Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 27.08.2019

Nowy tydzień rozpoczęliśmy od spadku indeksu WIG 20 o -0.25% i wzrostu indeksu DAX o 0.4%. Te wyniki i ich obraz na wykresach dziennych nie sprawiły, że sytuacja zmieniła się jakoś znacząco od tej jaka przedstawiałem w weekend dlatego dzisiaj skoncentrujemy się tylko na wykresach intra.

Indeks WIG 20 (kontrakty na indeks)

Dla większej przejrzystości przedstawiam dzisiaj wykres intra 15M . Końcowa część wczorajszej sesji doprowadziła do spadku w układzie korekty prostej po odbiciu od strefy w rejonie zniesienia 61.8% i poziomu zakresu OB. To wskazuje, że cena powinna dalej spadać a przy szerszym spojrzeniu na wykres wiemy, ze spadek ten powinien sprowadzić cenę na zupełnie nowy dołek z układu dziennego. Mimo tego początek sesji może mieć charakter wzrostowy na co wskazywałoby to w jaki sposób cena spadła do strefy wsparcia i jaki towarzyszył temu obrót. Pytanie brzmi, czy ewentualny ruch wygenerowany przez byki da radę choć trochę nadbić wczorajsze maksimum cenowe? Moim zdaniem nie. Osobiście uważam , że ewentualny ruch w górę może mieć swój koniec na poziomie ok. 2198 i jeśli tak się stanie to będzie to dobra sposobność do poszukania sygnału na S , które w tym ruchu powinno przywitać się co najmniej z poziomem ok. 2180. Piszę „co najmniej” bo celem jest zupełnie nowy dołek. Jeśli natomiast cena zdoła wybić wyraźnie poziom 2198 to koniec takiego zapędu byków mógłby wypaść ponownie w okolicach wczorajszego maksimum co wydaje się być mniej prawdopodobnym scenariuszem.

Indeks DAX (kontrakty na DAX)

W godzinach porannych wczorajszej sesji kontrakty na DAX ustanowiły dołek na poziomie 11474 wybijając wcześniej ostatni potwierdzony dołek w ruchu wzrostowym do 11846. Tym samym z dużym prawdopodobieństwem, całodzienne odbicie jakie miało miejsce ma szanse być korektą na co wskazuje również to, iż ruch ten był gwałtowny. Obecnie znajdujemy się w pobliżu strefy oporu i zniesienia 61.8%. Układ świecowy a właściwie swingowy pozwala mocno zakładać, iż to własnie te okolice będą końcowe dla wzrostu. Kolejny swing spadkowy powinien sprowadzić ceny w okolice dołka z 15.08. Gdyby jednak byki mocniej zawalczyły i udałoby się im pokonać obecną strefę wzrostu to najprawdopodobniej koniec tego ruchu wypadłby w okolicy 11800 choć poziom ok. 11750 byłby również jak najbardziej odpowiedni. Zatem założenie jest takie , iż obecny wzrost jest tylko korektą i z tego powodu mocno szukam sygnałów świadczących o jego zakończeniu aby wejść w tłuste (mam nadzieję) S.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Tom'asrubik Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
rubik
Gość
rubik

Układ od 19 do 26 sierpnia może być korektą nieregularną 3-3-5 Nie mierzyłem fibo ale na oko wygląda na układ harmoniczny. Jeśli tak to byka nie można jeszcze skreślać.

rubik
Gość
rubik

o dax mi chodzi

Tom'as
Gość
Tom'as

ja się wstrzymuję od shortów na dax … coś mi tu nie pasuje i wydaje mi się że amerykanie będą to wyciągać a do tego na złocie mamy ładną formację odwracającą ( będę szukał okazji do sell w okolicach 1544)
https://www.bankfotek.pl/view/2141600
pozdro

Tom'as
Gość
Tom'as

dochodzimy do istotnej strefy (moim zdaniem) na dax(h4) jakbym miał to rozgrywać to w ten sposób comment image
oczywiście dobrze byłoby poczekać na jakiś sygnał z h1