Analiza indeksów: WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 01.12.2020

Czas, w którym lepiej jest chyba trzymać się z boku rynków a jedynie działać w Dt, dalej trwa w najlepsze. Posiadacze akcji nie mają sygnałów ucieczki a zainteresowani ich kupnem nie maja sygnałów do realizacji zamierzeń.

Indeks WIG 20

Po wczorajszym spadku wartości indeksu WIG 20 o -1.22% , na wykresie dziennym powstała „czarna” świeca z dość widocznym dolnym cieniem. To co rzuca się w oczy to obrót, który jednak nie daje tak jasnych podpowiedzi jakby mógł. Choć mamy skokowo większy obrót to jednak pamiętamy, że wczoraj był koniec miesiąca i różne przetasowania na funduszach miały najprawdopodobniej miejsce. Do tego dochodzi fakt, że zdecydowana większość tego obrotu powstała na fixingu. Na wielu z poważniejszych spółek indeksu WIG 20 fixing plasował się w obszarze minimów sesji. To moim zdaniem , mimo wszystko daje powody aby dzisiaj ponownie byki próbowały zdobyć przewagę a wczorajsza sesja stała się falą c korekty po której w dalszym ciągu realny jest ruch na nowy szczyt.

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20 mieliśmy wczoraj otwarcie luką w dół , następnie po osiągnięciu zakresu OB odbicie i domknięcie luki i na koniec ponowne zejście do zakresu OB i odbicie w samej końcówce sesji. Tym samym na zakresie OB i strefie wsparcia powstała okazja na DB do zrealizowania której potrzeba wybicia poziomu 1852. Realizacja takiego scenariusza, mocno prawdopodobna, byłaby w dłuższym okresie utworzeniem fali 4 jako korekty pędzącej i równocześnie wykonaniem 3 korekty w takim samym wymiarze od dołka na 1497. To oznacza, że powinniśmy zobaczyć nowy szczyt który z bardzo dużym prawdopodobieństwem będzie ostatnim w całym swingu od wspomnianego dołka na 1497. Gdzie powinien wypaść szczyt? Oczywiście nie jesteśmy w stanie określić tego z jakimś mocnym prawdopodobieństwem ale wydaje się , że powinien być to chociaż jeden pkt. nad poziomem 1887 a może więcej.

Indeks DAX

Indeks DAX zakończył wczorajszy dzień z wynikiem -0.33% co przełożyło się na wyrysowanie Pin bara z maksimum tuż pod maksimum z 3.09. Zwróciłbym jednak uwagę na fakt, iż korpus Pin bara jest wzrostowy a to zawsze zwiększa szanse na kolejną próbę ruchu w górę. Zanim nie zostanie on potwierdzony, niedźwiedzie nie powinny się skupiać na wejściu w rynek z pozycjami S.

Na wykresie intra mieliśmy wczoraj huśtawkę nastrojów. Najpierw poranne zejście s delikatnym naruszeniem dołka, następnie ruch na nowy szczyt, dalej spadek w ramach korekty i obecnie ruch w górę z celem nowego szczytu. Wszystko to jednak dzieje się w ramach tworzącego się klina i nie bardzo pozwala oczekiwać jakiś mocniejszych i dłuższych ruchów w górę. Obecnie najistotniejszym wsparciem jest okolica 13219 a następnie dolne ograniczenie klina czyli poziom ok. 45 pkt niżej choć cały czas będzie on się podnosił. Wygląda więc na to, że po ewentualnym wyjściu na nowy szczyt powinna nastąpić realizacja z pozycji L a rynek powinien wejść w fazę spadkową.

Indeks S&P

Indeks S&P zakończył wczorajszy dzień spadkiem o -0.46% co spowodowało, iż na wykresie dziennym powstał Pin bar z dolnym cieniem jednak z czarnym korpusem. Zatem cały czas podstawowy Pin bara jaki powstał po komunikacie w sprawie szczepionki, nie został zanegowany. Wczorajszy dzień pozostawił nadzieję dla byków na jego wybicie górą choć osobiście uważam, że nawet jeśli taka sytuacja będzie miała miejsce to będzie to wybicie chwilowe.

Na wykresie intra kontraktów na S&P, po zejściu „trójką do strefy wsparcia na ok. 3592 nastąpiło odbicie i powrót do tendencji wzrostowej z wyjściem na nowy szczyt. Obecnie jesteśmy najprawdopodobniej w fali 4 tego ostatniego swingu wzrostowego co oznaczałoby, iż jeszcze raz byki powinny wynieść kontrakty na nowe maksima cenowe a w następstwie powinniśmy być świadkami kolejnej próby niedźwiedziej.

Patrząc na wykresy intra kontraktów na DAX i S&P mam małe obawy czy nasze byki poradzą sobie z nowymi szczytami ale to są tylko obawy, które mimo wszystko nie muszą się spełnić np. po dobrym otwarciu luką w górę. Zobaczymy.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

28
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
19 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
PrzemekŁiktorKonradcherryBttF Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
andy
Gość
andy

Darek ,nie powiększają się wszystkie wykresy dzienne

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja L od 1852 odwrócić na S – 18 pkt. od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade’ów.

Domino
Gość
Domino

Jestem na L od otwarcia po 1845. SL 1819. TP okolice 1885. Spodziewam się dzisiaj u nas dużej białej świeczki. Wzrost 2 -3 %. Dlaczego taki duży wzrost – musimy nadrobić wczorajszą sesję 😉

Domino
Gość
Domino

Sprawdza się Twój system Kazimierz. Już wczoraj na fixie miałem brać L ale się nie zdecydowałem 🙁 A szkoda, byłby już ładny zysk.

andy
Gość
andy

Domino,zgadza się tp1-1884-85 ;tp2-1916-18.

Domino
Gość
Domino

Pierwszy mnie w zupełności zadowoli a jak pojadą powyżej 1910 to biorę wtedy S .

Domino
Gość
Domino

Andy czy już dzisiaj możliwe okolice 1880 na Fw20 ?? Mi wychodzi szczyt w środę/czwartek. Więc wtedy rzeczywiście może być już powyżej 1910.

andy
Gość
andy

jesteśmy już na wyciągnięcie ręki ,ale rządzi ten co ma kasę,

ADAM
Gość
ADAM

A co tutaj w boczniaku się sprawdza że co chwila sie przekręca ?

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Uwaga jesteśmy w boczniaku wszystko się może wydarzyć.

Domino
Gość
Domino

Zgadza się Kazimierz, niemniej dzisiaj powinniśmy próbować pójść w okolice 1880. Zakładam, że będą chcieli wyciąć wczorajsze S-ki i dlatego pojadą dość wysoko dzisiaj. Jak narazie gruby pilnuje kursu i pcha w górę. Już jest 2 %

andy
Gość
andy

uważałbym na poziom 1871-72..-harmonia

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Trzeba mieć na uwadze również, że giełda to nie apteka.

BttF
Gość
BttF

listonosz zawsze puka dwa razy ?

https://invst.ly/s-r2n

ADAM
Gość
ADAM

LOP stoi w miejscu więc twój scenariusz bardzo prawdopodobny bo nowy kapitał nie wchodzi już na rynek

ADAM
Gość
ADAM

Darek a co myślisz o zagraniu eur/usd na podwójny szczyt na 1,20 ?

Domino
Gość
Domino

Ja muszę zmykać, będę dopiero ok. 16:00. Ustawiony Tp 1885. Zobaczymy gdzie będzie rynek ok. 16:00. Mam nadzieję, że ok. 1885. Udanych

Kazimierz
Gość
Kazimierz

O SL chyba nie zapomniałeś :).

cherry
Gość
cherry

comment image

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Dobry wykres dla TP i SL.

Konrad
Gość
Konrad

U mnie po wczorajszej sesji mamy wskazanie na czarną świecę jutro.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Wszystko jest jak najbardziej możliwe w tym boczniaku możemy się pobujać oby znowu nie trzy miesiące jak ostatnio.

Konrad
Gość
Konrad

Robi się troszkę niebezpiecznie – mamy białą długą świecę z górnym cieniem z minimum na 1845 i kurs właśnie tutaj wrócił. Przebicie w dół nie będzie chyba dobrym symptomem.

Domino
Gość
Domino

Jutro to całkiem możliwe. Biorąc pod uwagę, że dzisiaj SP500 wybije ostatni szczyt i pójdzie w kierunku 3700 to jutro u nas możemy zaczynać z poziomu 1880 – 1900. I wtedy faktycznie może być czarna świeczka.
Niebawem będą atrakcje – zaczynamy rynek kasowy w USA.
U mnie Kazimierz oczywiście SL 1819 postawiony 😉

Łiktor
Gość
Łiktor

Na Nasd100 i idą właśnie po trzeci szczyt i teraz wyrównujące bądź lekko nadbijajac zbuduje formację dragona . I to może być również punkt zwrotny dla innych rynków.

Łiktor
Gość
Łiktor

S12432 sl 12472

Przemek
Gość
Przemek

Panowi, kojarzycie czy mozna sobie cos odliczyc od tego podatku od dochodu z giełdy? Oprogramowanie, sprzet, ksiazki?