Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P, przed sesją 16.12.2020

Wczorajsza sesja należała do byków na wszystkich omawianych parkietach. Po niej przesłanki są niemal wszędzie jednoznaczne ale po kolei….

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20, który zyskał wczoraj 0.86% , powstała nie wielka ale wzrostowa świeca. Jej korpus zasłonił niemal w całości korpus spadkowej świecy z dnia poprzedniego a wszystko to ma miejsce na wybitej strefie oporu będącej obecnie strefą wsparcia. Teoretycznie rynek jest gotowy na kolejny ruch wzrostowy w kierunku nowych szczytów. Jest jednak jedno „ale” mianowicie taki ruch będziemy mieli jeśli rynek nie zechce zrobić większej korekty i dołożyć do tego co na tę chwilę jakieś „nowe c”. Zatem rozwiązaniem będzie tu czy rynek dynamicznie wybije w pierwszych godzinach poziom 1963. I tak weszliśmy w zakres wykresu intra.

Odpowiednikiem poziomu 1963 na indeksie jest poziom 1965 na kontraktach. Jego dynamiczne wybicie powinno rozpocząć impuls w fali 3 po uprzedniej korekcie pędzącej. Dlaczego dynamiczne wybicie? Uważam że tylko takie może dać nam nowe szczyty w przeciwnym wypadku jeśli tylko wypełźniemy nad poziom 1965 to już poziom o 10 pkt wyższy może okazać się nie do przejścia a na 1990 będzie już brakowało sił bykom niemal na pewno.

Indeks DAX

Dzięki wzrostowi wartości indeksu DAX o 1.06% na jego wykresie dziennym powstała wyraźna świeca wzrostowa, której dynamika zapowiada utrzymanie strefy wsparcia na ok. 13000 i tym samym dalszy ruch w górę z atakiem na 13700 (strefa na koronę) jak i możliwym atakiem na 13800 i ustanowienie nowego szczytu wszech czasów. Oczywiście teraz jeszcze bardziej strefa wsparcia na ok. 13000 stanowi granicę, której przekroczenie będzie niosło za sobą diabelnie negatywne skutki.

Na wykresie intra, zgodnie z założeniami , nieodzowne w przypadku tego indeksu, zakresy OB wyniosły cenę do poziomu 13428, który to stanowi dolne ograniczenie „idealnej strefy na koronę” (sorry ale na wykresie strefa nie jest idealnie położona). Wydaje się jednak, że nawet jeśli podaż mocniej tu przyciśnie to i tak okolice 13350 lub 13335 powinny to zatrzymać i cena ponownie powinna ruszyć w górę. Zatem bez złamania tego niższego poziomu nie ma raczej co myśleć o jakimś mocniejszym spadku a każdy ruch w dół traktować jako coś co może stanowić dobrą okazję do kolejnych L

Indeks S&P

Po wzroście wartości indeksu S&P o 1.29% na wykresie dziennym powstała wzrostowa świeca, która po pierwsze potwierdza OB i wskazuje na nowe szczyty a po drugie wyrysowuje układ zbliżony do formacji kontynuacji jaką jest Rozstanie. Dzisiaj FED który dolewając paliwa może spowodować że już jutro będziemy mieli nowe historyczne maksima. Obecnie pierwszym ostrzeżeniem dla byków byłoby wybicie w dół 3633 a dopóki tego nie ma to L góruje.

Na wykresie intra kontraktów na S&P zgodnie z naszą prognozą mamy kolejny ruch wzrostowy po wykonaniu korekty do okolic 3642. W najbliższych godzinach powinniśmy być świadkami wybicia do strefy na koronę czyli ok. 3700. Jednak za sprawą wyżej sygnalizowanego FED możemy najpierw wykonać ruch korekcyjny w kierunku OB po którym mimo wszystko dalej przyciągać powinny rejony wspomnianej strefy jak i nowego szczytu. Sytuacja się skomplikuje jeśli cena nie utrzyma OB a spadnie niżej wybijając 3658. Jednak taki scenariusz na tę chwilę możemy mieć tylko z tyłu głowy.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

37
Dodaj komentarz

avatar
15 Comment threads
22 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
dexBttFDariusz BartłomiejczakKazimierzMarcin Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Łiktor
Gość
Łiktor

Chociaż wczorajsze sortowanie index Nasdq100 z poziomu 12675 dalo dobrze zarobić to okazało się tylko ruchem powrotnym do linii poprowadzonej po ostatnich dwóch szczytach i potwierdzeniem siły popytu.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja L od 1963 odwrócić na S – 20 pkt. od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade’ów.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Mój punkt widzenia wg AT opór 1974 .
Uwaga wchodzimy w gorący okres przygotowań do Świąt także fajerwerków w opcji byczej bym się nie spodziewał.
pozdrawiam

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Hello Kris jak tam opcja systemu jeszcze jesteś w grze systemowej ?

Kris
Gość
Kris

Hello, jestem, wczoraj obróciłem pozycję z ręki po 1961, ale tym razem dla połowy mojej pozycji bazowej. Pomyślałem, że raz za chwilę Święta i warto obniżać ciśnienie, dwa w piątek wygasanie serii i możliwy zwiększony chaos. Ale znowu jest miło i przyjemnie póki co, pozdrawiam:-)

Kazimierz
Gość
Kazimierz

ok na pierwszym oporze skracaj pozycje ” lepszy wróbel w garści niż gołąbek na dachu” dobrze że odwróciłeś początki w grze systemem są trudne szczególnie na koniec roku, ale spoko od stycznia pełna mobilizacja i jedziemy.

Kris
Gość
Kris

Połowa zamknięta po 1991:-). Thanks!

Kazimierz
Gość
Kazimierz

ok

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Jedna uwaga czasami nie kombinuj z S patrz na 2 tysiaki co się będzie działo.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

2 tysiaki działa na wybrażnie nie wszyscy gracze operują AT a poza tym to jest temat rzeka czasami nie warto aż tak mocno przykładać do tego wagi masz przykład systemu zapodał sygnał kupna na poziomie 1963 pkt. bez AT i zarabia a właśnie o to nam chodzi.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Darek jak zdążyłeś zauważyć cherry, andy. Konrad i oczywiście ja każdy z nas ma inny punkt widzenia niby AT jest jedna a każdy inaczej to interpretuje dla mnie podstawa system to nie znaczy, że nie korzystam z AT szczególnie w obecnym czasie silnego trendu wzrostowego pozycję S monitoruję na podstawie wsparć .
Obecnie pozycja L jest w porzo ale 2000 pkt. dla mnie jest wykładnią co dalej .

dex
Gość
dex

Każdy równy poziom to nie tylko opór psychologiczny, ale i poziom strike opcji, gdzie wystawcy i nabywcy podejmują decyzje. Opory/wsparcia na tych poziomach wynikają z rozdzielczości opcji, i są najważniejsze zwłaszcza przed rozliczeniem, gdy kolejna seria o wyższej rozdzielczości nie jest jeszcze dostępna.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Byki atakują opór w opcji systemu jest super ale nie chwalmy dnia przed zachodem słońca.

Konrad
Gość
Konrad

Tak śledząc Twój system Kazimierzu, to wygląda na to, iż po zianie pozycji kurs nie powinien za długo kręcić się koło poziomu zmiany, a tym bardziej pod niego chętnie wracać, bo wtedy rosną szanse na stratę lub tylko kilka, kilkanaście punktów zysku. Tym razem jest podobnie.
U mnie dzisiaj silne numerologie, więc będę wypatrywał zwrotu. Nie wiem, skąd u Was opór na 1974, ja widzę dopiero coś na 1984-1988.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Każdy ma swój punkt widzenia wg AT .

BttF
Gość
BttF

apropos DAX , końcowy akord byczej drogi ?

LUKA domknięta https://www.fotosik.pl/zdjecie/0234be2acdf478d0

luki w dole czekają 🙂

andy
Gość
andy

gruby wczorajsze zaproszenie na poziom 1985 zrealizował z nawiązką , no to teraz poprosimy zniesienie0,786 ,a w ostateczności 0,886 i zaliczamy budowę TR?

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Opór na poziomie 1974 zaliczony teraz jest wsparciem kolejny opór ok. 2000 pkt.
system pokazał swój power.

cherry
Gość
cherry

Wpis o fw, handel na godzinę 11.20 – `992

Do testu 1980 to wstępny poziom decydujący o sesji, pokonają to misiek dostanie zgodę na test 1970, To ciekawy poziom bo otwiera spadek na 1950.

Podane poziomy do zagrania L, cel dla ruchu w górę to 2003, 2015 i 2035.

S tylko dt i koniecznie ze SL, doradzam obserwację.

Falowo jak bedzie jakość ruchu w dół to dam mały szkic.

Udanych

BttF
Gość
BttF

proces rolowania rządzi się swoimi prawami – im wyżej tym lepiej : https://invst.ly/t5gbu

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Kris dwa tysiaki nie ruszone poszedł sygnał sprzedaży na M5 przymknąłem kolejne L.

Konrad
Gość
Konrad

U mnie w największym zbliżeniu wygląda to tak:
https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/0hR4LJDZhbvjPV2vsWwoEYxhDU016l
Czekam zatem na 2010, a jezeli już nie pójdą nad 1994, to będę szukał tutaj S.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Kris jeszcze jedna uwaga za dwa dni umorzenie serii czasami w tym dniu dzieją się różne cuda na kiju generalnie jestem w tym czasie poza rynkiem jak już to w opcji hazardu daytrading.

coin
Gość
coin

Jeżeli szukamy w fundamentach trigera do spadków to lockdown w Niemczech jest w sam raz…
do odwrócenia trendu na FW potrzebujemy formacji, może tak się to rozegra:
comment image

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Darek bez kadzenia Twoje analizy są na wysokim poziomie kreski masz w porzo ja jakby to powiedzieć liznąłem AT ale to co piszesz to rozumiem a to już nie jest żle a reszta to jest widoczne na rachunku.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Kris na pozostałych L postawiłem stopa na wsparciu 1974 po serii Z w piątek zostaną wspomnienia od poniedziałku gramy na H oby prawidłowo.

Kris
Gość
Kris

OK. Tak jak Darek zwrócił uwagę w analizie dzisiaj FED, o 20.00 pewnie komunikat i reakcja. Jutro u nas może być dynamicznie, trzeba to wziąć pod uwagę

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Kris zgadza się zdjąłem stopa i wszystko przymknąłem Z generalnie w porzo, systemem zaczynam grę w poniedziałek może przy większych ruchach w daytradingu przytnę w czwartek lub w piątek.

Kris
Gość
Kris

Kazimierz, ale system publikuj pls, ja nadal połowę pozycji trzymam;-)

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Spoko system będę publikował następny cały rok.

Edzio
Gość
Edzio

Kazimierz Ja od stycznia dołączam 🙂

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Zapraszam.

Marcin
Gość
Marcin

Panie Darku
Jak Pan zinterpretuje dzisiejszy wzrost LOP?

BttF
Gość
BttF

komuś się pomyliło 🙂 już LOP wrócił pod low poranne