Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 02.08.2019

Nowy miesiąc rozpoczął się od odmiennych ruchów na indeksie WIG 20 i indeksie DAX. Kiedy nasz rodzimy „wskaźnik” stracił na wartości aż -1.61% to indeks DAX zyskał 0.53%. Jednak ta różnica zachowań mająca miejsce podczas sesji regularnych została zniwelowana w godzinach wieczornych.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 , zgodnie z naszymi przewidywaniami , pojawiła się czarna świeca. Jej obecność powinna jeszcze mocniej odstraszyć od zakusów na krótkie pozycje. Z jednej strony mamy spadek , który mógłby wyczerpać znamiona impulsu, z drugiej, tej bardziej wizualnej, mamy też układ , który z łatwością może przejść w znacznie większy „potop”. Chodzi o dwie bardzo krótkie korekty jakie pojawiły się w swingu od 2350 czyli w możliwej fali 3 lub c patrząc od samego szczytu. Taki układ daje silne podstawy do tego aby mocno wziąć pod uwagę to, że w obecnym swingu , w dniu wczorajszym rozpoczęła się dopiero tzw. fala 3 w 3. Jakby jej nie nazwać , w przypadku takiego scenariusza do dołka swingu pozostało by jeszcze bardzo dużo miejsca. Wyjście pod 2150 nie byłoby niczym dziwnym. Obecnie musimy obserwować jak i czy w ogóle powstaną odbicia a dopóki cena nie wyjdzie ponad poziom 2300 dopóty pomysły na S powinny być głęboko schowane.

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20, trend spadkowy trwa w najlepsze, choć istotna strefa z wyższych interwałów, zdołała powstrzymać niedźwiedzie. Pytanie na jak długo. Nawet w przypadku odbicia , które ma raczej małą możliwość wyjścia nad 2240-2245 wspomniana strefa powinna być zaatakowana jeszcze raz a od sposobu ewentualnego odbicia będzie można ocenić prawdopodobieństwo jej wybicia i podążania dalej w kierunku 2190.

Indeks DAę

Na DAX tak jak wspomniałem na samym wstępie, mamy świecę wzrostową , która broni linii trendu. Jednak już sam Trump załatwił wieczorem małe eldorado dla niedźwiedzi i dzisiaj rano możemy spodziewać się tego na co czekaliśmy od wczorajszego poranka czyli wybicia dołka i zejścia na nowe niższe poziomy w celu testu okolic 12000.

Jak widzimy na wykresie intra kontraktów na DAX , nowe cła na Chiny wywołały spory spadek i test okolic strefy na 12000 . Na obecną chwilę mamy dużego Pin bara i możliwość wykończonego impulsu. Jednak trzeba brać pod uwagę fakt, iż obecnie mamy tu trend spadkowy i sam fakt odbicia od wsparcia nie jest czymś wielkim i bardzo mocno znaczącym. Tu, aby móc myśleć o zakończeniu swingu spadkowego, byki muszą wykonać jeszcze trochę roboty. W tej chwili ważne będzie to jak zachowa się cena jeśli zdoła dojść w okolice 12100. Jakiekolwiek sygnały słabości w tych rejonach będą powodem do szukania S z perspektywą nowego dołka czyli wybicia minimum dużego Pin bara.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Dariusz Bartłomiejczakandy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
andy
Gość
andy

Darek przypominam się o usd/pln ,DZIĘKI