Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 11.09.2020

Czwartkowa sesja przyniosła na omawianych parkietach lekkie cofnięcie cen indeksów. WIG 20 stracił wczoraj -0,48% natomiast indeks DAX -0,21%. Te niewielkie zmiany wartości spowodowały iż…… .

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała mała spadkowa szpulka z znacznie większym dolnym cieniem niż górny, testująca okolice połowy białego korpusu z dnia poprzedniego. Tym samym sytuacja techniczna jest niemal identyczna jak po poprzedniej sesji co oznacza, iż po pierwsze, powinniśmy spodziewać się jakiegoś ruchu w górę, choćby w ramach korekty , a po drugie w dalszym ciągu jest możliwość próby ruchu nawet na nowe szczyty. W ewentualnym wzroście na dzisiejszej sesji mogą pomagać spółki finansowe z TOP 6 , które to mają układy świec nawet na wyraźną wzrostową sesję.

Na wykresie intra wygląda na to, że cena obecnie znajduje się w fazie korekty po pierwszym swingu wzrostowym co oznaczać może, iż zanim ruszy w górę będziemy mieli jeszcze widoczny ruch w dół do okolic 1740-1744. Podaję tę strefę ponieważ zbiega się tam strefa na Koronę z zniesieniem 61.8% Pragnę jednak zauważyć, że sytuacja z mniejszych interwałów czasowych pozostawia możliwość nie wybicia 1751 i wcześniejszego ruchu w górę . Dla mnie wniosek jest jeden , na dzisiejszej sesji pozycje S , z wyjątkiem typowo scalpingowych , nie są raczej mile wskazane.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX powstała również mała spadkowa szpulka z większym dolnym cieniem, która w żaden sposób nie zmieniła obrazu technicznego tego rynku a to oznacza że dalej w grze są nowe szczyty.

Na wykresie intra kontraktów na DAX , po porannym podejściu pod ostatni szczyt rynek zaczął mieszać czego efektem było utworzenie korekty w której to główny ruch spadkowy przypadł na godziny popołudniowe. Cena zeszła do strefy utworzonej na bazie szczytu poprzedniego swingu wzrostowego i po jej naruszeniu wróciła ponownie nad strefę co na tę chwilę każe przyjąć, iż została utrzymana. Tym samym zgodnie z zachowaniem ceny jakie jest niezmienne od dziesięcioleci, mamy sytuacje w której uprzywilejowaną stroną rynku są byki a my możemy zakładać ruch w kierunku północnym na nowy szczyt. Szerszy układ czasowy skłania mnie do przyjęcia koncepcji w której to rozpoczyna się większy swing wzrostowy z celem na ok. 13500. Jednak aby mieć poważniejszy argument za tym scenariuszem , cena musi wybić obecnie poziom ok. 13200 i pokonać strefę oporu z górną granicą na ok. 13225. Na obecną chwilę niedźwiedź może wykorzystać fakt OB i zaatakować w dół co w przypadku wybicia wczorajszego minimum dało by wskazanie na wykreowanie większego spadku w rejon 13000.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

8
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ŁiktorKazimierzandy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kazimierz
Gość
Kazimierz

Dzień Dobry
Pozycja L od 1762 odwrócić na S – 22 pkt.
pozdrawiam

andy
Gość
andy

Darek nie powiększa się .wykres kontraktów.

andy
Gość
andy

potencjalny orgr z zasięgiem 1845

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Kierunek pokażą Jankesi.

Łiktor
Gość
Łiktor

Zamknąłem dziś Tesle z niewielką , ale jednak stratą, a S Nasdaq 100 10941 na linii RGR budowanego od szczytu.

Łiktor
Gość
Łiktor

Przepraszam pisałem z pamięci i walnalem się o 10pkt 10931

Łiktor
Gość
Łiktor

S 11105 sl 11135

Łiktor
Gość
Łiktor

zamknąłem 11088 przy młocie na H4 na noc nie zostanę .