Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 20.12.2019

Za nami czwartek w którym to zmiany wartości indeksu WIG 20 i indeksu DAX były minimalne. Ten pierwszy zyskał 0.09% a ten drugi stracił -0.08%. Mimo tak niewielkiej zmiany na indeksie DAX mamy coś ciekawego.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała nic nie znacząca mikro świeczka w kształcie Pin bara. Biorąc pod uwagę fakt, ze dzisiaj mamy rozliczenie kontraktów serii grudniowej spodziewać możemy się wszystkiego.

Z racji utworzenia, zgodnie z przewidywaniami korekty pędzącej 1:1 powinniśmy oczekiwać na nowy szczyt. Tu można się tylko zastanawiać czy w rejonie 2150 czy jednak może na 2190. Na zupełnie niskich interwałach 5M, w ruchu wzrostowym, po zakończeniu korekty 1:1 mamy również układ korekty pędzącej 1:1 ,co nie dziwi bo tak często właśnie jest że co w większym to i w mniejszym wymiarze, czyli mamy wspomaganie dla nowego szczytu.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX powstał wczoraj Pin bar na wsparciu co może być zakończeniem spadku i nie dopuszczeniem do głębszej korekty na 12800. Jednak chociażby z racji spadkowego korpusu tej świecy potrzebujemy potwierdzenia. Natomiast wybicie jej minimów to zły znak dla byków. Zobaczmy zatem co zapowiada wykres intra.

Na wykresie intra doczekaliśmy się zejścia do pierwszego docelowego poziomu. Innymi słowy mamy harmoniczną 50/78.6 i odbicie które zdołało już pokonać zakres małego OB a do pełni szczęścia byków brakuje tylko wybicia 13250. Jeśli byki zdołają to wybić to powstanie pierwsze wskazanie na odwrócenie tendencji spadkowej a tym samym na potwierdzenie Pin bara z wykresu dziennego i drogę na szczyt. Warunek , po wybiciu wspomnianego poziomu korekta nie może już zejść poniżej dołka . Osobiście dostrzegam tu jednak nieco inny problem mianowicie zbyt dużo tu mamy „trójek” a nie impulsów i to już od dobrych paru dni. Dlatego należy brać pod uwagę , że nawet przy wybiciu 13250 mogą być kłopoty z nowymi szczytami.

To już ostatnia analiza poranna przed świętami i dlatego chciałbym wszystkim moim czytelnikom życzyć Zdrowych Spokojnych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia !

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
GrzegorzDariusz BartłomiejczakKrzysztof Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Krzysztof
Gość
Krzysztof

A może na DAX już 5 fal zrobil i po nowym roku pójdziemy w dół kanału , niby wyniki w USA a wtedy zawsze rosnie wszędzie ale DAX dużo słabszy więc jakbyśmy teraz zrobili 4 w góre i nowy dołek to mamy 5 fal ze szczytu , znaczy nie mamy a czekamy że mozemy miec .

Krzysztof
Gość
Krzysztof

Cholera wie własciwie co będzie , gonią własny ogon bez składu i ładu obecnie , tylko USA ma trend jasny

Grzegorz
Gość
Grzegorz

Panie Darku, czy dolek na indeksie dolarowym 96,27 mozna uznac z wypelniony. Ewentualnie jaki moze byc z tego zasieg. Pol godziny temu EUR/USD zaczal nurkowac. jak Pan to ocenia