Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesja 10.09.2020

Środa była dniem odreagowania spadków z wtorku. Indeks WIG 20 zyskał na wartości 2.28% natomiast indeks DAX wzrósł o 2.07%. Tym samym w mocnym stopniu zostały zanegowane spadki z poprzedniej sesji.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała wyraźna wzrostowa świeca umiejscowiona w obszarze poprzedniej spadkowej. Tym samym powstała nam formacja Harami. Wczorajszy wzrost braliśmy mocno pod uwagę na co wskazywał zarówno wykres dzienny jak i intra. To było dość łatwe do przewidzenia, teraz natomiast czas na trudniejsze zadanie a mianowicie na rozstrzygnięcie tego czy jesteśmy po większej korekcie i tym samym droga na szczyt stoi otworem czy jednak teraz mamy korektę ostatniego swingu spadkowego. Tu dużą podpowiedzią będzie efekt walki o wybicie poziomu 1805. Wydaje się jednak, że takie zadanie ma dużą szansę powodzenia i najbliższe dni będą teraz domeną byków. Celem jaki widzę na teraz to okolice 1850.

Na wykresie intra doszło do sporego wzrostu. Wczoraj zakładaliśmy taki scenariusz choć nie obyło się bez pomyłki z powodu braku jeszcze jednego dołka. Na obecną chwilę mamy do czynienia z korektą ostatniego swingu spadkowego jednak z dużym prawdopodobieństwem możemy liczyć na jej kontynuację a tym samym zmianę trendu. Tu potrzeba wybicia 1785. Na obecną chwilę dojście do okolic 1805 wydaje się najbardziej prawdopodobne a ewentualne cofnięcie w rejon 1763 dałby wskazanie na dość energiczny wzrost w tym kierunku.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX powstała wzrostowa świeca, która idealnie wpisuje się w utrzymanie i kontynuacje trendu w kierunku 13500. Ten ostatni wymieniony poziom to obszar górnego ograniczenia ewentualnego klina. Patrząc szerzej na wykres DAX widać również wyraźnie że okolica 13500 stoi właściwie jako ostatnia przeszkoda do osiągnięcia historycznego szczytu i tym samym pokonania poziomu 13790. Biorąc pod uwagę długoterminowy wykres indeksu tak naprawdę nowy historyczny szczyt powinien zostać osiągnięty.

DB na strefie na Koronę został wykorzystany idealnie a w kolejnych godzinach wczorajszej sesji, kolejne strefy oporu został przebijane. Zatrzymanie nastąpiło na strefie wynikającej z geometrii i poziomów cenowych. Jednak odbicie od strefy na ok. 13310 traktujemy jako wejście w korektę po której i ta strefa powinna zostać wybita a kolejny ewentualny przystanek powinien mieć miejsce ok. 50-60 pkt wyżej. Zatem wygląda na to, że dzisiaj również byki będą miały więcej powodów do radości. Tu na przeszkodzie może chyba jedynie stanąć jakaś wrzutka ze strony ECB (godz. 14:30).

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

16
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
10 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
andyDariusz BartłomiejczakPiotrMaciejKazimierz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja L od 1762 odwrócić na S – 30 pkt.

krzysztof
Gość
krzysztof

Darek ty zartujesz rozumiem z tym ze twoja prognoza sie na Wig 20 sprawdziła wczoraj, ty pisałes o nowym dołku a był mega wyjazd w góre

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

nic z tego nie rozumiem Panie Darku puszcza Pan komentarze nic nie znaczace tak jak w czoraj a dziś kiedy sa zagrania brak ich na blogu…z tego wejscia co wrzuciłem SL przenoszę juz na zabezpieczenie małego zysku..i to chyba bedzie mój ostatni wpis gdyby ponownie go zabrakło przejde tam gdzie mnie nikt nie torpeduje….

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Panowie spoko.
System jest lekarstwem na całe zło.
pozdrawiam

krzysztof
Gość
krzysztof

znałem taki system przed laty i w boczniaku generował tylko straty na przekretkach

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Nie ma rzeczy doskonałych ale z tego systemu trzeba umieć korzystać przy odwróceniach może dawać straty ale na wejściu zawsze jest zarobiony drugi rok go prowadzę i jestem zadowolony.

Maciej
Gość
Maciej

Kazimierz a jaki masz % zagrań wygranych w tym systemie oraz jaki masz R? Czyli średnia wygrana w pkt podzielone przez średnia przegrana w pkt. Prowadzisz jakieś inne statystyki dla swojego systemu? Fajnie byłoby usłyszeć co u innych na warsztacie. Tak samo interesujące byłoby usłyszeć jakie statystyki ma system w renko Pana Darka.

Pozdrawiam
Maciej

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Moje zapiski dotyczą wyłącznie sygnałów maks dzienny i ostateczny.
Zerkam na średnie, macd i rsi na tej podstawie otwarte pozycje na sygnale
przymykam dlatego że przy takim boczniaku jaki mamy teraz to zamykanie pozycji z odwracaniem na sygnale raczej by przynosiło straty nie analizowałem tego.
System jest młody ma tylko 1,5 roku dla mnie osobiście odpowiada.
Nie każdy będzie grał systemem ma inne swoje metody najważniejsze żeby skuteczne. Jak na wstępie zaznaczyłem poobserwować zanotować a potem można grać lub nie.
pozdrawiam

Konrad
Gość
Konrad

Wczoraj zaczęła się retrogradacja Marsa, wiec albo jedziemy dalej w górę, albo tych poziomów długo nie zobaczymy – w najlepszym przypadku do końca retro, a w najgorszym …rok lub dwa.

andy
Gość
andy

dobry żart; : – Które akcje mają największy wpływ na główne indeksy na polskiej Giełdzie Papierów Wartościowych?
– Akcje CBŚ, CBA i ABW…

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

andy podziwiam za humor

Piotr
Gość
Piotr

A gdzie OB ; kanał na 4h MASZ !!! JEDEN Z DRUGIM a w gwiazdy popatrzę już od 21 : i dlaczego krótka od 1780 no dlaczego ? oczywiście to wiedzą …………….nie ze świczki dziennej ; taka fala bez korekty na tej giełdzińce ?

Piotr
Gość
Piotr

skoro było piątką ……to piąte się znosi , a zaczęła się na 1785 ..OK ? kanał był …był i JEST ??? dół kanału na 1720 ….było ? ……………TO DO ANALIZY TECHNICZNEJ ……ODMASZEROWAĆ ! a nie tam systemowe gwiezdne wojny ……………. czy się ……..mylę ???