Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P, przed sesją 15.12.2020

Za nami pierwsza sesja tygodnia, która przy zmianach wartości indeksów o: WIG 20 -0.6%, DAX 0.83% i S&P -0.44% nie spowodowała choćby trochę znaczących zmian w sytuacji technicznej. To zaś spowodowało, iż dzisiaj zajmiemy się tylko wykresami intra.

Indeks WIG 20 (kontrakty na indeks):

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20 doszło na początku sesji do utworzenia kolejnego minimum. Odbicie od dołka naruszyło ostatni potwierdzony szczyt a cena ponownie wróciła w okolice minimum i jeszcze raz została podjęta próba jej podniesienia. Innymi słowy spadek od szczytu wybił dołek na 1937 co sprowadza możliwość zmiany trendu ale strefa została wybroniona. Trudno jest mi jednoznacznie ocenić czy spadek był impulsem czy może jednak korektą (choć to drugie po kilku analizach w różnych interwałach wydaje się bardziej prawdopodobne) ale jedno co wydaje się mocno prawdopodobnym to kwestia powstania ORGR z linią szyi w okolicy 1957 i zasięgiem na ok. 32 pkt. Zatem jeśli cena nie wybije już dołka a ruszy w górę wybijając 1957 to będziemy mogli spodziewać się dojścia co najmniej w okolice 1990 gdzie mamy mocno respektowana strefę cenową. Pamiętajmy jednak że z interwału dziennego cały czas w grze jest nowy szczyt i to najmocniej trzeba brać pod uwagę.

A co jak dołek zostanie wybity? Tu powiem szczerze, że zakładałbym możliwość ewentualnego delikatnego wybicia dołka i w takim przypadku wszystko zależeć będzie od tego czy następująca po nim korekta zdoła wybić 1957.

Indeks DAX (kontrakty na DAX)

Na wykresie intra kontraktów na DAX po zrealizowaniu spadkowego OB mamy wspinaczkę cechującą się równymi korektami ale w dwóch wymiarach. Obecnie spadek doszedł do zakresu większego OB a fakt, iz po drodze było idealne 1:1 mniejszego wymiaru sprawia, ze podstawowym założeniem jest utrzymanie obecnego OB i ruch w górę, którego zasięg może nawet zaprowadzić na poziomy szczytu. W takim scenariuszu mamy po drodze jeszcze jeden silny opór w rejonie 13365. Ewentualny brak ostatniego szczytu czyli wyjścia w górę ponad zakres korekty mieszczącej się w OB to niemal gwarancja zejścia do okolic 13060. Jednak to wydaje się mimo wszystko mniej prawdopodobnym scenariuszem.

Indeks S&P (kontrakty na S&P)

Na wykresie intra kontraktów na S&P w dalszym ciągu poruszamy się swingami składającymi się z trzech fal a to może oznaczać że dalej szczyt jest przed nami. Wczorajszy wzrost wybił ostatni potwierdzony szczyt a obecny spadek jest na tę chwile tylko korektą , która ma świetne miejsce do skończenia się. Kolejny duży swing wzrostowy powinien podążać na poziomy wyższe niż wczorajszy maks.

Przedstawiony scenariusz jest tym dla mnie najbardziej realnym ale biorę pod uwagę możliwość dalszego ruchu w dół z dojściem do poziomu ok. 3620 włącznie. Gdyby to miało miejsce to właśnie okolice 3620 będą miały diametralne znaczenie dla dalszych losów indeksu.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

14
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
ŁiktorcherryandyKonradBttF Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja S od 1958 odwrócić na L + 25 pkt. od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade’ów.

BttF
Gość
BttF

Na sesji w piątek w US ( poza sesją wygasania serii Z ) nastąpi rebalansing indeksu S&P500 w skład którego wejdzie TESLA. Od poniedziałku notowanie indeksu zawierać będzie ten walor w składzie.

Ów rebalansing wywoła ogromny popyt na akcje TESLA od funduszy indeksowych ale jednocześnie wysyp zbędnych akcji w tych funduszach by wygenerować gotówkę na zakup TESLA.

W związku z powyższym żadnych nowych maxów być już tam nie powinno – tym bardziej po sesji z takimi świecami dziennymi jak wczoraj :

https://www.fotosik.pl/zdjecie/db9aa50e0b02038c
https://www.fotosik.pl/zdjecie/2e9f1d7231f856fd
https://www.fotosik.pl/zdjecie/91e07d2e0b005594
https://www.fotosik.pl/zdjecie/a1aa4629e4853dc2

S pozostaje w mocy

Konrad
Gość
Konrad

Numerologicznie robi się ciasno i jedna numerologia zaczyna przeczyć drugiej, więc stoję z boku i czekam. Wygląda, jakby na tych poziomach miało nastąpić rolowanie na kolejną serię.
Najbardziej usatysfakcjonowało by mnie nowe minimum ale o 1 pkt. Wtedy zaryzykowałbym L.
A tak, czeka nas chyba nudna sesja. Max pokazuje mi na 14:24, więc może tam się coś zadzieje?
Silne numerologie na jutro raczej sugerują czarną świecę i zwrot.
Można z braku laku pospekulować na spółkach. Po wczorajszym dniu numerologia daje szanse na Rafako, ale tam cienko z płynnością. Poza tym, nic nie namierzyłem.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Wczoraj dla daytradingu był dobry dzień dzisiaj narazie lipa może coś się rozkręci ?

BttF
Gość
BttF

na CDR korekta prosta zaliczona z domknięciem luki : https://invst.ly/t4ysl

założenie główne w mocy : https://invst.ly/t4yth

fw rolowanie trwa : https://invst.ly/t4yw2

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja L od 1963.

andy
Gość
andy

trzema punktami nadbili pierwszą harmonię , druga 1974

andy
Gość
andy

zaliczyliśmy linię szyji orgr-a ,zasięg 1983,a na 1985,czeka fibo 0,618 zapraszamy grubegona te poziomy

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Do umorzenia serii Z możemy pobujać się na obecnym zakresie wahań.

andy
Gość
andy

ponieważ w moim założeniu jest to fala 4 wcale się nie zdziwię jeżeli gruby wymaluje jakiś TR

cherry
Gość
cherry

Witam wpis o fw
Powraca poziom 1935-37 tu dalsze decyzje

Pokonają gramy na 1887

Obronią gramy na 1953, tu jakość ruchu to idziemy na 1965, jeśli to pokonają idziemy na 1985.

Szczegóły jak wybiorą któryś z wariantów

Pzdr

Łiktor
Gość
Łiktor

S 12565 sl12576

Łiktor
Gość
Łiktor

Połowa oddana po 12550, a druga wyleciała na Sl .

Łiktor
Gość
Łiktor

Ponawiam s1275 Sl 1279