Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 23.08.2019

Można powiedzieć, ze mamy za sobą kolejna sesję , która nie wniosła większych zmian do sytuacji technicznej indeksu WIG 20 jak i indeksu DAX. Zmiany procentowe nie były wczoraj oszałamiające i tak indeks WIG 20 zyskał 0.1% a DAX stracił -0.47%. Tak naprawdę to jedyną rzeczą godną uwagi są wykresy intra i na nich się dzisiaj skupię.

Indeks WIG 20 (a właściwie kontrakty na indeks)

Choć na wykresie intra kontraktów na WIG 20 możemy mówić o trendzie wzrostowym w ujęciu Dt to jednak swingowo dalej jesteśmy zaledwie w korekcie wzrostowej. Tu jednak widać, iż w ruchu na północ zadziałał OB choć nie osiągnęliśmy po nim nowego szczytu. W ostatniej godzinie notowań nastąpił silny spadek i …. . No właśnie, choć zapewne najbardziej prawdopodobnym wydaje się to, iż wróciliśmy do spadków , które pociągną w dół ceny na nowe dołki to jednak warto z takim osądem się wstrzymać co najmniej dopóki nie wybijemy 2099. Statystyki pokazują wyraźnie, że zaledwie połowa takich strzałów podażowych, po wybiciu ostatniego potwierdzonego szczytu jest sygnałem do silniejszych spadków. Druga połowa jest po prostu strzepnięciem niechcianych graczy. Zatem mimo takiej świecy szanse na spadki są 50/50. Jeśli padnie wspomniany poziom dołka to trzeba będzie zakładać ruch na nowy dołek w ujęciu dziennym (choć i wówczas mamy najpierw dwa rejony gdzie byki mogą się temu przeciwstawić). Jeśli natomiast nie dojdzie do wybicia dołka to nowy szczyt jest dalej w grze a za sprawą układu 1:1 i strzepnięcia podażowego ten szczyt może wypaść znacznie powyżej najważniejszej bariery jaka jest na poziomie 2158.

Indeks DAX (a właściwie kontrakty na ten indeks w ujęciu intra)

Jeden obraz jest lepszy od tysiąca słów. I to tu widać dokładnie. Gwałtowny spadek powstrzymany na zakresie OB i w dalszym ciągu aktualna walka o nowe szczyty. W rejonie 11820 strefa na Koronę , która chociażby chwilowo może wywołać atak niedźwiedzi i spadek ceny tego instrumentu. Jednak w takim wypadku ważnym będzie wówczas rejon strefy na ok. 11730. Dopiero wybicie wczorajszego dołka da nam silne wskazanie na wyraźniejsze spadki i atak na poziomy ok. 11530 i dalej 11430 a nowe dołki będą jak najbardziej prawdopodobne. Jeśli jednak byki zdołają wybić wczorajszy szczyt to zakładam ruch do strefy na ok. 11925 i tam próby wejścia w korektę na ok. 140 pkt.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

9
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
7 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Dariusz BartłomiejczakTom'as Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tom'as
Gość
Tom'as

Witam. Jeśli chodzi o dax (index) to formacja na dziennym jest bardzo ładna 🙂
https://www.bankfotek.pl/view/2141478
mysli Pan że będzie atak na okolice 12 500 (korone z d1) ?
na godzinowych ciągle trzyma nam OB (FE100) i może warto coś przyshorcić 🙂comment image
pozdro

Tom'as
Gość
Tom'as

na ropie też może być koniec wzrostówcomment image