Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 02.10.2019

Wczorajszy dzień, upłynął na indeksie WIG 20 i indeksie DAX , pod dyktando niedźwiedzi. Nasz indeks stracił -0.96% a indeks DAX spadł o -1.32%. Takie zachowanie rynków wskazuje na to, iż niedźwiedzie doszły do głosu na nieco dłużej niż 1 dzień.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała wyraźna spadkowa świeca, która choć nie wybiła minimum z poprzedniej środy, dała wskazanie,ze najprawdopodobniej cały wzrost był korektą prostą a zmiana kierunku to kwestia godzin. Nie jestem tak do końca przekonany , że spadek będzie tym który dokona zniszczeń byków na skale wybijającą dołek z 28.08 ale oczywiście nie branie takiego faktu pod uwagę byłoby ignorancją i złym podejściem. Jedno co wydaje się mocno prawdopodobne to to, iż wybicie minimum z ostatniej strony będzie wskazywało na spadek do poziomów ok 2050-2090 a taki sygnał może być już zainicjowany w początkowej fazie sesji.

Na wykresie intra 1H kontraktów na WIG 20 mamy utworzoną RGR z wyraźnym wybiciem linii szyi. Jedno co mogło wczoraj dziwić to fakt, iż mocnych spadków za oceanem i za zachodnia granicą , nasze kontrakty nie zeszły poniżej dołka na 2152. Wydaje się jednak że to o wczoraj było zaskoczeniem dzisiaj stanie się faktem. Wspomniane wybicie będzie kontynuacją drogi do poziomów ok. 2135 i najprawdopodobniej niższych.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym po osiągnięciu nowego szczytu i zrealizowaniu swingu impulsowego, powstała czarna świeca , która odsunęła daleko możliwość dotarcia indeksu do poziomu 12600. Wczorajszy ruch spadkowy jest najprawdopodobniej początkiem co najmniej korekty do okolic 11600- 11800. Piszę że „co najmniej” ponieważ cały ruch wzrostowy nie wyszedł ponad poziom szczytu na 12656 a dodatkowo wykres kontraktów na DAX nie utworzył nawet szczytu wypełniającego znamiona końca impulsu. To zaś oznacza , ze w grze oprócz korekty do wspomnianych poziomów jest również oś znacznie większego.

Na wykresie intra 1H kontraktów na DAX widzimy wyraźnie, że cały ruch wzrostowy jaki wczoraj się zakończył nie ma charakteru impulsu a jedynie dużej korekty znoszącej niemal 100% poprzedzającego go spadku w 3 swingach. Innymi słowy trudno byłoby zakładać , ze niedźwiedzie nie sprowadzą cen poniżej dołka na 12127 a że wczorajszy spadek jest tylko korektą wzrostu od tego poziomu. Co prawda na jakieś nieco większe podbicie w górę chyba będzie można niebawem liczyć. tu idealnym poziomem na którym można byłoby celować w S byłaby strefa oporu będąca jeszcze dwa dni temu linia szyi nie zrealizowanej ORGR czyli okolice 12380. Zatem dzisiaj celowałbym w zejście ceny poniżej poziomu 12200 a następnie budowę układu korekcyjnego, wzrostowego z zasięgiem wspomnianych 12380 a może tylko ok. 12300.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

22
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
13 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
ŁiktorrubikandrzejTom'asDariusz Bartłomiejczak Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Łiktor
Gość
Łiktor

I teraz dopiero Dax testuje poziom 12100 , czego nie zrobił porządnie ostatnim razem. To wszystko układa się nawet w całość że złotem które powróciło do linii szyji rgr.

Łiktor
Gość
Łiktor

Weszło S na UsdPln 4,010 Sl 4,30

Łiktor
Gość
Łiktor

4,030

Łiktor
Gość
Łiktor

Zamykam S na złocie po cenie .

Tom'as
Gość
Tom'as

dax D1 – okazja do L?comment image

rubik
Gość
rubik

Bez sygnału żadnego to hazard

Tom'as
Gość
Tom'as

przy handlu na równość korekt sygnałem jest dojście do podstawy OB i pozostaje tylko kwestia wielkości SL jaki ustawiamy bo często są nadbijane ( przeważnie takim minimum powinno być 30% poniżej podstawy OB) i tym razem przy tej dynamice wejście zostało by wybite więc mamy zanegowany scenariusz wzrostowy. Na szczęście coś mi powiedziało żebym to zamknął comment image
ostatnio zacząłem stosować jeszcze inną metodę … jeżeli nadbijają OB i wracają to otwieram pozycję ze stopem pod nadbiciem

andrzej
Gość
andrzej

trzymam pe\rognoza bialek od listopada wzrost morze pozniej ale wzrosty

Łiktor
Gość
Łiktor

S na złocie 1502 Sl1520

Łiktor
Gość
Łiktor

Tym razem zrobie to cwaniej . Zamknąłem Pół pozycji po 1497 , a zysk z tej pozycji wkładam w sl , czyli obniżam sl do poziomu 1506 . W najgorszym wypadku będę na zero w tym zagraniu bo po wybiciu mojego SL będze trzeba porzucić wiarę w realizację zasięgu RgR z 4h .

Łiktor
Gość
Łiktor

Wygląda jakby wcięło komentarz . Teraz roegrałem to sprytniej po 1497 oddałem półpozycji i obniżyłem SL o poziom zysku , gdyż uważam , że po ptrzejściu tych poziomów trzeba porzucić marzenia o realizacji zasięgu RgR Z H4 .

Tom'as
Gość
Tom'as

liczyłem dzisiaj na kontynuację wzrostów na us30 comment image
co prawda nie handlowałem tego bo uwagę dziś miałem skupioną na edku ale widać że nawet na niskich interwałach zmiana trendu i korekta pędząca może wywołać potopcomment image

Łiktor
Gość
Łiktor

Zakres docelowy obecnego ruchu na Nas100 to 7,120 . Na poziomie 7,470 możliwe zatrzymanie i podbitka do 7,600 , ale docelowo tak jak pisałem .