Analiza indeksów: WIG 20, DAX i S&P przed sesją 14.10.2020

Wczorajsza sesja na wszystkich omawianych rynkach zakończyła się na czerwono i tak w kolejności odpowiadającej tytułowi wpisu spadki wyniosły:-1.37%, -0.91% oraz -0.63%. Jednak tylko nasz „geniusz” niesie za sobą naprawdę mocne zagrożenie.

Indeks WIG 20

Czwarta spadkowa świeca, delikatnie rosnący obrót z sesji na sesję i zatrzymanie dwa pkt nad poprzednim dołkiem, to obraz jaki mamy na wykresie dziennym indeksu WIG 20. Jeśli dołożymy do tego wcześniejsze zdecydowane wybicie z 3 miesięcznej konsolidacji na skokowo większym obrocie i re-test jej dolnego ograniczenia to jedynie cud może uratować indeks przed wybiciem dołka z 24.09. Jakby tego komuś było mało to zwracam uwagę że w cenach zamknięcia już od wczoraj mamy nowy dołek. Innymi słowy wydaje się, że obecny swing spadkowy ma poważną szansę zejść w rejony 1620-1630 w bardzo krótkim czasie a poziomy 1500-1550 powinny być testowane w następnej kolejności.Nic dodać nic ująć , byki nie mają na tę chwile o cokolwiek się zahaczyć.

Na wykresie intra kontynuacja trendu spadkowego. Zatrzymanie tuż nad minimum z przed kilku sesji to raczej tylko złudna nadzieja dla byków. Nie zdziwię się jak w bardzo krótkim czasie dzisiejszych notowań będziemy już wyraźnie poniżej 1655. Najbliższy istotny opór to 1680-1683 choć oczywiście na niższych poziomach jest kilka mniejszych oporów które mogą być przydatne w typowym Dt. Mam tu na myśli 1669 jak i 1675. Po wybiciu 1655 będzie otwarta droga w rejony 1630.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX pojawiła się spadkowa świeca po której możemy oczekiwać zejścia w okolice 12830, jednak na tym rynku cały czas mamy trend wzrostowy a wczorajszy dzień jak i ewentualne zejście do wspomnianego rejonu będziemy uznawali jako tylko i wyłącznie korektę. Nie ma innej możliwości dopóki cena nie zejdzie poniżej 12540.

Na wykresie intra kontraktów na DAX wczorajszy ruch spadkowy zdołał wybić OB a w mniejszym ujęciu mamy układ 1:1 na kontynuację spadku w kierunku większego OB i strefy w rejonie 12760. Fakt zatrzymania się na strefie szczytowej w okolicy 12940 jest czymś naturalnym ale w świetle tego co cena rysuje tylko jakiś DB mógłby przynieść skuteczne zatrzymanie. W takiej sytuacji jak obecna większe prawdopodobieństwo jest po stronie 1:1 i silnego wybicia strefy.

Indeks S&P

Na wykresie dziennym indeksu S&P również powstała świeca spadkowa, która wyraźnie zeszła w cenie zamknięcia poniżej połowy korpusu świecy z dnia poprzedniego. Tym samym podstawowym założeniem jest zejście ceny co najmniej w okolicę 3475 gdzie wypada zakres OB. Piszę „co najmniej” ponieważ z szerszego układu nie możemy wykluczyć technicznej korekty w układzie Nietoperza z fala B jako pędząca 1:1 co niesie za sobą ryzyko zakończenia całego wzrostu od dołka z 24.09 na 3210. Oczywiście ze względu na sytuację trendową ten drugi scenariusz jest na tę chwilę mocno rezerwowy.

Na wykresie intra kontraktów na S&P jesteśmy w newralgicznym miejscu. Odwrócenie i powrót ponownie do spadku z tego poziomu to wyraźne wskazanie na zejście nie tylko do brązowej strefy wsparcia ale w przypadku wybicia wczorajszego dołka, do zasięgu OB. Wybicie obecnej strefy oporu, co wydaje się mimo wszystko mniej prawdopodobne, to atak na nie tylko 3530 ale i na nowy szczyt ponieważ na tę chwilę mamy układ korekty prostej. Podstawowy scenariusz na dzisiaj to mimo wszystko zejście w dół atak poziomu wczorajszego dołka i w przypadku jego wybicia zejście do okolic 3454.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

48
Dodaj komentarz

avatar
14 Comment threads
34 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
kamilKris83KonradJacekandy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja S od 1717 odwrócić na L +20 pkt. od kursu otwarcia.

tadek
Gość
tadek

Tylko allegro reszta niepotrzebna stop na 77 zl

ADAM
Gość
ADAM

Jak nietoperz sygnalizuje krach w USA to tak musi być

Tom'as
Gość
Tom'as

Witam.
Znów się Pan daje nabrać że czerwona świeca jest powodem do spadku ?

ADAM
Gość
ADAM

jak są wyniki w USA i to po rekordowym 3 kwartale to raczej sie nie skraca rynku USA

ADAM
Gość
ADAM

kolejne biliony dodruku czekają a ci chcą besse , zobaczcie allegro jak wyrywają sobie z rąk drozsze o 10 mld akcje po 3 dniach

ADAM
Gość
ADAM

Darek już ma przeciwko swojej prognozie L-ki na systemie Kazimierza ,

widac ze ktos rano wiedział co będzie skoro przymknął 1660 kontraktów

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja L od 1683 nawet na odwróceniu dał zarobić ale zaznaczam, że nie zawsze tak jest.

Konrad
Gość
Konrad

Spokojnie. Wczoraj był 13-ty i minimum sesji o 13:00 😉 Do tego wskaźnik Armsa wyskoczył na ponad 5, czyli duuuży pesymizm, a to często oznacza odwrót właśnie. Zobaczymy tylko, o jakiej skali i czy w ogóle. Raczej skończy się jutro.

andy
Gość
andy

imo zrobiliśmy korektę pędzącą i teraz czas na nowy dołek

Kazimierz
Gość
Kazimierz

COVID-19 szaleje nawet system się zawahał .

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Opcja komentarzy ożyła super.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Poziom 1650 – 60 obecnie jest dość silnym wsparciem dlatego niewykluczone, że w do końca tygodnia pukniemy w 1700 pkt. taka optymistyczna wizja a co z tego wyjdzie zobaczymy.

Kris83
Gość
Kris83

Do końca tygodnia? 20 pkt. tylko zostało. Jedyne co trudno oszacować na najbliższe dni to wpływ Allegro na indeks. Będzie miał ok 25% udziału? Z jednej strony być może fundusze indeksowe będą musiały go kupować i podciągnie to indeks. Z drugiej strony jest tak przewartościowane, że nawet spadając w pobliże ceny emisyjnej zrobi niezłe boom na indeksie.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Kris83 z tym allegro to jutro wszystko się wyjaśni dzisiaj od maksa spadł już ponad 20% podejrzewam, że będą duże wahania mają być na allegro kontrakty można będzie pograć.

ADAM
Gość
ADAM

ja czytałem ze 12% udziału i to zalezy po ile sie dzisiaj zamknie

ADAM
Gość
ADAM

za duzo razy to 1660 testują , wydaje mi sie ze po któryms weekendzie otworzą nas luką i bdzie panika koncząca i moze zamkniemy tą luke na 1500 na WIG 20

Kris83
Gość
Kris83

Tak to widzę, wszedłem delikatnie z L po 1770,

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Super, widzę że 1700 pkt. prawdopodobnie zaliczymy zdecydowanie szybciej byki nie odpuszczą.

kamil
Gość
kamil

dzień dobry panie Dariuszu. Jaki jest powód osłabienia usd/pln miało być przeciwnie w pońskiej analizie.

Kris83
Gość
Kris83

Z prognozami giełdowymi jak z prognozami pogody fifty fifty

kamil
Gość
kamil

dzien dobry panie Dariuszu. Co jest powodem umocnienia złowtówki na parze USD/PLN, wg pana znalizy miało być inaczej