Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 30.08.2019

Za nami sesja , która zarówno na indeksie WIG 20 jak i na indeksie DAX przyniosła nam wzrost wartości. Ten pierwszy zyskał 0.87% a ten drugi 1.18%. Mimo, iż oba omawiane indeksy wzrosły to jednak sytuacja na nich jest po sesji nieco inna.

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała świeca wzrostowa, która delikatnym cieniem zaznaczyła opór w postaci małego OB. Innymi słowy, na obecną chwilę należy spojrzeć na wzrost jak na korektę przed kolejnym zejściem na nowy dołek. Chcąc być absolutnie obiektywny trzeba również zaznaczyć, iż bez dalszego wzrostu choćby trochę przebijającego zakres OB dalej w grze będzie teraz spadek o długości nawet większej od dużej czarnej świecy z środy. Dlaczego? Ponieważ układ jaki powstał po wczorajszej sesji pozwala brać pod uwagę również to, iż trzy ostatnie dni to korekta pędząca. Zatem technicznie najbardziej realnym wydaje się osiągnięcie nowego dołka (tu poziomy wskazywałem wielokrotnie w weekendowych) a jedynie kontynuacja wczorajszego odbicia mogłaby to zmienić i to dopiero po dalszym wzroście o kolejne 30 pkt.

Na wykresie intra 1H kontraktów na WIG 20 mamy odbicie które doszło do strefy oporu i zrealizowało zasięg OB stawiając na końcu spadkowego Pin bara. Taki układ premiuje powrót do spadku a jedynie wybicie maksimum Pin bara mogłoby to zmienić. Gdyby rynek ruszył dalej na północ co przy zachowaniu innych rynków jest prawdopodobne to kolejne ważne opory znajdują się w rejonie 2085-2090 , 2100 i 2114.. Jednak już samo wybicie mniejszego OB i tym samym strefy oporu na 2080 byłoby dobrym sygnałem dla byków.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX doszła biała świeca potwierdzająca poprzedniego Pin bara. Sam jej zasięg zdołał wyjść ponad linię szyi ORGR. Oczywiście aby móc mówić o wybiciu linii szyi w pełnym słowa znaczeniu, DAX powinien wyjść nad strefę oporu . Zatem coraz mocniej w grze jest scenariusz z dalszym wzrostem , który może dojść do 12400. Jednak tu trzeba powiedzieć sobie jasno, tak naprawdę nie ma teraz miejsca na cofanie w postaci spadkowej świecy dziennej. Innymi słowy aby DAX mógł naprawdę rosnąć dalej dzisiaj również musi zanotować dzienny wzrost.

Dzisiaj wykres intra kontraktów na DAX w wersji 4H. Wszystko po to aby dokładniej widzieć ukształtowany ORGR i tak naprawdę pierwszą ważną strefę oporu po ewentualnym wybiciu z formacji. Wczoraj rynek dał nam już poziom kilka punktów wyższy niż linia szyi ale taka dynamika „wybicia” nie jest tym na co czekają byki. Można powiedzieć , że rynek w tych interwałach intra jest już mocno wygrzany i trudno liczyć od tej strony na kontynuację jednak to co najistotniejsze to nie stan dostrzegany na oscylatorach ale to co widać na cenie a tu dopóki ta nie zejdzie poniżej 11750 dopóty mamy ruch w górę i szansę na kolejne duże profity z pozycji L.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

7
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
5 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Dariusz BartłomiejczakŁiktorTom'ascoin Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
coin
Gość
coin

silny spadek LOPu przy rosnącym USD może wskazywać że za wzrostem nie stoi nowy kapitał a jedynie spowodowany jest zamykaniem pozycji przez krótką stronę rynku i zamiana PLN na walutę. cały czas mam wrażenie że to nie jest jeszcze dołek, przykładem intra niech będzie ile zostało z napompowanego wzrostu na CDR.

Łiktor
Gość
Łiktor

Właśnie o tym chciałem pisać . Nie jest to zdrowy wzrost i chyba jest to obiektywna opinia , bo sam brałem kilka spółek surowcowych z waszej giełdy w środe . Ciężko może być z tego wyskoczyć jak dojdzie do odwrotu .

Łiktor
Gość
Łiktor

I jeszcze jedno , wpakowałem dziś S na CD project . Po 257,102 Sl 259,

Tom'as
Gość
Tom'as

Witam. Może po dzisiejszej sesji się Panu Orange spodoba ? 🙂
https://www.bankfotek.pl/view/2141748
Fajna formacja powstała