Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 28.09.2019

Wtorek był dniem w którym to indeks WIG 20 stracił na wartości -0.14% a indeks DAX zyskał 0.62%. Na naszym rynku, przykuwają uwagę obroty, jakie zostały wygenerowane w głównej mierze na ostatniej godzinie sesji i fixingu.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstał czarny Pin bar na skokowo większym obrocie. Minimum tego Pin bara wypadło na strefie wsparcia opartej o dołek z października ubiegłego roku. Ogólnie rzecz ujmując , sytuacja jest bardzo zbliżona do tej jaka miała miejsce w maju a więc po pierwszej turze zmian w indeksie rynków rozwijających się. Teraz zakończyła się druga zmiana tego indeksu i trzeba powiedzieć sobie wprost, że po wczorajszej sesji są podstawy do wzrostu indeksu. Oczywiście walczymy z układem OB i to preferuje zejście na jeszcze jeden dołek ale jeśli potwierdzimy wczorajsza świecę to będziemy raczej spoglądać na północ a dokładniej na strefę oporu przy poziomie 2150-2160. Wybicie wczorajszego minimum natomiast powinno przełożyć się na nowy dołek dzienny.

Na wykresie intra w okolicach strefy na koronę powstał układ mogący utworzyć DB. Sam fixing zmienił poziom cenowy na 2101 więc nie ma jeszcze mowy o wybiciu linii szyi. Zatem jeśli rynek zdoła wyjść nad poziom 2111 to wówczas byki zdobędą przewagę i sygnał swingowy jaki powstanie powinien zaprowadzić cenę w rejony 2140-2150 choć po drodze będzie jeszcze opór w okolicy 2130. W przypadku braku wybicia 2111 dalej obowiązywać będzie S z celem na nowy dołek.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX po białej szpulce z poniedziałku , powstała świeca wzrostowa. Dzisiaj może rozegrać się bitwa o to czy będziemy mieli ORGR z zasięgiem na 12200-12300 czy zgodnie z dotychczasowym trendem rozpoczniemy 3 falę kolejnego swingu impulsowego w dół z konsekwencją wybicia strefy wsparcia na ok. 11300-11350. Samo ewentualne wybicie linii szyi nie będzie jeszcze dobrym momentem do wejścia ale jeśli ono by nastąpiło a następnie mielibyśmy zwycięski dla byków re-test to już co innego. Sytuacja jest o tyle ciekawa , że powstanie ORGR i wybicie tej formacji daje perspektywę wzrostu nawet w rejony 12450. Natomiast wybicie minimum z poniedziałku to zaproszenie do S z celem na ok. 10900. Zatem rozwiązanie tej sytuacji daje perspektywę 600 pkt. do zgarnięcia.

Na wykresie intra 1H kontraktów na DAX mamy trend wzrostowy w którym wyraźnie widać zakres korekt spadkowych. Obecnie należy zakładać kontynuację wzrostu co najmniej do okolic strefy na koronę a więc ok. 11800. Osobiście dostrzegam tu układ korekty pędzącej 1:1 a to niesie za sobą duże prawdopodobieństwo , iż wspomniana strefa oporu nie da rady powstrzymać byków a wybicie szczytu na 11846 będzie mocno prawdopodobne.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

3
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Dariusz BartłomiejczakTom'as Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tom'as
Gość
Tom'as

Witam.
Moje wczorajsze entry weszło comment image
nawet rozegrałem to z h1 ale zamknąłem na tym OB które Pan wyrysował
zysk poświęciłem na wejście w złoto – zobaczymy czy dobrze zrobiłem 🙂
pozdro

Tom'as
Gość
Tom'as

ta pozycja zostałaby wybita ale 1:1,5 zrobili (więc można było wyjść choćby na BEcomment image
zauważyłem że czasami są rozgrywane takie układy comment image
i nawet w to wchodziłem ale wziąłem tylko odrobinkę comment image
troszkę szkoda ale przez 3h mieszali na tym dołku i wyszedłem z zyskiem bo zagranie było pod mocne wyciąganie 🙁