Analiza weekendowa 04-08.02.2019

Zapraszam do obejrzenia weekendowej. Dzisiaj z racji mało ciekawych sytuacji nie ma części dotyczącej rynku walutowego, jednak w tym miejscu zwrócę uwagę na dokładną realizację scenariusza z poprzedniej weekendowej na parze EURNZD. Po osiągnięciu dołka w dwóch pierwszych dniach tego tygodnia ruszył ruch w górę zgodny z założeniami. Dzisiaj natomiast „tylko” indeksy i akcje.

 1. Indeksy giełdowe:

2. Akcje z indeksu WIG 20:

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

20 Replies to “Analiza weekendowa 04-08.02.2019

 1. Na kghm prawodpodobnie zejscie do 92, bylem niema pewny ze tak to sie skonczy. Radze dodac https do strony, bo witryna jest oznaczaona jako niebezpieczna.

  1. Tom’as wydaje się jednak że zarówno index dolarowy jak i nasze USDPLN dochodząc do górnej bandy ma pełen impuls i ten wzrost dobiega końca. Teraz pytanie co będzie po nim

   1. Tym się różnimy Panie Darku … mnie nie interesuje ile fal ma impuls 🙂 . Cel dla indexu to minimum 98,50 a nasz dollar wrzucałem ostatnio
    https://charts.mql5.com/20/402/usdidx-w1-x-trade-brokers-2.png
    co do naszej złotówki to jeszcze takie małe fundamenty o których nikt nie mówi ani nie myśli … niech Pan sobie wyobrazi sytuację że 30 marca z Anglii będzie musiała wyjechać większą część Polaków tam pracujących …

    1. Tom’as zgadza się że zgodnie z zasadami mogą iść na usdindex na nowy szczyt bo ruszyli do góry nie wybijając dołka na 94.64. Jednak spadek jaki miał miejsce do tego początku wzrostu wybił największą korektę i tym samym daje prawo do zejścia na 93.40. Następnie wzrost jaki ma miejsce wypełnia znamiona harmonicznej i w impulsie dochodzi do strefy na koronę. Dla mnie ma to istotne znaczenie ponieważ mamy kumulację zjawisk , które mogą zakończyć obecny impuls wzrostowy. Nie napisałem że teraz już spadaaaamy tylko zastanowiłem się głośno co teraz będzie. Jeśli dzisiaj jeszcze cofną mocniej albo jutro zrobią objęcie to będzie już dopełnienie tego na co zwracam uwagę.
     http://www.bankfotek.pl/view/2132665

     1. Tom’as jeszcze raz bo chyba nie skumałeś. Z wyższych interwałów – dzienny i tygodniowy, jak najbardziej m ożemy tu iść na nowe szczyty , jednak po drodze jest kilka zagrożeń i obecny poziom , daje ogromne szanse na jakąś zmianę kierunku. Jeśli tak się stanie to własnie od tego jaka to będzie zmiana będzie zależeć los nowego szczytu z wyższych interwałów. Mówiąc krótko, trend na nowy szczyt a teraz bardzo prawdopodobna korekta . Jeśli korekta zamieni się w coś innego to nowy szczyt do lamusa.

 2. bibi34…….. pisze:
  8 lutego 2019 o 21:51
  Przykro mi moi drodzy ,tak z ciekawości zerknąłem USDPLN,od poniedziałku mocny spadek,ostania szansa na zajęcie dobrej pozycji K o niskim ryzyku na wybicie.
  SILNA FORMACJA ODWRACAJĄCA

 3. Cierpliwości kolego ,jak wybija na tej formacji z całą pewnością wejdziesz wyżej po lepszej cenie,trend powoli traci impet .
  To jest moja autorska ,formacja i sposób odnawiania pozycji tez opanowałem do perfekcji wszystko oparte jest na falach,i przedziałach czasowych.

  1. Wszystko masz opanowane do perfekcji i tu nikt chyba nie ma „negatywu” a to ze podając to co podajesz nic nie trzyma się kupy to przypadek albo złośliwość losu. Bibi my to wiemy i ok.

  1. To nie jest złośliwość , to jest fakt. Wystarczy poczytać to co piszesz. Zawsze chcesz grać mistrza a wychodzi na czeladnika.

 4. Powiem tak nie wiem co to pin bary ,up bary …trele bary ,spotkania ,pożegnania na świecach itd.kiedyś to studiowałem,lecz szybko zostawiłem bo to jest bez sensu i bardzo rzadko die sprawdza,a grać pod wsparcia i opory życia zabraknie wam.A fale są rysowane co chwila ,szczególnie na min.A co i jak sami dojdźcie…..a czemu tak ..a nie tak…
  Oczywiście się nie obrażam bo na co ….jedynie mogę życzyć powodzenia,żeby wasza nauka była taka dobra 90 % by wygrywała a 10% traciła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *