Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 01.10.2019

Za nami ostatnia sesja miesiąca września , która przyniosła spadek indeksu WIG 20 o -0.6% i wzrost indeksu DAX o 0.38%. Trzeba powiedzieć , że tak jak w ujęciu miesięcznym na naszym rodzimym indeksie nie mamy jakiś silnych wskazań za konkretnym kierunkiem tak indeks DAX w tym samym ujęciu pokazuje „moc”. No ale przejdźmy do dziennych i godzinowych interwałów.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała wczoraj spadkowa świeca z wyraźnym dolnym cieniem na skokowo większym obrocie od sesji z piątku. Moim zdaniem jest to wskazanie na budowanie czegoś w rodzaju korekty pędzącej i zapowiada mocniejszy ruch w górę. Myślę że okazja do tego jest bardzo dobra bo w końcu wszędzie straszą inwestorów 3.10. Zatem uważam dalej, że indeks WIG 20 idzie na wybicie ostatniego szczytu i to jest dla mnie bazowy scenariusz. Zmiana w analizie mogłaby nastąpić wówczas gdyby indeks najpierw wybił linię szyi DB , którą wczoraj tylko przetestował i następnie zszedł na zamknięciu poniżej 2144. Jednak na tę chwilę sygnał swingowy o jakim wspominałem w weekendowej jest w grze na wzrost.

Na wykresie intra 1H kontraktów na WIG 20 , spadki jakie miały wczoraj miejsce, zostały powstrzymane na strefie wsparcia wyznaczonej przez dołek i zgodnie z schematami poruszania się ceny w trendzie możemy założyć, iż w następstwie rynek będzie zmierzał w kierunku wybicia 2200 a następnie szczytu z 16.09. Sytuacja uległaby zmianie gdyby wzrost został powstrzymany w okolicach 2190-2195 a następnie wybite zostałoby wczorajsze minimum.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym DAX kontynuacja ruchu na wybicie ostatniego szczytu. Tu wszystko od 3 sesji idzie zgodnie z jasnym planem.

Na wykresie intra 1H kontraktów na DAX ciągły trend wzrostowy, który zbliżył się już do okolic ostatniego szczytu. Po drodze w idealny sposób została wybita i re-testowana linia szyi ORGR co zdaje się potwierdzać , iż DAX idzie na 12600 a nawet trochę wyżej (taki zasięg formacji). Konstrukcja swingowa wzrostu każe wziąć pod uwagę możliwość budowania korekty spadkowej z rejonów szczytu do którego się zbliżamy. Jeśli takowa nastąpi to możemy mieć jeszcze jeden re-test linii szyi.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

8
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
ŁiktorrubikDariusz BartłomiejczakMarcus Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Łiktor
Gość
Łiktor

Teraz będzie dobra okazja dokupić S na zlocie

Marcus
Gość
Marcus

Darku, czy na DAX obecny ruch w dół jest jeszcze cofnięciem w ramach fali 4 i przed nami wzrosty czy też mamy już zanegowany układ wzrostowy i rozpoczynamy korektę całej piątki wzrostowej?

rubik
Gość
rubik

wg mnie DAX liczony od dołka 25 sierpnia zakończył falę 4 w dołku zrobionym 25 września, obecnie robimy falę 5 w ruchu wzrostowym a dzisiaj być może zakończyliśmy podfalę 2 w tej piątej

Łiktor
Gość
Łiktor

odkupiam S na Złocie po 1486.

Łiktor
Gość
Łiktor

Sl 1505 jako ,że ciąne S od samego szczytu drugiego ramienia mogę pozwolić sobie na większego SL .

Łiktor
Gość
Łiktor

Us 500 tym razem powinien wypełnić w całości zakres formacji szczytowej na 2936 . Czy się zatrzyma nie wiem ale będę tam na niego czekał i obserwował.

Łiktor
Gość
Łiktor

Zakres docelowy obecnego ruchu na Nas100 to 7,120 . Na poziomie 7,470 możliwe zatrzymanie i podbitka do 7,600 , ale docelowo tak jak pisałem .