Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 17.09.2020

Podczas środowej sesji indeks WIG 20 stracił na wartości -0.33% natomiast indeks DAX zyskał 0.29%. Niewielkie zmiany to chyba mimo wszystko wyczekiwanie na decyzje i komunikat FED.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 niewielka szpulka spadkowa kontynuuje zakładany ruch w kierunku testu 1720 i wypełnienia swingu od 1881.

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20 mamy utworzony układ korekty pędzącej 1:1 i tym samym oczekujemy kolejnego dołka i testu okolic 1717. Zmiana podejścia do sytuacji może mieć miejsce dopiero po ewentualnym wybiciu 1754.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX można powiedzieć że bez zmian a niewielka wzrostowa szpulka wpisuje się w walkę popytu i podaży o której pisałem już od dwóch dni.

Na wykresie intra kontraktów na DAX męczarnie w ciągu dnia zamieniły się w wyraźniejszy spadek po decyzjach FED. Ty m samym realizowany jest ruch, który ma szanse wypełnić OB. Na tę chwilę po ustanowieniu szczytu wczorajszej korekty wzrostowej mamy falę 1,2 i 3, która najprawdopodobniej zbliża się do końca. Wspomniana fala 3 powinna moim zdaniem testować strefę wsparcia na poziomie ok 13090 a jej naruszenie będzie dla mnie oznaką, iż po wykonaniu ewentualnej fali 4 cena zejdzie do rozmiaru OB a więc do okolic 13030. Wybicie OB to zejście do ok. 12870 i walka o utrzymanie tendencji wzrostowej od dołka na 12740. Jeśli jednak OB zatrzyma spadek to powstanie duża szansa na ruch wzrostowy na nowy szczyt w okolicy 13550.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

7
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
PiotrDariusz BartłomiejczakKazimierz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kazimierz
Gość
Kazimierz

Dzień Dobry.
Pozycja S od 1775 odwrócić na L + 17 pkt. od kursu otwarcia.
pozdrawiam

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja L od 1729.

Piotr
Gość
Piotr

Super kupiłem po 1712 potem po 1718 i ożeniłem po 1728/39 ok ?; co godzina sygnał dla szybszych graczy …..co 15 min odkup po 25 może być ? wczoraj S po 1754 z CZEGO ? LINIJKI DZIENNE SĄ ?

Piotr
Gość
Piotr

za pierwszym braniem po 1739 S I patrzymy gdzie korekta dwie falki prawie po 20 pkt ; masz takie chwyty że po 10 do góry ; na dniu do 1739 ? analiza tech ? było miejsce ?

Piotr
Gość
Piotr

Problem z „chwyty” ? to może „zagrywki” to też nie po Polsku ? a Szpanować nie muszę bo nikt mnie TU nie zna , a oceną na giełdzie jest rachunek a nie opis rynku i zachowań; nie sądziłem że TU tak „seriożnie”; czuję się skarcony przez mentora za doświadczenie i umiejętności ?

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Uwaga.
Jutro jest umorzenie serii U i czasami jak zaczną rzucać koszykami
to kurs kontraktów ma dużą zmienność jakkolwiek ostatnio tak nie jest.
W poniedziałek podam sygnał dla serii Z.
pozdrawiam