Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 11.12.2020.

Za nami sesja, która z jednej strony cechowała się spadkami jednak z drugiej, tak jak na trend wzrostowy przystało, pokazywała, że coż z tym obsunięciem „nie tak”.

Indeks WIG 20:

Po spadku wartości indeksu WIG 20 o -0.51% , jaki miał wczoraj miejsce, na wykresie dziennym powstała mała czarna szpulka idealnie nadająca się na korektę. Tak jak pisałem wcześniej, po takim wzrostowym rajdzie trudno uwierzyć aby indeks nie testował strefy oporu, tak silnej strefy oporu jaka ma miejsce w okolicy 2050-2060. Nie wspomnę o tym wariancie, o którym też wspominałem nieco wcześniej a mianowicie, korekta pędząca 1:1 jaka miała miejsce w listopadzie to element, który statystycznie najczęściej wypada w połowie ruchu. To akurat mogłoby zaprowadzić indeks nawet w okolice 2120. Zatem po wczorajszej sesji dalej w grze są silne byki i o S z wyjątkiem typowych dziennych zagrań nie ma co na tę chwilę myśleć a jedynie dalej szukać okazji na L. A skoro już mowa o kontraktach to spójrzmy na wykres intra tego instrumentu.

Po utworzeniu całego swingu, wczorajsza korekta spadkowa idealnie wpisała się na ten moment w zakres większego OB jaki prowadzi trend od poziomu 1497. Ostatnie dwie świece w ujęciu intra 1H tworzą formację Harami i dają poważną możliwość aby na ostatniej sesji tygodnia do głosu wróciły byki, które powinny atakować niebawem wspominaną wcześniej strefę na ok. 2050. Gdyby jednak zadziało się inaczej i niedźwiedzie dalej kontynuowały swoją wczorajszą pracę to i tak do momentu zanim nie wybijemy 1937 nie ma co myśleć o zmianie trendu w większym wymiarze czasowym.

Indeks DAX

Spadek indeksu DAX o -0.33% spowodował, iż na wykresie dziennym powstała mała czarna świeca z wyraźnym dolnym cieniem odbijającym się od zakresu OB jaki ostatnimi czasy prowadzi ten wykres. Innymi słowy scenariusz kontynuacji trendu został zachowany na najbliższym poziomie. Tu bez wybicia 13160 nie ma co myśleć o zakończeniu prób wyjścia na nowy historyczny szczyt czy chociażby dojście do okolic 13700 gdzie znajduje się strefa na Koronę.

Na wykresie intra 4H kontraktów na DAX dokładnie widać utrzymanie OB a wyraźny dolny cień świecy odchodzący od jego zakresu pozwala zakładać, że jeszcze dzisiaj byki będą starały się doprowadzić do pozytywnego zamknięcia tygodnia. Co prawda odbicie od dołka nie zdołało wybić ostatniego potwierdzonego szczytu , jednak pamiętajmy, że od dłuższego czasu towarzyszą nam swingi w postaci „trójek”.

Indeks S&P

Na wykresie dziennym indeksu S&P po spadku jego wartości o -0.13% powstała biała szpulka która swoje minimum uplasowała na górnej granicy strefy wsparcia. Nie wypełniony został zasięg OB, co może mieć jeszcze miejsce, ale w nieco mniejszym czasowo wydaniu z OB niższego rzędu mamy „strzał w punkt” (zaraz zobaczymy to na intra). Zatem na obecną chwilę dalej w grze trend wzrostowy i z dużym prawdopodobieństwem możemy oczekiwać na jego kontynuację podczas ostatniej sesji tygodnia. W tym miejscu jednak zwrócę uwagę, jesteśmy bardzo blisko końca swingów i wejścia w fazę co najmniej silniejszych korekt, raczej to kwestia dni a nie tygodni. O tym moim zdaniem świadczy wykres jak i stan „napalenia” byków wyrażany indeksami „byki- niedźwiedzie” i to zarówno na naszym rynku jak i za oceanem. Być może dociągniemy jednak do końca roku z takim byczym widokiem ale to raczej będzie maks , który i tak wydaje się mi mocno zagrożony.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

52
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
40 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
taki sobie graczcherryKazimierzandyKris Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja L od 1852 odwrócić na S – 25 pkt. od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade’ów.

BttF
Gość
BttF

Nie ma powodów do optymizmu po „sukcesie” budżetu EU – nikt poważnie nie brał veta PL i HU a rynek dyskontował ciągłym wzrostem pozytywny scenariusz , PLN rónież.

Zatem zmierzamy w kierunku sugerowanym : https://invst.ly/t3h-1

BttF
Gość
BttF

update na close i kolejny tydzień https://invst.ly/t3ouz

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Wsparcie na poziomie 1974 zagrożone kolejne 1937.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja S od 1958.

Kris
Gość
Kris

Dołączyłem na korekcie

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Kris na rozgrzewkę powinieneś 10 pkt. w daytradingu skasować należy mieć na uwadze, że jesteśmy w silnym trendzie wzrostowym ostatnie dwa sygnały na S przy odwróceniu dały stratę w stosunku do kasy uzyskanej z L to był niewielki % ale zawsze minus oczywiście nie ma co panikować spoko.
Jak korekta się rozkręci na całego to może dojedziemy do 1880 pkt.

Kris
Gość
Kris

Oki. Przycięte z połowy pozycji 11pkt. po 1947, dzięki Kazimierz.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

ok ważne żeby na początek nie umoczyć bo i po co do końca roku mało zostało co się nie najadłeś to się nie naliżesz a od nowego roku z pełnym optymizmem jedziemy.
Większość systemów wykłada się na trendzie bocznym ale spoko to też mam przetestowane.

Filip
Gość
Filip

Wygląda, że skinhaedzie pogonili punka…

BttF
Gość
BttF

dopiero się rozpędzają : https://invst.ly/t3iht 🙂

andy
Gość
andy

weszliśmy w zakres fali3-4niższego rzędu tu będę szukał odwrotki na L, dla jasności ,widząc na otwarciu brak ,,radości,, z miliardów odwróciłem się na S

cherry
Gość
cherry

Mamy podstawowy zasięg dla fali 3 lub iii. Obecnie korekta w fali 4. Jaki fibon wybiorą? 1960 czy 1968 czy 1977, jeśli wyżej pójdą szykują rozszerzenie.

BttF
Gość
BttF

szkoda oczu na te „cudowania” falami : https://invst.ly/t3irg

andy
Gość
andy

chwała Ci za wykresy ,ale co pokazujesz na nich: malunki Piccasa czy jednak fale?

BttF
Gość
BttF

na pewno nie znaczenia 3wcwBwXYZ … takie cuda zostawiam prestidigitatorom,

wystarczy prosty poziom/zasięg , przecież po fakcie i tak te oznaczenia idą do kosza i następuje ich reasumpcja 🙂 więc po co sobie zawracać tym głowę ?!

https://invst.ly/t3ket
https://invst.ly/t3keu

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Bttf jeszcze raz powtórzę Twoje kreski są super kolorowe masz absolutne prawo prognozować co dalej i w porzo. Mój system jest nudny.

BttF
Gość
BttF

Nie mam nic przeciwko Twojemu systemowi , który nota bene jest prostym ATRem jaki swego czasu publikowany był na łamach bankier.pl

Po tym jednak jak został mocno spopularyzowany okazało się że głównie służył „grubasom” do trzepania leszczy na SL’ach, ale faktem jest że w przypadku silnego trendu zarabia , jednak takowe zdarzają się bardzo rzadko więc suma summarum tracił.

Proponowałbym jednak zachować go dla siebie aby nie powtórzyła się sytuacja z bankiera 🙂

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Spoko mam system przetestowany w trzech trendach nawet w bocznym trudnym wyciągałem kasę będę prowadził go z lekkim komentarzem jak zajdzie potrzeba.

Konrad
Gość
Konrad

Raczej 1960, bo na poziomach systemu Kazimierza zawsze coś się dzieje 😉
Numerologia dopuszcza odbicie, ale otwarcie było „3”, a to rzadko zapowiada coś dobrego…

Artur
Gość
Artur

Panie Darku popatrzy Pan jak „bankier „oczernia dziś Pana na blogu Białka. Jeszcze niedawno podpytywał, zagadywał a teraz jedzie na całego. To są już pomówienia i oszczerstwa.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Nazwisko Białek coś mi mówi pracował czy jeszcze pracuje nie wiem w cdmpekao w biurze maklerskim w którym posiadam rachunek od początku mojej przygody z giełdą kilka razy słuchałem Jego wypowiedzi na YouTube do mnie nie trafiały jakkolwiek wiedzę w tym zakresie posiada osobiście optuję za prostymi rozwiązaniami.

andy
Gość
andy

potwierdzam ,wiedzę ma ogromną preferuje i w dużej mierze posługuje się cyklami ,często go czytam spoglądając na prognozy w dłuższym terminie.

BttF
Gość
BttF

Pan Białek poleciał na pysk z roboty po tym jak władza PiS stwierdziła że jego wypociny nie mają nic wspólnego z realiami rynkowymi na przestrzeni ostatnich lat … można poczytać jako ciekawostkę , ale nie prognozy rynkowe.

Dawno już przestałem zaglądać na jego blog to nic tam mądrego nie widziałem, więc nie polecam nikomu – szkoda czasu. O poziomie dyskusji na forum już nie wspomnę – dno totalne i tolerowanie trolli.

andy
Gość
andy

do nikogo osobiście nie nawiązuję piszę ogólnie na podstawie zamieszczonych w różnym czasie wpisów i życiowego doświadczenia.bardzo dobrze że wśród forumowiczów jest różnica zdań/metod, systemów, teorii /bo inaczej wszyscy bylibyśmy robotami, martwi tylko to jak łatwo i szybko przekreślamy innych ludzi nie znając ich osobiście ich dorobku i stawiając swoją mądrość ponad mądrość innych ludzi to się nazywa ,,narcyzm,,,ale to chyba wytwór obecnych czasów , bo w moich starodawnych czasach moja Mama zawsze powtarzała synu,, ucz się chociażby od diabła,,

cherry
Gość
cherry

Rysują strukturę w fali 4, obserwując wykres fala aw4 będzie impulsem, więc 5tka powinna zakończyć się na 1966, stąd fala b w dół na 1954 i c na 1975, koniec korekty. Czas w falę 5 w dół, do obserwacji.
Udanych

cherry
Gość
cherry

Uwaga.

Struktura fali 4 może być korektą nieregularną (fala b wybiła dołek dt)

Korekta ta jest najtrudniejsza do identyfikacji ponieważ powoduje ona wybicie poprzedniego szczytu/dołka, inwestor myśli, że korekta została już zakończona, a następnie cofa się wybija dołek/szczyt z obecnej korekt czyli poziom 1960. Uwaga lepiej poczekać i za S obejrzeć się na poziomie wskazanym powyżej np. 1974-6,

Udanych

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozwolę sobie wrzucić swój punkt widzenia gdzie jesteśmy tzn. wsparcie 1937 opór 1974 i to by było na tyle keep it simple nie wybiegam daleko w przyszłość dla mnie jest to niepotrzebne.

andy
Gość
andy

L zamienione na S-1938 SL-mentalny

andy
Gość
andy

sorry .zagadano mnie przy pisaniu ,oczywiście S ZAMENIONE NA L.

cherry
Gość
cherry

Kończąc tydzień wpisów na blogu, jak widzimy ciśnienie na S jest, więc odezwę się niebawem na poziomie 1890-80, wszystko na to wskazuje, udanego weekendu, pzdr

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Wsparcie na poziomie 1937 pkt. przetestowane przy pomyślnych wiatrach dla miśków czeka nas test 1880 pkt.

andy
Gość
andy

p0zycja zamknięta po 1830…

andy
Gość
andy

1930 -zawracają mi co chwila głowę ,więc miłego weekendu , dzień był całkiem niezły. pozostającym życzę dużo kasy.

Konrad
Gość
Konrad

Przy zamknięciu na poziomie 1940 na tygodniowym mamy niezłego pinbara.

andy
Gość
andy

comment image razem z Elliotem i w wersji 1 zakładam zz dojście do równości na poziomie ca 2051-59 jako abc/w i spadek jako x,jestem bardzo ciekawy realizacji tego załozenia

andy
Gość
andy

dawno nie było cosik z Merrimana,,Następnie Jowisz przejdzie do kwadratu do Urana 17 stycznia 2021 r. Są to dwie dzikie i szalone planety, które próbują współpracować w atmosferze skrajnych różnic. Zbliża się również czas inauguracji (20 stycznia). Czy mogą wystąpić zakłócenia? To jest możliwe. Podejrzewam również, że rynek akcji w tym czasie eksploduje do nowych maksimów lub gwałtownie spadnie wtedy lub wkrótce potem. Jowisz / Uran jest jednym z najważniejszych – być może najważniejszym z handlowego punktu widzenia – ze wszystkich sygnatur geokosmicznych korelujących z cyklami giełdowymi. Ale to nie wskazuje na stabilną sytuację.

andy
Gość
andy

Zauważamy również, że 17 stycznia jest mniej więcej w połowie drogi między koniunkcją Jowisza / Saturna z 21 grudnia a pierwszym przejściem kwadratu Saturn / Uran 17 lutego. Jest to wybuchowy okres społeczny, polityczny i prawdopodobnie finansowy. To czas dzikich oskarżeń i potencjalnych zakłóceń.. ,,.

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

andy zobacz jak ten Merriman sie asekuruje…
Podejrzewam również, że rynek akcji w tym czasie eksploduje do nowych maksimów lub gwałtownie spadnie …
tak to i ja potrafię bez patrzenia w gwiazdy tym bardziej że niebo pochmurne..

andy
Gość
andy

zgadzam się zTobą,bowiem też to widzę ,ale dostrzegam tu czasowość cykli , a to czy w tym czasie będzie rosło czy spadało pokaze nam wykres w momentach przesilenia,myślę że każdy z nas nie opiera się tylko na jednej metodzie , lecz ma cały arsenał innych metod mniej lub bardziej preferowanych.