Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 09.12.2020

A karawana jedzie dalej. To chyba trafne określenie tego co dzieje się na rynkach choć z zaznaczeniem, że porusza się powoli.

Indeks WIG 20:

Wczorajsze 0.6% wzrostu na indeksie dołożyło kolejną wzrostową świecę na wykresie dziennym. Strefa oparta na „diamencie” została definitywnie przebita i w tej sytuacji jedynym najbliższym oporem jest strefa w okolicy 2050. Wydaje się, że w ten czy inny sposób indeks WIG 20 powinien się tam znaleźć. No właśnie czy teraz czy może jednak po jakieś korekcie o nieco widocznym dla oka charakterze niż trzy ostatnie. Również nie jest wiadomym czy strefa na 2050 to wszystko na co można liczyć ponieważ po drodze od dołka z okolic 15000 mieliśmy korektę pędzącą 1:1 a ta najczęściej pojawia się mniej więcej w połowie co oznaczać może ruch nawet do okolic 2120.

Patrząc na wykres intra w szerokiej skali czyli od dołka na 1497 widzimy, że bliżej nam jest do wyrysowania impulsu w którym mamy już 3 równe korekty (czerwone) a w ostatnim swingu mamy 3 równe korekty „niebieskie” i wyjście w końcowej fazie sesji na nowy szczyt. Tym samym warunki pełnego impulsu i to nie tylko od poziomu 1820 ale i od 1497 są spełnione a to może oznaczać zwrot. Jednak rynek często potrafi zaskakiwać swoimi strukturami więc nie róbmy niczego pochopnego. Pierwszym etapem ewentualnej zmiany musi być wybicie w dół 1937, bez tego można dalej rosnąć.

Indeks DAX

Na indeksie DAX wczorajsza minimalna zmiana wartości o 0.06% dołożyła do wykresu małą wzrostową świeczkę, która jako trzecia z rzędu jest „białym żołnierzem” broniącym zakresu OB. Może dzisiaj coś się zadzieje?

Na wykresie intra kontraktów na DAX po zejściu minimalnie naruszającym zakres OB rynek odwrócił się i obecnie podążą w górę. Jednak po ostatniej korekcie „czerwony prostokąt” wydaje się być powoli wypełniony potencjał impulsu. Zatem najprawdopodobniej najbliższa strefa oporu na poziomie ok. 13365 zadziała na tyle skutecznie że rynek wejdzie w fazę co najmniej korekty całego ruchu od 13195. Pamiętajmy jednak że od dłuższego czasu na wykresie kształtuje się jakby coś w rodzaju klina a to sprzyja temu, że po ewentualnej korekcie powinniśmy mieć kolejne swingi prowadzące na szczyt. Złamanie tej struktury będzie można rozpatrywać dopiero po zejściu poniżej 13150.

Indeks S&P

Kolejna mała wzrostowa świeczka, będąca wynikiem zmiany indeksu o 0.28% wyrysowała się w obrębie czegoś co mocno przypomina klin końcowy. Zakładam, że nawet jeśli ten klin miałby zamienić się w coś innego po czym indeks miałby wybić mocniej w górę to i tak będziemy mieli najpierw nieco bardziej zauważalny spadek aby powstała struktura która „może dać” dynamiczniejszy wzrost.

Na wykresie intra kontraktów na S&P po utworzeniu korekty pędzącej 1:1 dostrzegamy niemal pełen impuls w wymiarze 1H. Zatem z dużym prawdopodobieństwem powinniśmy zobaczyć niebawem wejście w fazę korekty, która to swoim zasięgiem powinna zejść gdzieś w okolice 3685. Dopóki ewentualny spadek nie wybije 3663 dopóty układ korekta wzrost na szczyt , korekta wzrost na szczyt obowiązuje dalej.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

72
Dodaj komentarz

avatar
16 Comment threads
56 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
ŁiktorDarnokEdziocherryFilip Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
BttF
Gość
BttF
Konrad
Gość
Konrad

Dzisiaj u mnie silne sygnały zmiany trendu, więc przy nowym maksie szukam zwrotu, a jeżeli jutro mimo wszystko pójdą jeszcze dalej, to spodziewałbym się kolejnej bomby w górę.
Od dwóch dni mamy sprzeczność w odczycie Armsa, badającego sentyment na rynku. Wolumenowy pokazuje optymizm, ale obrotowy (kasowy) jest już powyżej 3, co oznacza, że przemiał jest konkretny, ale kasa ucieka z rynku.
Jeżeli dzisiaj znowu zamkniemy się na plusie, to byki znowu powinny być w natarciu.
Szczytu (o ile taki się pojawi) można szukać po przebiciu 0,618 wczorajszych obrotów (tj.1,007,822,656). Inne „metody” wskazały na okolice około 15:00.

ADAM
Gość
ADAM

Powodzenia w graniu przeciwko takiemu trendowi i to na całym świecie

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja L od 1852 odwrócić na S -21 pkt. od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade’ów.

Konrad
Gość
Konrad

No i szykuje się 3 luka wzrostowa…

ADAM
Gość
ADAM

Wiesz ile od 1500 na WIG 20 było luk i co z tego jak kasa idzie taka na rynek że nic sobie z tego nie robi , kiedys luki będziemy zamykać ale nie teraz , statystycznie do 10 stycznia w górę .

andy
Gość
andy

doszli do oporu 1990-91, małe s1985 sl-mentalny

andy
Gość
andy

s zamknięte po 1993

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Korekta wisi w powietrzu dla szorciarzy od dawna a tu lipa :).

cherry
Gość
cherry

Witam

Koniec fali 5w5, całego impulsu w fali C, na ukończeniu lub zakończony, dopuszczam do 1992.

– potwierdza założenie i początek dużej korekty poziom 1936.
– możliwe zejście w korekcie tylko fali 5 do poziomów 1958-50, jeśli nadal trwa, tu decyzje.

Pzdr z S sprzedanym 1984 SL 1995

Konrad
Gość
Konrad

Pół godziny handlu i 250 mln. Nieźle. Miałem L po 1977, ale już nie mam. Czekam na przebicie tego miliarda. LOP dalej spada. Może wtedy zacznie rosnąć.
Nie miejcie za złe tym, którzy szukają korekty – inaczej giełda nie miałaby sensu 😉

ADAM
Gość
ADAM

550 mln w godzinę a tutaj sami szorciarze,

andy
Gość
andy

jak widać złamali nasze opory ,wszedł duży kapitał zarobili ca 500pkt to niezły zarobek , ale cóż bogatemu wolno więcej ,następne opory to 2004, 2020-24.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Giełda to jest konglomerat różnych zjawisk gospodarczych, politycznych, emocjonalnych etc.
Tak trudno to wszystko ogarnąć dlatego 99% graczy przegrywa nie potrafi tego ogarnąć dlatego antidotum potencjalnej porażki jest np. system który publikuje oparty na wzorze matematycznym zbliża się koniec roku
będą przegrani i wygrani ale nad systemem warto się pochylić generalnie w każdym trendzie zdaje egzamin.
pozdrawiam

ADAM
Gość
ADAM

bo system nie ma emocji , gratulacje bo system naprawdę dał grubo zarobić ale też trafił na silny trend , bo wcześniej zyski małe były ale i tak szacun

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Dzięki.
pozdro

BttF
Gość
BttF

rynek rozgrzany do czerwoności – obroty ogromne – i 2k zaliczone

uwaga na HT https://invst.ly/t2jzy – czyli luka wzywa

Konrad
Gość
Konrad

2000 jeszcze nie zaliczone ;), ale tak to jest, że jak minie 1960 to wyobraźnia widzi 2000, a jak przejdzie pod 1950 to zacznie widzieć 1900.
Ten 2009 nawet fajny poziom, ale mnie pasuje 2004 tak numerologicznie lub 2013.
650 mln pękło. Zbliżamy się do miliarda. ..

ADAM
Gość
ADAM

dużo wyżej będzie moim zdaniem , minimum wybote wsparcia z początku roku i linia trendu spadkowego

Konrad
Gość
Konrad

A LOP wreszcie ruszył

Prezes
Gość
Prezes

Nieuprawnione doradztwo zgłoszone do KNF udanego dnia ostatniego bez klopotow

Przemek
Gość
Przemek

Panie Darku, Pan się nie przejmuje. Mnóstwo osób lubi Pana i tego bloga. Ja śledzę już Pana wpisy od lat i podziwiam codzienny wysiłek. I zupełnie nie rozumie, czemu niektórzy są tutaj tacy upierdliwi i zawistni.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Darek spoko jesteś w porzo .

Filip
Gość
Filip

A mówi się, że zarabianie na giełdzie to wolność. Jednak nawet przy takim zarobkowaniu widać, że ma się jakoś „Prezesa”nad sobą, który lubi się przypier… tak dla zasady.

BttF
Gość
BttF

Jeśli miś uciekał a teraz zaczyna kupować to może być sygnał wyczerpania ruchu.
Rosnący LOP na serii wygasającej za tydzień to nie jest normalne zjawisko – od poniedziałku zacznie się cokwartalny proces rolowania.

Przy ogromnym VOL dziś będzie ważna sesja , jeśli byk utrzyma do close. Jeśli pojawi się cofka możemy mieć do czynienia z Sesją Odwrotu. Czas pokaże.

ADAM
Gość
ADAM

takie wolumeny są codziennie i nowe szczyty , za dużo misi wszędzie

ADAM
Gość
ADAM

wiesz ile pieniędzy to 35 000 LOP a ile codziennie kupuje na WIG 20 ? ludzie co z wami , taka hossa a wy S-ki i S-ki .

BttF
Gość
BttF

uwaga – założenie w grze : https://invst.ly/t2mf3

BttF
Gość
BttF

coraz głośniej słychać o „sukcesie” w budżecie EU , czyżby trigger dla Sell the News ?
https://invst.ly/t2pgr

BttF
Gość
BttF

update … https://invst.ly/t2qr8

jutro kontynuacja w dół oczekiwana

kwot
Gość
kwot

CEE MARKETS-Waluty i giełdy Europy Śr. rosną dzięki nadziejom na ugodę z UE – https://pl.investing.com/news/forex-news/cee-marketswaluty-i-gieldy-europy-r-rosna-dzieki-nadziejom-na-ugode-z-ue-270536

Przemek
Gość
Przemek

Zamknąłem pozycję na PKN po 61.80, którą trzymałem od wybicia z flagi, która pojawiła się na wykresie 15m i miała właśnie zasięg do koło 62. Na poziomie około 62-63 jest strefa oporu i wolałem się nie przekonywać, czy i jak ewentualnie mocna korekta moze nastapic.

cherry
Gość
cherry

Ponownie S sprzedane 2005, SL mentalny nad 2020, tylko dlatego jakby planowali wystrzelić w górę.

Nie słuchają się, trudno, zagrywam dlatego bo założenie zakłada duży ruch.

Pozycję zostawiam jak sesję zakończą pod 1990, inaczej do kosza wyrzucę najpóźniej na fix.

Udanych

Konrad
Gość
Konrad

Jeżeli ma być szczyt to gdzieś tutaj, bo inaczej bliżej końca sesji. Podprowadzili dla jankesów na maksy więc może…

Konrad
Gość
Konrad

Właśnie mówili w radio, że są pierwsze skutki uboczne szczepionki na COvid. Nie powinni jej przyjmować uczuleni na ukąszenia – u takich osób pojawił się wstrząs anafilaktyczny i mało się nie przekręcili.
Im więcej takich informacji po pierwszych szczepieniach, tym może być…”ciekawiej”.

BttF
Gość
BttF

to że każda z ogłoszonych w mediach szczepionek jest nieprzebadana jest pewne !
każdy rozsądny wie że na badania właściwe dla masowej szczepionki trzeba lat !
jaka może być wiarygodność szczepionki z próby 55k zdrowych osób ?!?!
jeśli szczepionka się pojawi w PL to poczekam conajmniej 2lata z decyzją czy ją przyjąć , na tą chwilę mówię stanowcze NIE

Filip
Gość
Filip

BttF ja się tylko boję, że nasi rządzący wdrożą obowiązkowe szczepienia na COVID-19. Premier mówi, że dla chętnych. Natomiast minister zdrowia mówił, że to będzie obowiązkowe.

BttF
Gość
BttF

Bzdura !

Filip
Gość
Filip

Oby!

ADAM
Gość
ADAM

przecież i tak poczekasz 2 lata skoro miesięcznie będą w stanie szczepić kilkaset tys, w optymistycznym scenariuszu

andy
Gość
andy

s-zamknięte po2008. jestem na plusie ,odpoczywam

andy
Gość
andy

dla tych którzy lubią liczyć pieniądze innych uprzejmie informuję że zamknąłem po 2021 pozycję otwartą w systemie Kazimierza /dzięki dla twórcy systemu./

Kazimierz
Gość
Kazimierz

ok zauważyłem , że z systemu korzystasz bardzo dobrze.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Gratulacje, andy graj po Swojemu oby skutecznie ale nad systemem możesz od nowego roku się pochylić.
pozdro

Darnok
Gość
Darnok

Szanowny Kazimierzu, czy możesz coś więcej napisać o założeniach swojego systemu ?

cherry
Gość
cherry

Adam wpis do Ciebie, bo lubisz grać S tak jak ja. Rrozpoczął się ruch na 1100. Tak trzymać pilnujemy. Pzdr

ADAM
Gość
ADAM

Nie rozumiem , ty już S-kowałeś chyba z 200-300 pkt niżej , ja nie wróże a oglądam wykresy , i nie mam bladego pojęcia czy rozpoczął sie ruch na 1100 ale Tobie gratuluję że wiesz bo ja nie .

andy
Gość
andy

Cherry możesz uściślić czy 1100 punktów czy na poziom 1100,, a jeśli to nie tajemnica to wrzuć szkic ,dzięki

ADAM
Gość
ADAM

Ale numer Orban znów nas wystawił i dogadał sie z Merkel i weta nie będzie ,

Łiktor
Gość
Łiktor

Po tym objęciu bessy na Tesli można obiecać sobie coś więcej.