Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 07.08.2019

Za nami kolejna sesja spadkowa i to zarówno na indeksie WIG 20 jak i na indeksie DAX. Ten pierwszy stracił -0.37% a ten drugi -0.78%. Tym samym realizowany jest scenariusz z którym utożsamialiśmy się od jakiegoś czasu.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 „korekta w locie” i czarna świeca , która zeszła do poziomu dołka z maja. Minimum sesji wypadło zaledwie 3 pkt nad minimum z maja. Jak widać oznaczyłem 3 korekty jakie mieliśmy po drodze od szczytu największej korekty w ruchu spadkowym na 2349. Zgodnie z praktycznym podejściem do teorii fal Elliotta, możemy spodziewać się , iż w następstwie tego faktu przyszedł czas na utworzenie większej korekty a więc takiej odpowiadającej tej którą mieliśmy ok 150 pkt wyżej lub zmiany trendu. W obecnej sytuacji pierwszeństwo ma korekta. Jeśli tak ma się zadziać to powinniśmy oczekiwać wzrostu w okolice strefy oporu na 2200-2220. Tu jednak znaczenie będzie miał fakt czy rynek już odwróci czy może jednak jeszcze zejdzie do jednej z najbliższych stref wsparcia na poziomie ok. 2140 i 2130. To wszystko o czym piszę nie daje podstaw aby działać w kierunku północnym ale z drugiej strony nie bardzo też jest powód aby uruchamiać coś teraz w kierunku południowym.

Patrząc na wykres intra kontraktów na WIG 20 można byłoby się nawet pokusić o stwierdzenie, że wyczerpał się już cały potencjał spadkowy. Ilość korekt o podobnej wielkości daje do tego podstawy. Jednak jest to zbyt mało aby uznać tak ostatecznie. W obecnej sytuacji możliwym jest korekta ceny do okolic 2163 i jeszcze jeden spadek . Oczywiście z tego co pokazuje nam ujęcie dzienne indeksu wiemy , że ewentualne wykończenie obecnego swingu spadkowego tu na kontraktach intra nie musi oznaczać całkowitego zakończenia a może jedynie stanowić zatrzymanie i wejście w korektę o zasięgu kilkudziesięciu punktów (ok. 70-80).

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX powstała kolejna czarna świeczka z górnym cieniem stanowiącym 3 korektę o zbliżonej wielkości. Cena wyraźnie wybiła strefę wsparcia opartą o dołek z 3.06 i tym samym otrzymaliśmy wyraźny sygnał o możliwości zmiany trendu w całym układzie od dołka z grudnia 2018. Zamknięcie wczorajszej sesji wypadło w przestrzeni jaką tworzyła luka cenowa z 01.04 i tym samym jest to idealne miejsce do próby wykreowania ruchu w przeciwnym kierunku. Jeśli tak się stanie to pierwszym i zarazem podstawowym scenariuszem będzie wzrost w okolice 12000 a więc w rejony zasięgu „niebieskiego OB”. Jeśli jednak DAX nie zdoła uporać się z strefą oporu 11650 albo nieco wyższą na 11800 to powinniśmy spodziewać się zejścia w rejony 11350 , które najprawdopodobniej i tak niedługo osiągniemy.

Na wykresie intra kontraktów na DAX , który ma zupełnie inne poziomy niż indeks, co wynika z godzin notowań indeksu a kontraktów, mamy pierwszy mniejszy swing w kierunku północnym i obecną jego korektę. Po zakończeniu korekty, które może wypaść w okolicy 11500 powinniśmy mieć do czynienia z kolejnym swingiem wzrostowym a jego celem byłby rejon strefy wynikającej z wykresu dziennego jak wielkość „niebieskiego prostokąta” czyli okolice 11860.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Dariusz BartłomiejczakmaxLeh Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Leh
Gość
Leh

Tym bardziej, ze w tym mcu II tura rebalancingu MSCI, jak skończy się sypanie banan złapie oddech

max
Gość
max

SELL na złocie

max
Gość
max

Darek a do jakiego poziomu jeszcze będzie rosło , możesz sprecyzować

max
Gość
max

SL na złocie ustawiony na niewielkim zysku. Wczoraj nie otrzymałem od gospodarza odpowiedzi do jakiego poziomu jeszcze będzie rosło złoto , no cóż szkoda , więc wieczorem może postaram się zamieścić wykres z poziomami , na ten moment liczę się z nadbiciem szczytu do poziomu 1516-18

max
Gość
max

zapomniałem o ropie, na której za moment możemy mięć fajny poziom do zagrania BUY z zasięgiem 78-80 , wspominam bo wiem że niektórzy piszący widzą znacznie niższe poziomy , ale tu musimy spokojnie poczekać na wykończenie obecnego ruchu