Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 03.12.2020

Jednym zdaniem można byłoby powiedzieć, iż na omawianych indeksach widać, że byki nie odpuszczają tym samym kontynuowane są trendy wzrostowe.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20, który wczoraj zyskał 2.41%, powstała dość sporych rozmiarów biała świeca, która wybiła w cenach zamknięcia poziom szczytów z letnich miesięcy. Kontynuacja trendu ma się dobrze ale nie ma co popadać w zbyt mocny optymizm. Oczywiście układ korekty pędzącej jaka powstała kilka sesji wcześniej może być tym po którym w górę pójdzie nawet nowy cały impuls i doprowadzi nas na 2050 ale w takiej sytuacji jest zawsze zagrożenie, iż była to fala 4 a po niej wyjście na szczyt (już jest) dojście do strefy oporu z wyższego interwału (te już blisko) i koniec swingu. Na ten moment jest byczo i tu nie ma co nawet w najmniejszy sposób kombinować z S a jedynie zwracać uwagę czy coś się nie zmienia.

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20 mamy pełną kontynuację wzrostu po korekcie równej OB i dojście do strefy oporu wynikającej z wykresu dziennego a będącej poziomem szczytu korekty w spadku marcowym. Najbliższe opory to okolice 1910 i następnie okolice 1939-1944 gdzie mamy „diament”. Struktura wczorajszego wybicia szczytów z lipca i sierpnia wskazuje jakby co najmniej powinna powstać jeszcze fala 4 i dalej 5 z nowymi szczytami co przy zachowaniu swingu z nieco wyższego interwału mogłoby być dopiero ukończeniem fali 3. Inaczej będzie to wyglądać jeśli rynek mimo wszystko tworzy tutaj jakiś klin końcowy. Jednak tym nie trzeba się zbytnio martwić bo i tak wykres powinien nam pokazać ewentualną zmianę za sprawą wybicia wsparcia, bez tego kontynuujemy wzrosty.

Indeks DAX

Na indeksie DAX w przeciwieństwie do naszego rynku jak i rynku S&P mieliśmy wczoraj spadek o -0.52%, w efekcie którego wykres dzienny wzbogacił się o położoną niżej szpulkę. Można sobie zadać pytanie czy to jest zakończenie klina czy jednak przygotowanie pod silniejszy wystrzał w górę mający doprowadzić indeks w rejon 13600. Z dłuższej perspektywy dopóki nie „padnie” 13034 należałoby rozpatrywać ten drugi wariant.

Na wykresie intra kontraktów na DAX , wczorajszy dzień przebiegał na powolnym schodzeniu w dół po nieudanej próbie wyjścia na szczyt podczas poprzedniej sesji. Jednak do obecnej chwili, swingowo dalej mamy tendencję wzrostową i tak naprawdę to nawet wybicie 13259 nie zmieni tego jeszcze choć już będzie poważnym ostrzeżeniem. Klin w jakim poruszają się kontrakty ma dolne ograniczenie na poziomie ok. 13216 a to zbiega się z kolejnym istotnym wsparciem. Jeśli cena w najbliższych godzinach wybije w górę 13322 to powinniśmy oczekiwać na kolejny atak na szczyty, jeśli jednak byki nie poradzą sobie z tym a cena wybije w dół 13259 to raczej nic nie uchroni przed testem dolnego ograniczenia klina, którego ewentualne wybicie będzie wskazaniem na mocno prawdopodobne zejście pod poziom 13000.

Indeks S&P

Wczorajsza sesja na rynku S&P zakończyła się wzrostem tego indeksu o 0.18% tym samym na wykresie dziennym powstała kolejna świeca (druga) z zamknięciem powyżej Pin bara spadkowego. Równocześnie mamy kolejny nowy szczyt historyczny w cenach zamknięcia i dalej jesteśmy w niekończącej się hossie. Dwie ostatnie świece w połączeniu z luką cenową jaka miała przed nimi miejsce, zdają się zapowiadać kontynuację wzrostu co powinno się przełożyć już dzisiaj na atak strefy geometrycznej w rejonie 3700- 3730. Warto jednak mieć na uwadze, że struktura wzrostu od 3234 ma już charakter niemal pełnego impulsu i samo dojście do wspomnianej strefy może być tym które gasi światło co najmniej na jakiś czas. Zatem z L ostrożnie choć na S nie ma jeszcze miejsca ani czasu.

Na wykresie intra kontraktów na S&P po dojściu na szczyt pełnym impulsem mamy teraz do czynienia z ruchem, który powinien wystąpić jako korekta tego impulsu i tym samym z obecnych poziomów strefy na koronę powinniśmy dalej oddawać pole niedźwiedziom. Jednak od kilku dobrych dni poruszamy się w układzie który równie dobrze może być klinem końcowym a w takim wypadku ostatnie zejście do 3642 mogło być już pełną korektą a obecnie tworzy się wzrost, który wybije ostatni szczyt i pójdzie w kierunku wspomnianych wcześniej poziomów. Ten drugi scenariusz jest bardziej prawdopodobny a to za sprawą wykresu dziennego. Jeśli tak to poranne zejście nie powinno w jakiś wyraźny sposób wybić 3655.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

16
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
ŁiktorADAMtaki sobie graczDariusz Bartłomiejczakrubik Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja L od 1852 odwrócić na S – 32 pkt. od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade’ów.

Konrad
Gość
Konrad

U mnie 1910 pasuje, bo tam 26.02.2020 był sygnał zmiany trendu i został złamany, więc kurs powinien był tam wrócić. Dzisiaj podobny sygnał+numerologia, więc będę szukał S.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Na M1 poszedł sygnał sprzedaży od 1895.

Konrad
Gość
Konrad

wszedłem po 1892…tak to jest, jak się czeka na 1910 to się włazi po 1892

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Szorcenie idzie jak po grudzie 5 punktów na lody można wziąć, ale może trochę się misie rozkręcą jak pójdzie sygnał sprzedaży na M5 to i na lunch będzie :).

rubik
Gość
rubik

wykresów daxa nie można powiększyć, tylko fw i spx można kliknąć

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Od otwarcia spadło już 24 punkty jak tak dalej będzie szło to i na dinner będzie :).

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

indyk myślał o niedzieli a w sobotę ,,,znane powiedzenie …tak i wczoraj szukanie S wysoko a dziś rynek zrobił co innego….w sumie to nie jest ważne czy ktoś ma rację czy nie czy prognozy analizy się sprawdzają, ważne czy potrafi na rynku zarabiać w długim czasie…dlatego tak ważne jest reagowanie na to co się widzi i co rynek maluje w danym momencie i na danym interwale TF.. mamy trend wzrostowy wiec to moze być korekta szukamy wejścia na koniec korekty i pozycja L a czy zapłaci ???? wszystko jest na zasadzie prawdopodobieństwa jak nie zagrasz to nie stracisz ale również… Czytaj więcej »

Łiktor
Gość
Łiktor

Robi się ciekawie gbpusd atakuje Ważne poziomy.

Łiktor
Gość
Łiktor

I na dodatek jest to orgr z niebagatelnym zasięgiem. Jeśli to ma się zrealizować to tylko równolegle z hossa na surowcach .

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

co moze wpłynąc na naszego banana…nikt nie wierzy że weto bedzie zadane ..odsyłam do brexit …rynki też nie wierzyły..imo u nas wygląda podobnie.

Łiktor
Gość
Łiktor

Zamykam Jednak tą Tesle po 594 mimo że nie zanotowali jeszcze objęcia , To już moja druga mała wtopa na tej spółce , raz też zyskałem startując ja przed Covidem ,, ale zamknąłem niestety za wcześnie.