Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesja 25.09.2019

Zupełnie odmienne kierunki na omawianych indeksach były efektem wczorajszej sesji. Indeks WIG 20 zyskał całkiem niezłe 1.3% a indeks DAX stracił -0.29%. W ogólnej sytuacji technicznej nie zaszły zmiany o znaczącej wadze ale ….

Indeks WIG 20

Dość spory wzrost wartości indeksu WIG 20 sprawił, ze na wykresie dziennym powstała wzrostowa świeca z zamknięciem usytuowanym znacząco nad otwarciem świecy poprzedniej, spadkowej. Z jednej strony można mówić tu o czymś w rodzaju „Objęcia hossy” ale z racji samego otwarcia wczorajszej sesji i jego położenia na osi cenowej, taka sytuacja może również być „tylko korektą”. Zatem bardzo ważnym będzie to co zadzieje się dzisiaj. Jeśli miałby to być „pierwszy wariant” to niewątpliwie dzisiaj musimy mieć jego kontynuację w czym co najmniej na początku nie będą sprzyjać warunki zza oceanu. Jeśli natomiast wspomniany wynik sesji w USA przełoży się na nasz rynek to wybicie w cenach zamknięcia minimum z poniedziałku oznaczać będzie sygnał sprzedażowy i otwarcie drogi do okolic 2100 co zwiększy prawdopodobieństwo zakończenia całego wzrostu w ramach korekty prostej i zejścia na zupełnie nowe dołki.

Na wykresie intra 1H kontraktów na WIG 20 , wczorajszy wzrost z jednej strony był reakcją na OB co powinno zaprowadzić ceny na nowe szczyty ale z drugiej trony był dynamicznym ruchem powrotnym do linii szyi RGR (minimalny zasięg z tej formacji był zrealizowany). Jeśli zatem nie będziemy mieli kontynuacji wzrostu i nie uzyskamy nowego szczytu to wybicie poziomu OB zdaje się być tylko kwestią czasu. Pierwszym „sygnałem” świadczącym na korzyść spadkowego scenariusza będzie pokonanie strefy wsparcia na ok. 2175-2180.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX mamy kolejną czarną świecę jednak dołek między dwoma szczytami nie został jeszcze wybity. Myślę jednak, ze to zadanie wyjdzie podaży dzisiaj bo zejście do okolic OB wydaje się być minimum tego co podaż dokona. Biorąc pod uwagę szerszy konspekt czasowy i układ dużej Korony wraz z formacją harmoniczną to należy również mocno brać pod uwagę możliwość wybicia OB i tym samym pierwszego poważniejszego ostrzeżenia o zakończeniu wzrostu jako korekty.

Na wykresie intra 1H kontraktów na DAX mamy już do czynienia z rozwijającym się trendem spadkowym. Do jego złamania potrzeba wyjścia nad poziom 12385 co poprzedzone musiałoby być wybiciem i ponownym wejściem nad wyraźną strefę oporu umieszczona w okolicy 12300. Taki scenariusz wydaje się być mało prawdopodobny a zatem oczekiwałbym realizacji dalszego spadku a ewentualne podejście pod wspomnianą strefę potraktuje jako okazję do poszukania S. Zakładam bowiem , ze zejście do okolic 12100 jest dość mocno prawdopodobne a z racji tego co pisałem już przy wykresie dziennym , jest poważna szansa na znacznie większe zasięgi „niedźwiedzie”.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

8
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
GrzegorzŁiktor Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Łiktor
Gość
Łiktor

S NA gbpusd już zarabia.

Łiktor
Gość
Łiktor

I gbpjpy również.

Łiktor
Gość
Łiktor

W S UsdPln nie mam odwagi wchodzić, gdyż gram na tej parze tylko średni termin , a warunki ku temu nie zostaly spelnione.

Łiktor
Gość
Łiktor

Okropnie podoba mi się ten CD Project do sortowania i pomyśleć, że trafiłem na niego czystym przypadkiem jak majstrowalem przy Netflix.

Grzegorz
Gość
Grzegorz

Jak mozesz to podpowiedz, gdzie sa kontrakty na CD Project ?

Łiktor
Gość
Łiktor

Ja mam australijskiego brokera brokera.

Łiktor
Gość
Łiktor

Na UsdJpy na h1 objęcie hossy i wybicie z kanału . Jutro , pojutrze może powrót do wsparcia i dobry moment do zajęcia L z targetem108,000. Tym samym szansa na zrealizowanie zasięgu rgr na gbpjpy i zamknięcie pozycji po 132,550 . Co z S na gbpusd jeszcze nie podiąłem decyzji. 122,700 , to mój target.

Łiktor
Gość
Łiktor

Dziękuję jeszcze Panowie za złoto . Wziąłem wczoraj na samej górce . Co prawda nie było do tego żadnego wskazania , ale przekalkulowałem zysk z zasięgu do potencjalnej straty i to tchnęło mnie do zajęcia pozycji .