Analiza indeksów: WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 21.10.2020

Wtorek był dniem który przyniósł zmienne wyniki na omawianych parkietach. Zarówno WIG 20 jak i S&P dały wzrost po ok. 0.5% natomiast indeks DAX stracił -0.92%.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała mała wzrostowa szpulka z widocznym nieco większym górnym cieniem co oznacza, że podaż nie pozwala na wybicie strefy oporu a układ ostatnich 3 świec zachęca dalej do spadku. Nie można jednak wykluczyć kolejnej próby wzrostowej w celu utworzenia chociażby dziennego układu abc.

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20 w dalszym ciągu znajdujemy się w trendzie spadkowym choć wczorajsze zatrzymanie na poziomie 1639 daje możliwość utworzenia większej korekty wzrostowej czyli wybicia 1669 a nawet i 1680. Okolice w jakich znaleźliśmy się na fixingu to zakres strefy na Koronę (ok. 1660-1665) zatem miejsce, które stanowi zagrożenie dla takiego scenariusza. Jeśli początek sesji nie da nam wyższych poziomów a cena ponownie zawróci w dół to raczej tylko kwestia czasu będzie wybicie 1646 i dalej 1639. Wybicie tego ostatniego wskazanego poziomu to już zapowiedź kolejnych ok. 40 pkt w dół i ataku na ostatni dołek 1623.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX powstała kolejna spadkowa świeca a jej minimum „dobrało się już do minimum świecy wzrostowej z przed trzech sesji i tym samym rośnie prawdopodobieństwo ataku na strefę wsparcia i wygenerowanie swingowego sygnału sprzedaży. Oczywiście wspomniana strefa na ok 12540 stanowi jakby ostatnią strefę obrony.

Na wykresie intra kontraktów na DAX weszliśmy w konsolidację wyraźnie ograniczoną dwoma strefami. Wybicie z niej powinno zapewnić ruch na co najmniej ok. 120 pkt. Różnica jaką dostrzegam przy wybiciu jest taka, że jeśli nastąpi ono dołem to raczej będzie bardziej dynamiczne i celujące na atak poziomu ok. 12580 a wszystko za sprawą 4 minimów które przebiegają niemal na tym samym poziomie.

Indeks S&P

Na wykresie dziennym indeksu S&P powstał Pin bar z górnym cieniem , który jest efektem nieudanej próby pokonania oporu w postaci połowy czarnej świecy z poprzedniej sesji.. Wzrostowy korpus zachowuje jeszcze trochę szans na ponowny atak ale w perspektywie ostatnich kilku sesji i potwierdzonej formacji Pod szyją przewaga jest wyraźniej po stronie niedźwiedzi i tym samym spodziewam się skutecznego ataku na strefę wsparcia w rejonie ok. 3420 co w konsekwencji nie tylko powinno przynieść dalszy spadek w rejon ok. 3330-3350 ale dać realizację harmonicznej czyli skutecznie wyjść poniżej dołka na 3209.

Na wykresie intra mieliśmy wczoraj podejście korektą do strefy linii szyi RGR czyli zrealizowane zostało założenie ponowienia układu z szerszej perspektywy czasowej a po utworzeniu na szczycie odbicia Pin bara na spadki , jego realizację z zejściem poniżej strefy 3426-3428. Wieczorno – nocne odbicie doprowadziło cenę do strefy na Koronę i przy powstaniu w tych rejonach sygnału sprzedaży będziemy mogli ataku na 3410 i prawdopodobnego skutecznego wybicia tego poziomu. Jeśli jednak sygnał taki nie padnie a w konsekwencji cena zdoła wybić wczorajszego maksa to można spodziewać się, że celem kolejnego ataku dla byków będzie rejon ok. 3500. Pamiętamy o wykresie dziennym.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Kazimierz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja L od 1657 odwrócić na S – 19 pkt. od kursu otwarcia.
życzę udanych trade’ów.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja S od 1649.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Misie przyciskają dla systemu oki.