Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 04.12.2020.

Wczoraj wszystkie omawiane „parkiety” zakończyły dzień „na czerwono”. I tak WIG 20 stracił -0.41%, indeks DAX -0.45% i S&P -0.06%. Te zmiany wartości poszczególnych indeksów nie miały wpływu na sytuację techniczną na wykresach dziennych i jedyne ciekawe informacje płyną z wykresów intra.

Indeks WIG 20 intra

Wczorajsza sesja upłynęła na korekcyjnym ruchu w dół, którego zasięg ma szansę zachować mniejszy OB co wpisuje się w kwestię „co na dużym to na małym”. Dodatkowo cały czas mamy do czynienia z spadkiem LOP i w tej kwestii do zmiany kierunku na spadkowy brakuje mi wyraźniejszego wzrostu LOP. Zatem wydaje się, iż koniec tygodnia ma szansę być okresem w którym co najmniej byki ponowią atak w celu osiągnięcia nowych szczytów. Oczywiście nie można wykluczyć, że korekta spadkowa przeciągnie się ale mimo wszystko wydaje się to być scenariuszem o nieco mniejszym prawdopodobieństwie.

Indeks DAX intra

Na wykresie intra kontraktów na DAX mamy również zejście do zakresu OB i mimo że został wybity ostatni potwierdzony dołek to jednak stało się to po pierwsze tylko za sprawą „trójki” a po drugie dopiero po powstaniu fali „c”. Zatem dopóki nie zostanie wybity poziom strefy na ok. 13025 dopóty gramy na nowy szczyt.

Indeks S&P intra

Na wykresie intra kontraktów na S&P mieliśmy zgodnie z wczorajszym założeniem zejście do okolic 3657 następnie ruch na nowy szczyt a po nim ponowne zejście do strefy wsparcia, które ponownie zostało zatrzymane a na samym wykresie powstał dość spory dolny cień. W takiej sytuacji wydaje się, że utrzymanie wsparcia powinno zaowocować wybiciem nowego szczytu. W przypadku jego braku i skutecznego wybicia strefy na ok. 3655 byki znajdą się w gorszej sytuacji i będziemy spodziewali się ataku niższej strefy wsparcia za sprawą realizacji RGR. Mimo wszystko podstawowe założenie to wyjście na nowy szczyt.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

63
Dodaj komentarz

avatar
18 Comment threads
45 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
Dominotaki sobie graczPiotrandyAdam.mendyka@onet.pl Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja L od 1852 odwrócić na S – 21 pkt. od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade’ów.

Konrad
Gość
Konrad

Sesja zapewne przybierze taką formę:
z rana zryw 20-25 pkt. w ciągu 5-10 min, szybki max i większość sesji będą oddawać wszystko, aż dojdą do poziomu otwarcia lub lekko niżej po czym znowu ruszą już słabiej do góry.
U mnie wczoraj był szczyt, więc wyjście nad maksima będzie jego negacją.

BttF
Gość
BttF

przesyłka dostarczona : https://invst.ly/t179b

czekamy na zwrot

Piotr
Gość
Piotr

na wykresie nie widać, że adres może być na 1930

BttF
Gość
BttF

brawo za idealny wzrok 🙂

BttF
Gość
BttF

zasięg wybicia osiągnięty na dywergencji : https://invst.ly/t17o7 = SELL

BttF
Gość
BttF

434pkt / 29% w 25 dni sesyjne to chyba zadawalający wynik : https://invst.ly/t1asr

założenie o oczekiwanym zwrocie pozostaje aktualne

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Byczych fajerwerków narazie nie widać dzisiaj możemy zaliczyć intradejowego boczniaka.

Piotr
Gość
Piotr

Kto ocenia falami widzi chyba piątą falę na intra zatem w tym swingu od 1820 ostatnią przed jej korektą co wcale nie musi kończyć fali wzrostowej na dniu i tygodniu ?

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Generalnie uważam, że podyskutować możemy to nic nie kosztuje, system daje zarobić bez jakichkolwiek analiz.
Jak ktoś gra w opcji intraday to może zajmować pozycję w oparciu o AT wg własnego punktu widzenia lub intuicyjnie.

Piotr
Gość
Piotr

Pierwsza fala 1820 „abecem” do 1869 korekta trzecia 1845 do 1904 korekta i piąta od 1880 do plus 50 ,60, 70 pkt „już” „ujechali” 30

ADAM
Gość
ADAM

5 tydzień mega wzrostu a tutaj widzę łapanie S , naprawdę taki trend zdarza sie bardzo rzadko a mało kto widze korzysta z niego . Dla mnie pójdziemy szybko na 2060 pkt . Jest takie parcie na kupno i takie obroty , że S to ja nie tykam do wygasania serii .

Konrad
Gość
Konrad

1903 zostaje jako pokonany sygnał zmiany trendu, więc jak dla mnie „na pewno powinni tu wrócić”. Póki co korzystają z jego wybicia.

ADAM
Gość
ADAM

Od 5 tygodni nie ma nic łatwiejszego jak rano zając L-ki i tak codziennie , korekty prawie żadne i same zielone swiece na dużych obrotach , można się mylić tydzien , dwa , trzy ale po 5 tygodniach to już widac co jest grane i kto rządzi .

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Można na S trochę kasy wyrwać bykowi z gardła przykład wczorajszego dnia ale na wsparciu 1880 pkt. szorcenie się skończyło dalej L obecnie byki coraz bardziej się rozkręcają także można spróbować przyszorcić ale z krótkim SL czy warto ?

Adam.mendyka@onet.pl
Gość

Tak właśnie będzie a jeszcze 01.grudnia było pisane przez Pana Dariusza że będzie wybicie ponad szczyty jeden punkt a może nieco więcej i to będzie ostatni szczyt, więc po co takie głupoty pisać i to przez takiego poważnego analityka!

Piotr
Gość
Piotr

Bo to pisanie nie wynikało z ANALIZY technicznej na pewno ! z czego ?

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Podpierając się elliottem na D1 zakładając że 5 fala jest ostatnią to zawsze jest wyniszczająca w tym przypadku dotyczy miśków także szorcenie nie jest zbyt dobrym pomysłem ale każdemu marzy się złapać szczyt a to nie jest takie proste i może dużo kosztować.

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

granie z trendem zdecydowanie lepiej płaci..teraz na M1 sygnały dystrybucji,,,pozycja S godz.12.00

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Zawsze warto zerknąć co tam słychać w Eurolandzie i w USA.

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

na wsparciu z m1 intra czyli 1919 pojawiły sie sygnały możliwej akumulacji wiec pozycja S zamknięta…obecnie bez pozycji czekam na jakiś ruch grubego zasygnalizowany wolumenem..mozliwe zagranie na grę z trendem(L po 1924) lub S po1918…godz.13.42

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

L-kę trzeba oddać na szczycie pojawiły sie sygnały dystrybucyjne poparte volumenem…dla łapczy szczytów okazja do S…ponownie widać że granie z trendem ma sens ,,,pewnie nastąpi taki moment że trend dostanie zadyszki ale to trzeba zobaczyćna wykresie

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

kolejne korekty były do pobrania L-ki …kto gra z trendem ten zarabia

coin
Gość
coin

Zaryzykuję twierdzenie że na KGHM dobijamy do szczytu, zająłem pozycję S ze stopem powyżej dzisiejszego max.

ADAM
Gość
ADAM

konsola była 50 pkt więc zasięg wybicia zrealizowany , ale branie S to chyba tylko dla najlepszych , ja wolę jednak na korektach na razie grać tylko L-ki jakoś lepiej się wtedy czuję a na razie nawet najbliższe wsparcie nie padło , cały czas cena robi nowe szczyty więc łapanie S to nie takie proste w realu jak pisanie o tym wirtualnie.

Piotr
Gość
Piotr

Okiem tradera o 14 czerwona kupiona i jazda teraz wybija 1927 z 12 tej idą na szczyty wybicie to jazda wyżej niektóre narzędzia pokazują 1940 jest niebezpiecznie: widzę jakiś „hamulec” jak nie wybiją 1930 to tylko będzie korekta i C w dół

andy
Gość
andy

trzyma strefa 1928-30,moje kolejne poziomy to1932-35;mocna 1947-48,oraz1961

Domino
Gość
Domino

Ja czekam z S na 1940, jeśli wybiją 1930 to powinni jeszcze dziś pokazać 1940. A jeśli nie dzisiaj to w poniedziałek

Piotr
Gość
Piotr

„TEN” za oceanu grzeje do góry wyciąga 16 rynek wykupiony ale w takim trendzie może „jechać” na wykupieniu no nie tam jakiś stochastik-fantastik bo to badziew

Piotr
Gość
Piotr

Teraz skóra się marszczy czy kupi 16 czy zwali ?

ADAM
Gość
ADAM

dopóki eur/usd nie zmieni kierunku to pion w góre , idziemy na test wybitych wsparć na 2050 pkt

andy
Gość
andy

małe s-1946..

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Dzisiaj byki odpalili że hej misiom nie do śmiechu.

andy
Gość
andy

s ,zamkniete po1952.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

System na ostatnim sygnale dał zarobić ponad 100 pkt. super a może zgodnie z opcją apetyt rośnie w miarę jedzenia przydała by się jeszcze jedna setka.