Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 09.09.2020

Za nami sesja, która nie oszczędziła inwestorów. Indeks WIG 20 stracił wczoraj -2.2% natomiast indeks DAX zamknął się niżej o -1.01%. Jaki wpływ mają te spadki na sytuację techniczną? Zobaczmy.

Indeks WIG 20:

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała wyraźna spadkowa świeca która zarówno swoje minimum jak zamknięcie ulokowała poniżej dołka z 15.06 co równocześnie jest już naruszeniem ostatniego potwierdzonego dołka w trendzie wzrostowym i daje nam pierwsze ostrzeżenie o możliwości zmiany trendu a co za tym idzie o możliwości definitywnego opuszczenia konsolidacji która w tym przypadku okazałaby się długa dystrybucja. Jakie tego konsekwencje? Tego nie muszę pisać. Obecnie wczorajsza sesja wpisała się w możliwość próby wykończenia impulsu od 1858 co może przynieść dość szybkie odreagowanie. Od tego jaka będzie ewentualne korekta zależeć będzie to czy na wykresie kreuje się korekta wyższego rzędu czy tak jak zaznaczałem wcześniej powstaje duży , pierwszy swing spadkowy. Jeśli byki zdołały by podnieść cenę indeksu ponad poziom 1805 to powstanie możliwość aby ponownie próbować ataku na szczyty jednak opcja najbardziej realną jest moim zdaniem zejście co najmniej do ok. 1660-1670. Oczywiście taki ruch w dół wypadałoby zrobić po jakieś próbie korekty wzrostowej.

Patrząc na wykres intra kontraktów możemy spokojnie dostrzec trzy równe korekty a to jak wiemy z godnie z praktycznym podejściem teorii Elliotta oznaczałoby zbliżający się koniec całego swingu od 1857. Ostatni ruch spadkowy który po wykonaniu OB doszedł do poziomu 1717 powinien jeszcze zostać wykończony na niższym dołku w okolicy 1700. Po zakończeniu tego całego swingu od 1857 będziemy mieli chwile prawdy.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX powstała świeca spadkowa z dość wyraźnym dolnym cieniem ale i również wskazująca na silny opór strefy w rejonie 13000. Dzisiaj możemy spodziewać się dosłownie wszystkiego bo tu sytuacja , tak jak mówiłem w weekendowej ma kilka wskazań na spadek ale kilka silnych wskazań na wzrost. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, iż S&P zszedł dokładnie do zakresu OB to wydaje się, że powinniśmy mieć dzisiaj co najmniej próbę wzrostu.

Na wykresie intra kontraktów na DAX mamy podwójne uderzenie w strefę na Koronę i w tej chwili wydaje się że rynek powinien wzrosnąć co najmniej do poziomu ok. 13090-13120. To moim zdaniem takie przysłowiowe minimum ruchu. Jeśli jednak w bykach tkwi siła to docelowo wybity zostanie szczyt na 13160 a to pozwoli na dalszą kontynuację w kierunku ok. 13290 i nawet wyżej do górnego ograniczenia ewentualnego klina czyli do okolic 13500. Wybicie dołków to ruch w kierunku 12740 co jednak wydaje się mniej prawdopodobne.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
taki sobie graczPiotrKazimierzKonrad Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Konrad
Gość
Konrad

Kilka ostatnich sesji gdzie spadało ponad 300 spółek miały miejsce:
06.02.2018; 24.02.2020; 09.03.2020; 11-12.03.2020; 30.07.2020, więc można powiedzieć, że jest szansa na korektę, ale jednocześnie na coś większego (patrząc na tamte przypadki).
Konsolidacja miała szansę skończyć się 13-go sierpnia (na co wskazywała rzadka sesja) i tak się stało. Zobaczymy, jak będzie teraz.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Dzień Dobry.
Pozycja S od 1767 odwrócić na L + 34.
pozdrawiam

Kazimierz
Gość
Kazimierz

pozycja L od 1762

Piotr
Gość
Piotr

CO MÓWI NASTĘPNY ..OB ?

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

Slovimir chyba wykrakał…..cisza kompletna…