Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 26.09.2019

Za nami 3 sesja tygodnia , która upłynęła pod presją podażową i to zarówno na indeksie WIG 20 jak i na indeksie DAX. Ten pierwszy stracił na wartości -0.72% a ten drugi -0.59%. Jednak w obydwu wypadkach widać , że popyt nie poddaje się.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym powstał spadkowy Pin bar, który wzmacnia obronę strefy wsparcia na ok. 2150. Wczorajsze minimum było nieco wyżej od tego z poniedziałku, zatem w obliczu utworzenia podstawy DB wybicie maksimum z wtorku byłoby swingowym sygnałem kupna z celem na okolice 2250 a nawet 2300. W tym miejscu chciałbym jednak zwrócić uwagę, że pomocnym w podjęciu decyzji zakupowej jest moim zdaniem śledzenie wykresu intra. Dlaczego? Już mówię.

Dzisiaj dla lepszego zobrazowania posłużę się wykresem intra 15M . Tu widać że po otwarciu luką zeszliśmy w dół do poziomu 2157 w pełnym swingu impulsowym zakończonym formacją klina spadkowego. Następnie rynek wykonał korektę wzrostową w trzech swingach niższego stopnia aby ponownie zejść na nowy dołek 2153. Sęk w tym , ze zejście na nowy dołek było również w 3 swingach a taki ruch nie jest ruchem impulsowym. To mimo braku wybicia poziomu 2152 daje poważne podstawy aby mocno brać pod uwagę tworzenie się korekty nieregularnej w której układ ma charakter 3-3-5 . Obecny wzrost , który doszedł na fixingu do 2169 ma charakter „piątki ” i w przypadku jego zakończenia w okolicy 2172 lub 2180 będzie idealnie pasował do fali c wspomnianej korekty. Zatem ewentualne decyzje co do zajmowania L pozostawiłbym do czasu aż rynek wykona zwrot w dół a zejście nie wybije wczorajszego minimum. Osobiście w rejonach o których wspomniałem będę szukał okazji na S z zachowaniem pełnej ostrożności na wypadek gdyby jednak ruch spadkowy miał być tylko korektą po wzroście. Odnosząc sytuację do wykresu dziennego, wczorajszy Pin bar jest wskazówką na wzrost i utworzenie DB ale wybicie minimum tego Pin bara byłoby silnym sygnałem sprzedażowym.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX mamy po wczorajszej sesji Pin bara broniącego zakresu OB. Jego potwierdzenie będzie sygnałem do ruchu , który powinien nas zaprowadzić na poziom wyższy od szczytu z 13.09. Gdyby jednak cena DAX spadła i wybiła wczorajsze minimum to będziemy mieli silny sygnał sprzedażowy a wówczas cały swing wzrostowy z jakim mieliśmy do czynienia od połowy sierpnia będzie najprawdopodobniej tylko i wyłącznie korektą poprzedniego spadku. To wybicie minimum wczorajszego Pin bara nie jest wcale takie trudne do zrealizowania. Tu znowu odpowiedź na pytanie „dlaczego?” otrzymamy na wykresie intra.

Równość korekt , które moim zdaniem są przedzielone ruchem składającym się z 3 fal a nie 5. Innymi słowy duża korekta pędząca. Przedstawiony wykres intra jest również wykresem 15M a to dlatego aby pokazać , iż zejście w dół po Pin barze odbijającym się od zakresu OB i trefy oporu, ma już zasięg który wybił ostatni potwierdzony dołek. Zatem jeśli powstanie tu korekta wzrostowa dochodząca tylko w okolice dolnego ograniczenia strefy to ewentualny sygnał świecowy będzie wskazaniem na tworzenie układu Korony i dobrym sygnałem na S a wówczas trudno będzie zakładać , że spadek nie pokona wczorajszego minimum.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

16
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
11 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ŁiktorDariusz BartłomiejczakTom'as Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tom'as
Gość
Tom'as

Witam. Amerykanie bronią OB na D1 i wczoraj wyrzuciło mnie z pozycji na BE (dax) na tym trzecim teście ale gram pod nowe szczyty i obronę dołków comment image
pozdro

Tom'as
Gość
Tom'as

na m15 taki pokrzywiony Orgr … z zasięgiem przy lokalnych szczytach … mam nadzieje ze już nie będą wracać comment image

Łiktor
Gość
Łiktor

Take profit Z S na gbpusd po cenie bieżącej .

Łiktor
Gość
Łiktor

Wyznaczony wczoraj poziom 132,550 dla GbpJpy został dziś osiągnięty i wszystko zamknięte zleceniem TP 🙂 . ale jest szansa , że jeszcze pójdą dalej, bo na UsdJpy zmienia się scenariusz bazowy . Był powrót do górnej bandy wybitego kanału , o którym wczoraj pisałem , ale zabrakło siły na wybicie podstawowego oporu . Na razie mam L na tej parze brane na bandzie, ale jeśli w nocy nie wybiją , To wskakuje z powrotem na S .

Łiktor
Gość
Łiktor

S na dax 12,336

Łiktor
Gość
Łiktor

Sl bardzo krótko 12,347

Łiktor
Gość
Łiktor

Podniose Sl do 1,2360 .

Tom'as
Gość
Tom'as

handluje Pan na tym wynalazku …. proszę zobaczyć jaki spread udało mi się znaleźć comment image
i jak to chodzi w trendzie

Tom'as
Gość
Tom'as

zwykły różni się troszkę od kontraktu ale też spoko comment image