Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 06.08.2019

Nowy tydzień rozpoczął się bez większych zmian nastawienia do rynku, Indeks WIG 20 stracił kolejne -2.36% i realizował nasze podstawowe założenia. Indeks DAX natomiast oddał z swojej wartości -1.8% i tym samym spotkał się z poziomem oczekiwanym wcześniej czyli 11650.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 pojawiła się kolejna czarna świeca, tym razem o znacznym, największym w całym spadku, rozmiarze. Marubozu , które doszło do bliskiego sąsiedztwa dołka z maja, może być w tym przypadku oznaką zbliżania się do końca potencjału całego swingu spadkowego. Nie oznacza to że spadki już za nami , wręcz przeciwnie, uważam że koniec swingu raczej będzie poniżej dołka z maja, ale na parkiecie mogą pojawić się próby podniesienia wartości indeksu. W takim wypadku rynek mógłby podejść albo zaledwie do 2180 albo wyraźnie wyżej to jest do strefy 2200-2220.

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20 mamy dojście do poziomu dołka z maja tj. 2153 . Sam ten fakt może wywołać większą chęć obrony poziomu i tym samym spowodować , że cena odbije w górę tworząc korektę. Od ostatniej największej korekty w całym spadku mamy już 3 mniejsze o podobnym wymiarze to zaś pozwala założyć, iż odbicie może mieć rozmiar dużego OB czyli dojść do poziomu ok. 2175. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce a w wskazanym obszarze pojawią się sygnały spadkowe to będziemy mieli okazje na jakieś kolejne , tym razem już raczej skromniejsze „S”. Docelowo spodziewałbym się zejścia ceny w okolice 2130-2140.

Indeks DAX

Kolejna luka cenowa , kolejna czarna świeca i zejście do samej strefy wsparcia na ok. 11650, to obraz indeksu DAX po wczorajszej, pierwszej sesji tego tygodnia. Trudno jest zakładać, iż potencjał spadku został wyczerpany a taki sposób dojścia do strefy wsparcia miałby oznaczać jej utrzymanie na dłużej. Tu raczej po ewentualnym odbiciu w ramach OB spodziewałbym się jeszcze jednego zejścia w dół z wybiciem dołka co spowoduje, iż celem stanie się rejon 11300.

Na wykresie intra 4H kontraktów na DAX , po wybiciu kolejnej strefy wsparcia mamy próbę odbicia. Tu obecnie zrealizowany zasięg odbicia zbiega się z mniejszym OB i tym samym rynek może wskazać nam niebawem sygnały sprzedażowe. Jeśli byki zdołają powstrzymać zapędy niedźwiedzie to wówczas byłaby szansa na ruch wzrostowy w kierunku 11850. Jednak na obecną chwilę , na bazie dotychczasowego wykresu uważam , że ten wyższy poziom jest raczej w strefie marzeń. Moim zdaniem odbicie wykonało już niemal wszystko co możliwe i pora na ponowny spadek.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

5
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
rubikDariusz BartłomiejczakMariuszwwl Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mariuszwwl
Gość
Mariuszwwl

Witam Panie Darku, Na moje pytanie czy zwraca Pan uwagę na inne aspekty giełdy takie jak PPK itp. odpisał mi Pan że z racji że wszelkie informacje dochodzą do nas z opóźnieniem ciężko jest na nie grać. No cóż postanowiłem niestety sprawdzić to na własnej skórze. Na przykład na forum bankiera żeby wyłapać jakąś cenną informacje musisz przekopać się przez gigantyczne ilość śmieci. Myślałem że bystry jestem i odfiltruje ziarno od plew. Niestety mój portfel odczuł to boleśnie. Przysłowiowe chciwość i strach troszkę mną zawładnęły. Od dwóch tygodni jestem bez pozycji, musiałem wszystko sobie na nowo poukładać, oczyścić umysł (ostatnie… Czytaj więcej »

rubik
Gość
rubik

Duże OB na fDax osiagnięte. Darek, na Twoim wykresie chyba nie ma pełnych notować, low w nocy było na 11333, przynajmniej tak pokazjue stooq.