Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 10.12.2020

Za nami sesja podczas której dość sporo się działo i choć pozytywny obraz wykresów nie został zniszczony to jakby pojawiły się na nich małe rysy.

Indeks WIG 20

Po wzroście indeksu WIG 20 o 1.21% na wykresie dziennym powstała „biała świeca” z dość wyraźnym górnym cieniem będącym efektem bliskością „ciężkich oporów”. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że choć mamy duży górny cień to jednak wzrostowy korpus jak i fakt, że każdy niemal silny opór wywołuje reakcję, nie dają nam bardzo mocnych wskazań na zmianę kierunku. Jakby nie było jesteśmy w silnym trendzie wzrostowym i takie efekty wczorajszej sesji są zbyt słabe aby w ciemno zakładać odwrót. Dodatkowo „ciężkie opory” są mimo wszystko nieco wyżej niż wczorajszy maks. Mam tu na myśli najważniejszą strefę oporu cenowego połączoną z główną linią trendu. Innymi słowy, jeśli miałoby się coś zmienić to jednak WIG 20 musiałby najpierw przebić w dół 1926 (choć na kontraktach ten istotny poziom znajduje się 11 pkt wyżej co warto mieć na uwadze). Bez tego cały czas w grze jest kolejny wyższy poziom szczytu.

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20, zejście od wczorajszego szczytu nie pokonało zakresu OB. Jednak w moim przekonaniu jest wielkie prawdopodobieństwo, iż cały wzrost od 1937 do wczorajszego szczytu wyczerpał znamiona impulsu i nawet jeśli nie jest to ostatni szczyt i nie nastąpi zmiana kierunku w dłuższej perspektywie czasowej to i tak powinniśmy mieć do czynienia z głębszym zejściem w ramach korekty. W takim wypadku spodziewałbym się dojścia w okolice 1965-1970. W swingowym wydaniu dopiero wybicie 1937 mogłoby oznaczać, że szczyt już za nami i to również mogłoby oznaczać znacznie , znacznie coś gorszego.

Indeks DAX

Indeks DAX po wzroście o 0.47% wypełnił minimum tego co zapowiadał na wykresie za sprawą równych korekt. Tzn. wykonał ruch na nowy szczyt minimalnie przekraczając poprzedni i zostawił na wykresie dziennym podażowego Pin bara po luce cenowej. Sam Pin bar jak wiemy nie wystarczy, zatem czekamy teraz na jego potwierdzenie bądź zanegowanie. W tym pierwszym przypadku mielibyśmy informację o możliwości zejścia indeksu chociażby do okolic 12300-12400, w tym drugim dalej w grze byłby jeszcze bardziej prawdopodobny nowy historyczny szczyt.

Na wykresie intra widać dokładniej że przez wczorajsze wyjście na nowy szczyt, które zakładaliśmy od momentu obrony zakresu OB, mamy wypełnione znamiona pełnego klina końcowego. Oczywiście jak to z klinami bywa, do końca nigdy nie wiadomo czy powstała trójka w górę jest tą ostatnią czy jednak jest tylko pierwszą częścią większej trójki. To zaś oznacza, że nawet jeśli mamy faktycznie do czynienia z klinem to do jego definitywnego zakończenia potrzeba wybicia 13154. Zejście w dół , które moim zdaniem jest bardzo prawdopodobne podczas dzisiejszego dnia, powstrzymane ponad wspomnianym rejonem to zapowiedź jeszcze jednej trójki w górę na kolejny nowy szczyt. Obecnie jednak możemy jeszcze mieć jakieś podnoszenie ceny do okolic strefy na ok. 13360 i tam najprawdopodobniej nastąpi odwrócenie z ruchem „prawdy”.

Indeks S&P

Indeks S&P zaliczył wczoraj spadek o -0.79% co przełożyło się na powstanie czarnej świecy zasłaniającej w całości poprzednią wzrostową. Innymi słowy powstał układ Objęcia bessy. Osobiście trudno jest mi jednoznacznie powiedzieć czy po pionowym wzroście od 3234, następująca po nim korekta płaska miała swój koniec na czarnej świecy z minimum na 3518 czy na białej świecy znajdującej się przy dolnym ograniczeniu pierwszego oznaczonego OB. Dlaczego to jest takie istotne? W pierwszym przypadku powinniśmy oczekiwać, iż Objęcie nie wyrządzi krzywdy i po korekcie indeks osiągnie kolejny szczyt, w drugim mielibyśmy już pełen impuls w fali 5 całego swingu od 30.10 i Objęcie byłoby początkiem spadku który nie koniecznie musiałby być tylko korektą tego swingu ale patrząc szerzej czasowo na wykres mógłby być końcem czegoś znacznie bardziej większego czyli całego wzrostu od dołka z marca. Czekamy zatem teraz na to czy cena zdoła przejść strefę 3630-3650 a następnie wybić 3543. Już zejście poniżej 3630 będzie poważnym ostrzeżeniem przed możliwością potężnych kłopotów byków.

Na wykresie intra kontraktów na S&P mamy wyraźnie oznaczone zakresy korekt jak i strefy wsparć. Mamy też oznaczone warianty o których pisałem wyżej. Na tę chwile należy spodziewać się jeszcze jednego podejścia do wybitego dolnego ograniczenia „niebieskiego klina” a następnie zejścia i ataku strefy w okolicy 3650. Jej ewentualne wybicie to zejście na 3630 i dalej 3615. Powstrzymanie spadku w okolicy 3650 to duża szansa na kolejny szczyt.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

41
Dodaj komentarz

avatar
16 Comment threads
25 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
ŁiktorcherryArturDariusz BartłomiejczakEdzio Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Konrad
Gość
Konrad

Start był na czarnej 30.10.2020, więc meta większe szanse ma na białej…

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja L od 1852 odwrócić na S – 34 pkt. od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade’ów.

BttF
Gość
BttF
BttF
Gość
BttF

Krajowe założenie też w mocy – HT i luka wzywa : https://invst.ly/t30p7

a to jedynie przygrywka po SELL the NEWS – CD RED

BttF
Gość
BttF

Nieźle młócą CDR przy giga obrocie … SELL the NEWS 😉

https://invst.ly/t34kt

cherry
Gość
cherry

Dla mnie „miśka” dzisiaj wymarzona sesja, zaczęli falę spadkową 3 z celem 1945-50, do dzieła miśki, a poziom 1975 tylko to potwierdzi i doda tempo.

Uwaga, ja to wiem, to nie założenie. Ktoś pisał że wiem więcej więc się dzielę:)

Konrad
Gość
Konrad

Ja póki co trzymam S od 2021 a potem od 2014

andy
Gość
andy

Cherry czy możesz odpowiedzieć na wczorajszy wpis?..

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Korekta jak najbardziej wskazana rynek powinien się wychłodzić.

Filip
Gość
Filip

Kazik, jaki poziom korekty zakładasz?

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Dla mnie ważne są wsparcia : 1974; 1937; 1880 na którym korekta się skończy tego nie wiem
ostatnio korekty były dość płytkie to taki mój punkt widzenia wg AT a generalnie system jest podstawą mojej spekulacji.

ADAM
Gość
ADAM

Kazimierz twoj system poustawiał do pionu tych wszystkich tutaj gadających brednie i S-ki , brawo

andy
Gość
andy

oj bredzisz nie pierwszy i na pewno nie ostatni raz , więc po co wchodziłeś na S skoro system pokazuje dalej L,..

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Grając systemem średniorocznie / ten rok trzeba wykluczyć/ daje zrobić około 1000 pkt. na jednym kontrakcie uważam, że wynik całkiem przyzwoity. Jak pójdzie sygnał na świeczkach tygodniowych zacznę go publikować to dla potencjalnych graczy którzy nie mają czasu żeby codziennie śledzić system na świeczkach dziennych. Tak dla ciekawych to obecnie obowiązuje pozycja L od 1610 pkt. odwrócenie na S – 63 pkt. od otwarcia w poniedziałek oczywiście ten co był.
pozdrawiam

ADAM
Gość
ADAM

1000 pkt to według mnie wynik świetny

Edzio
Gość
Edzio

1000 punktów rocznie na kontrakt? Wow! Jeśli tak jest to ja zaczynam grać wg Twojego systemu 🙂

Kris
Gość
Kris

Taki wynik jak dla mnie byłby super.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Kris nic prostego jak zacząć grać systemem najlepiej od nowego roku na zasadzie nie wiesz jak zacząć zacznij od początku, obiecuję że cały przyszły rok będę jego publikował oczywiście za zgodą gospodarza Darka. A może coś nowego opracuje na innym instrumencie.

Edzio
Gość
Edzio

Kazimierz wchodzę w to i masz u mnie porządną butelkę czegoś ekskluzywnego jak pójdzie dobrze 🙂

cherry
Gość
cherry

Prognoza ruchu w dół w impulsie, zakładam, że od 2007-8 ruszyła fala 3.

pokonanie 1975 – klucz na lukę do 1957.
1955 – 1970 – max 1978
pokonanie 1970 – min. 1945, żeby pokazać obronę 1937-8,

1938 – pokonanie to cel na początek 1910-1890

Udanych

Kosz tej mojej wiedzy to wyjście nad wczorajszy szczyt.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pany odnośnie wyników z systemu porozmawiamy za rok spoko.

cherry
Gość
cherry

Pokonane 1975, kolejny raz jak naruszą musi pojawić się dynamika, tak do 1966. Dobry close sesji dla miśka pod 1985.
Udanych

cherry
Gość
cherry

Jeśli dzisiaj zamkną pod 1975, fala pasuje, to jutro mała luka w dół na open jest mozliwa, poziom pod 1960. Zalecam ostrożność. Andy przeczytałem wczorajszy Twój wpis znajdź mnie na cherryfw20 na M.

andy
Gość
andy

Dzięki za odpowiedź.

cherry
Gość
cherry

Andy odpowiedzi nie było, teraz ją podam, tak widzimy początki ruchu na poziom 1100. A jak mnie znajdziesz na messengerze w podanym pokoju dostaniesz szkic i kilka informacji do przemyślenia,

Nie chcę dawać szkiców na ogólnym, kiedyś dawałem, a kosztuje to trochę pracy, a za tą pracę dostajesz obrażające wpisy, dlatego ostatnio zrobiłem sobie przerwę, a teraz pewnie admin blokuje wpisy w moim kierunku, dlatego dziękuje.

Udanych.

Dodam że TP dla S lub wejścia dla L (dt) można jutro szukać na poziomie 1963, 1950 i 1928. Kto zagrał S stop na 1998, powinien wytrzymać.

Pzdr

andy
Gość
andy

Cherry nie używam messengera więc chyba taki kontakt odpada /szkoda/,ciekawi mnie też jaki przybliżony termin rozpoczęcia tak dużej korekty/bessy/ wchodzi w rachubę? A co do jutra TO po takim ,,sukcesie,, możemy się znaleźć na poziomie 2032-38-42 i 2061-63 ,, bowiem miliardy zostały uratowane a jeszcze jak do tego przyłączy się cdr to jazda wprost do nieba. ,chyba że zechcą sprzedawać fakty co jest mało prawdopodobne ,Na koniec sesji wzięte małe L.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Wsparcie na poziomie 1974 zaliczone kolejne ewentualnie 1937.

Łiktor
Gość
Łiktor

S Tesla 618 lewar 1:1 sl 665 .

andy
Gość
andy

Artur coś po Twoim wpisie zniknął znany bajkopisarz zaszczycający nas swymi mądrościami..