Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P, przed sesją 18.12.2020

Wczorajsza sesja jakoś znacząco nie wpłynęła na sytuację techniczną omawianych indeksów. Jedynie na naszym rynku mieliśmy chwile emocji za sprawą wykorzystania informacji płynących z konferencji ministra na temat obostrzeń „covidowych”.

Indeks WIG 20

Za sprawą spadku wartości indeksu WIG 20 o -0.48%, na jego wykresie dziennym powstała spadkowa świeca z wyraźnym górnym cieniem. Towarzyszyły temu większe obroty niż w dniu poprzednim. Sam spadek został wywołany przez informacje płynące z konferencji nt. nowych obostrzeń „covidowych”. Innymi słowy uważam, że zostały one wykorzystane przez większych graczy do przestraszenia inwestorów i do zebrania trochę akcji po niższych cenach. Obraz rynku na wykresie nie jest raczej zapowiedzią spadku a wręcz przeciwnie, wskazaniem, że jeszcze w tym roku będziemy chyba na nowym szczycie. Oczywiście innego scenariusza nie możemy wykreślić ale tu potrzebny byłby spadek wybijający poziom 1916 i to na dobry początek.

Na wykresie intra kontraktów rzuca się w oczy tąpnięcie w dół z odbiciem pozostawiającym długi dolny cień na świecy testującej linię szyi ORGR. Tym samym wykonana została korekta znosząca ok. 61.8% wzrostu od 1925. Kontynuacja trendu wzrostowego a dokładniej swingowy sygnał do tego będzie miał miejsce przy wybiciu 2015 , jeśli to nie nastąpi a cena najpierw wybije wczorajsze minimum a dalej wspomniane 1925 to z dużym prawdopodobieństwem będziemy mogli oczekiwać zejścia w kierunku 1870.

Indeks DAX

Na indeksie dziennym DAX, po jego wzroście o 0.75% mamy małą szpulkę po luce cenowej i tym samym wyjście nad strefę na Koronę. Rynek innymi słowy zmierza cały czas do ustanowienia nowego historycznego szczytu. Droga do pierwszych zagrożeń dla takiego scenariusza jest dość daleka.

Na wykresie intra po wyjściu nad strefę na Koronę z dużego interwału mamy korektę, która obecnie zeszła do tej strefy od góry wykonując ruch spadkowy wielkości prowadzącego OB. Wydaje się, że choć możliwe jest jeszcze osunięcie do niebieskiej strefy cenowej to jednak dopóki nie zostanie wybite 13500 dopóty cały czas gramy na nowy szczyt.

Indeks S&P

Na indeksie dziennym indeksu S&P po jego wzroście w czasie wczorajszej sesji o 0.58% powstała mała wzrostowa szpulka i tym samym indeks ten osiągnął nowy historyczny szczyt. Obecnie mamy tu dość istotną strefę geometryczną a sam układ falowy zdaje się „mówić” , że jest na ukończeniu. Jednak gdzie faktycznie ten ewentualny koniec wystąpi? Na tę chwilę nie ma żadnych ostrzeżeń (z wyjątkiem fal) że coś się może zadziać niedobrego dla inwestorów.

Na wykresie intra kontraktów na S&P po osiągnięciu nowego szczytu rynek ponownie wszedł w fazę korekty i nieuchronnie zmierza w kierunku poziomu wiodącego OB. Moim skromnym zdaniem ostatnie dwie równe i obecna korekta tworzą korektę wyższego rzędu o charakterze pędzącej 1:1 . Jeśli OB zatrzyma i tym razem spadek to rozpocznie się kolejny swing wzrostowy z wyjściem na nowe szczyty a ilość równych korekt nakazywać będzie założenie o kończącym się swingu wyższego rzędu zapoczątkowanego na 3642. No a jeśli to dołożymy do bardzo prawdopodobnej „konstrukcji” klina to dalej każdy sobie sam może dopowiedzieć.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

34
Dodaj komentarz

avatar
14 Comment threads
20 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
andydextaki sobie graczbibi....jerzy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja S od 1973 odwrócić na L + 35 pkt. od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade’ów.

Konrad
Gość
Konrad

U mnie wczoraj niemal totalne zaskoczenie, więc mniemam, że kurs wróci jeszcze na wyższe poziomy chociażby po to, aby dać szanse ucieczki z pozycji L.
Najważniejszy opór dla mnie to w tej chwili 2010 pkt.(na nowej serii H) Tam będę szukał S i zamykał L. Na serii wygasającej poziomem kluczowym jest 2004 pkt.

Konrad
Gość
Konrad

Widzę, że idą za sygnałem Kazimierza, więc wsparcie u mnie na 1952 lub nadbicie wczorajszego minimum.

BttF
Gość
BttF

Aby ułatwić ewentualnym naśladowcom stosowania tego prostego ATR podaję formułę do samodzielnego obliczania sygnałów , myślę że czas przestać udawać – to stary system bankiera 😉

0.5 * (((różnica między max i min z ostatniej sesji)*3 + (różnica między max i min z 2 ostatnich sesji)*2 + (różnica między max i min z trzech ostatnich sesji)) /6)

https://www.fotosik.pl/zdjecie/2ffa2007343cec9e

mimo wszystko życzę powodzenia w jego używaniu – choć wątpię czy będzie skuteczny.

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

w końcu ktoś podał prawdziwą formułe dla tego super systemu…cherry też wspominał że oblicza to w exelu ręcznie…ja wczoraj zapodałem strategię opartą na kanałach Donchiana z H1 i M15…. i nie ma tam nic tajemniczego i skomplikowanego …brawo BttF notabene ATR stosuję w wersji na DAX gdy nie korzystam z renko..

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Po otwarciu futures optymizm może wyparować.

roman
Gość
roman

dzisiaj spekulacyjne na cdprojekt wchodze po otwarciu, TP +5% raczej da sie wyciągnąc IMO tak jak ostatnio

cherry
Gość
cherry

Witam
Szybki wpis z terenu. Poziom 1956 odpalić powinien dynamikę na 1930, szczegóły jak to rozegrają
Udanych

BttF
Gość
BttF
Kris
Gość
Kris

A jak myślisz jak to się rozegra w czasie? Pytam bo mam trochę kontraktów na spadek CDR

BttF
Gość
BttF

po wyrysowaniu korekty prostej – jak pokazałem wcześniej – ruch powinien być dynamiczny :
https://invst.ly/t6dkb

czekamy na pierwsze pozwy od SONY i MICROSOFT … o Keanu Reeves nie wspomnę 😉

Kris
Gość
Kris

O pozwach nie pomyślałem, dzięki. Faktycznie to może ich zdołować na lata. Czyli rolujemy na nową serię. Pozdrawiam

BttF
Gość
BttF

Atmosfera gęstnieje coraz szybciej … czego można się było spodziewać. Kolejne -20% w poniedziałek zaglada w oczy:

https://stooq.pl/n/?f=1395166

A to dopiero wierzchołek góry lodowej , pozwy posypią się lawinowo jak opadnie pierwszy kurz.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Dzisiaj trzy wiedżmy prawdopodobieństwo podwyższonej zmienności.

dex
Gość
dex

Raczej obniżonej. Jest wysokie prawdopodobieństwo niskiej zmienności i niskie prawdopodobieństwo bardzo wysokiej zmienności, jeśli wystawcy opcji musieli hedżować swoje pozycje, co ostatnio miało miejsce w 2020r marcu a wcześniej w czerwcu 2013r, więc się to rzadko zdarza.

cherry
Gość
cherry

Zakładam, ze wszyscy bp? ewentualnie grają na H21.

Wpis o fw, rynek 10.35 = 1961.

Uwaga coś kombinują, mieli iść tempem w dół, niestety naruszyli i brak tego ruchu, ruch być może został przez miśka spalony.

Zalecam wzmożoną obserwację bo byk zyskał przewagę i jeśli nadal będą bronić 1956 mogą ruszyć na zakres 1976-1981. Przykro mi to pisać jako miśkowi:)

Udanych

cherry
Gość
cherry

Wpis traktujcie informująco.

Wszystko się układa, w małych falach, że jeśli gruby chce rozliczyć nisko to ma na to warunki i ustawiony rynek.

Mój misiowaty charakter pozwala mi napisać i wytypować rozliczenie serii w zakresie 1895-1910, do dzieła MIŚKI.

Już wysyłam ściągę do Grubego, tam ma wszystko rozpisane:)

Udanych

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Wydmuszka cdprojekt dołuje wig20.

andy
Gość
andy

chcąc zachować formułę TR gruby powinien odbić z poziomów 1944;1935 i ostatni 1925

andy
Gość
andy

na nowej serii poziom 1925-jest .też dolną linią flagi ,więc wyjście w dół/skuteczne/ da sygnał na głębsze spadki

cherry
Gość
cherry

Godzina 12.15 – 1954, a w20 niżej, czyli wybiło to co daje na szkicu w20, rysunek z wczoraj, tu zasięgi na przyszły tydzień i bazowy szkic, którego pilnuję,

https://imgupload.pl/zdjecie/oioNl

wg tej rozpiski właśnie otwierane są drzwi do spadków

Udanych

Konrad
Gość
Konrad

Ktoś rano pisał o wsparciu na 1952 i tam stanąłem 😉
Uwaga, poziom Kazimierza…zamykać czy nie?

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Decyzję musisz podjąć sam jak ostatecznie ustawi się kurs zamknięcia tego nie wiemy, cdprojekt zaczyna chodzić +- 10% w ciągu dnia przy lewarze można dużo zarobić lub stracić.

andy
Gość
andy

na wykresie 3 min rysuje się wyraźna filiżanka , z tworzonym uchem ,wyjście ponad ucho jedziemy w góre ,czekam z palcem na enter

jerzy
Gość
jerzy

wczoraj FUSD H21 kupowane w okolicach 3.62 pod niepewny dzień wiedżm daje właśnie nieżle zarobić

bibi....
Gość
bibi....

Więc przed nami teraz spadki na wszystkich rynkach,jesteśmy na progu zmiany wszystkiego będzie nowy świat,nowi ludzie.
Królowa wszystkich rynków DJI MÓWI DOSYĆ.

BttF
Gość
BttF

godzina CUDÓW na GPW rozpoczęta … rozliczamy serię Z
https://invst.ly/t6j6j

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Żegnamy serię Z od poniedziałku w opcji systemu będę podawał sygnały dla serii H /FW20H21/.
Życzę miłego weekendu.

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

kontynuacja H1
comment image

dex
Gość
dex

I to jest merytoryczny komentarz, a nie to tamto, łapanie ceny. Liczy się tylko interwał, a gdy się to ogarnie, to zmienność je Ci z ręki.

andy
Gość
andy

Dex /grono krytyków coraz bardziej się powiększa/ rozróżnij scalping od gry swingowej bo jeśli tego nie rozróżniasz to nie wiesz o czym piszesz ,już na pierwszym wejściu scalpujacy może zgarnąć maximum/oczywiście rzadki przypadek/ 2023-1993=30pkt., a dalej wykonaj trochę liczeń i zobacz ile dodatkowo może zgarnąć skalpujacy?