Analiza weekendowa 21-25.01.2019.

Zapraszam do „weekendowej”. Dzisiaj w pełnym wydaniu z „3 działami” . Rynek walutowy zawiera również coś z naszym PLN. 

  1. Indeksy giełdowe:

2. Spółki z indeksu WIG 20:

3. Rynek walutowy:

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

11
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
bibi34........Tom'asRadekMAXkondi Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Obserwator
Gość
Obserwator

Witam! Moje obserwacje na indeksach S&P 500 i WIG 20: 1. Indeks S&P 500 dotarł do spadkowej linii trendu, w formacji klina zwyżkującego-trójkąta początkowego. W interwale 2H widoczna struktura falowa 3-3-3-3-3. Moim zdaniem klin należy potraktować jako falę A. 2. Obraz indeksu WIG20 najlepiej odwzorowuje WIG20USD – tu korekta dotarła do 0.618 ostatniego spadku, a zwyżka odbywa się, w obrębie klina zwyżkującego – trójkąta początkowego, w sekwencji 5-3-5-3-5 (patrz wykres 1H). Struktura tej formacji jest zgodna z kierunkiem trendu wyższego stopnia. A zatem trójkąt początkowy może być falą 1. Zauważyłem, że korekty na indeksie WIG20 są b. precyzyjne, a 0.618… Czytaj więcej »

kondi
Gość
kondi

Kolega trochę demonizuje i naciąga. Dobrze jednak, że jest ktoś, kto obstawia inny scenariusz – inaczej giełda nie miałaby prawa bytu. W tej chwili WIG5 to zaledwie 66% całych obrotów w całym indeksie W20, więc gdzie te 90%?! Czasem takie sesje się zdarzają, ale nie ma się czemu dziwić, skoro mają największy wpływ na indeks. Swego czasu na BUX cały indeks ciągnęła jedna spółka, podobnie jak w USA giełdę ciągnie 5 spółek – więc to światowa norma. Poza tym w tamtym tygodniu podali – 6 ludzi ma kasy tyle co 90% reszty populacji. Jedna ręka jest w stanie zawalić cały… Czytaj więcej »

Roman
Gość
Roman

Już od czwartku WIG 5 miał olbrzymie obroty a w piątek najsłabiej się zachowywał .WIG banki i WIG mówi wszystko ,że wątpliwe jest żeby Bogart zgarnął swoje 30% z rynku w tym roku .

No i wkoncu LOP od piątku mocno rośnie , zabezpieczają sobie wysyp akcji z WIG 5 , w końcu OFE zapakowane akcjami po uszy a w ramach suwaka pewnie znów 10 mld trzeba oddać emerytom .

MAX
Gość
MAX

Tom.as Gold teraz prawdopodobnie gra 5 w 3 w A i moze nawet 1500+ ale po drodze dwa istotne poziomy

Tom'as
Gość
Tom'as

Witam.
Taką samą szanse (moim zdaniem) ma na 900$- 😉
Pozdro

Radek
Gość
Radek

Warto zauważyć, że od rana mocno rośnie LOP na FW20.
Pod tym względem bardzo mi to przypomina sesję z 10.10.18

max
Gość
max

FUS500 ( S&P ) na razie zgodnie z założeniem z rozpiski którą pokazałem a dokładnie czerwone A teraz B obserwujemy poziom wsparcia i jeśli będą sygnały można próbować BUY Tom’as takie stwierdzenie „Taką samą szanse (moim zdaniem) ma na 900$-” możesz poprzeć jakimś założeniem rozpiską , analizą czy napisałeś sobie ot tak z przekory , bo ja pod to gram i piszę to na podstawie tego co widzę na wykresie i analizy tego instrumentu o 900 będę myślał po wybiciu poziomu który może skutkować zmianą trendu

Tom'as
Gość
Tom'as

Na miesięcznym jest cały czas trend spadkowy a na tygodniowym uważam że ten wzrost jest tylko korektą spadku od kwietnia 2018.Dopóki nie wybiją szczytów na 1360-70 ja szukam shortów ale wersja z 1500 + też biorę pod uwagę 😉 dlatego się nie pakuje zbytnio (małe pozycje) a jak zaczną iść w dół będe się piramidował

max
Gość
max

dodam jeszcze że mam też otwarte poz. na CUKRZE i tu też liczę na znaczne profity na obu instrumentach SL już na +

max
Gość
max

zaktualizowałem wczorajszą analizę aby zwrócić uwagę na ewentualny trójkąt http://bankfotek.pl/view/2132050 , http://bankfotek.pl/view/2132051 .

bibi34........
Gość
bibi34........

http://www.bankfotek.pl/view/2132091
No to zaczynamy zarabiać…jest scenariusz zakładany,życzę dobrego zarobku,fale są cudowne,wspaniałe ale i okrutnie zwodzą ….. dla tych co nie wiedzą jak specjaliści od wyłudzania kasy je rysują.