój wpis czeka na moderację , przeoczenie ?

Łiktor
Gość
Łiktor

Moje zlecenie S us500 po 3816 z sl 3822 weszło dopiero dziś . Od razu obniżam SL na poziom wejścia , ale marne szanse daję temu scenariuszowi .