Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 23.01.2019

Podczas wtorkowej sesji indeks WIG 20 niemal nie zmienił swojej wartości (0.04%) natomiast indeks DAX oddał -0.41%. Jednak na obu indeksach, w dalszym ciągu, mamy sytuacje nieco korzystniejszą dla byków. 

Indeks WIG 20

Na indeksie WIG 20 mamy w grze obronę strefy wsparcia i cały czas możliwy jest atak na szczyt z sierpnia. Z drugiej strony trzeba zdawać sobie sprawę, że w średnim terminie mamy trend spadkowy i obecne poziomy indeksu są idealne do zakończenia korekty wzrostowej. Zatem ważnym będzie to jak zachowa się indeks w ciągu najbliższych sesji. A tu tak jak wspomniałem cały czas otwarta jest droga do ataku na 2396 jednak możemy też zauważyć ruch, który może być pełnym impulsem od 2227. Brak nowego szczytu i kontynuacja spadku zapoczątkowanego w poniedziałek będzie najprawdopodobniej początkiem co najmniej korekty tego impulsu gdzie potwierdzeniem byłoby zejście poniżej strefy 2303-2310. W takiej sytuacji można spodziewać się ataku podaży na rejony 2230-2250. Ważnym tu jest ewentualne zachowanie na wspomnianej strefie 2303-2310 , która w przypadku skutecznej obrony dałaby ponowne szanse na kontynuacje trendu wzrostowego.

 

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20 po odbiciu od strefy wsparcia w okolicy 2350 zanegowana została ORGR a w zamian za to powstał układ „na Koronę”. Z tego tytułu należałoby się spodziewać wybicia wczorajszego szczytu i marszu na poziomy wyższe od 2388. Trzeba jednak, w takiej sytuacji zwrócić uwagę na rejony ok. 2382 gdzie taki wzrost mógłby zostać zatrzymany a rynek mógłby przejść do fazy większej korekty. Jeśli zamiast realizacji wspomnianej Korony będziemy mieli wybicie dołka to znajdziemy się już w trendzie spadkowym w typowym 1H i tym samym będziemy mogli spodziewać się spadku co najmniej w okolice 2330. Granicą po przebiciu której do gry wejdą większe spadki jest okolica 2315.

Indeks DAX

Na DAX mamy re-test wybitej wcześniej strefy , sposób jej wybicia wskazywałby na to, iż powinna ona zatrzymać zapędy podaży i zainicjować próbę ruchu na nowy szczyt w wzrostowym trendzie dziennym. Zejście poniżej jej dolnego ograniczenia i następnie wybicie poziomu 10785 oznaczałoby co najmniej spadek w rejony 10570 a kwestia nowych dołków średnioterminowego trendu spadkowego byłaby jak najbardziej otwarta. Jednak dopóki nie ma wybicia strefy dopóty możemy patrzeć w kierunku dalszych wzrostów do rejonów 11550.

Na wykresie intra 1H kontraktów na DAX mamy obecnie trend spadkowy będący korektą z wyższych interwałów. Dojście do strefy wsparcia nie zaowocowało wyraźną i „dobrą” formacją odwracającą trend, zatem aby móc zacząć myśleć o powrocie do wzrostu potrzeba wybić 11093 i nie spaść już na nowy dołek. Dopóki nie ma takiego ruchu dopóty droga na 10800 jest otwarta a to wskazywałoby na dalszą przecenę zgodnie z założeniami z wykresu dziennego indeksu. Mamy dobre miejsce na zakończenie korekty . Pytanie- czy byki to wykorzystają?

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

14
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
maxŁiktorMurgrabiaDariusz Bartłomiejczakcoin Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tom'as
Gość
Tom'as

Witam.
No chyba że mamy wykończony jakiś impuls i teraz będzie głębokie zejście w rejony 10 600 lub niżej.Na D1 nie ma żadnych oznak zmiany trendu jeśli chodzi o dax
https://www.bankfotek.pl/view/2131452

bibi34........
Gość
bibi34........

Radzę uważać na grę pod to co narysowałeś,fale mają to do siebie że są wydłużenia ,czyli pozorny impuls może się okazać środkiem fali 3 w większym impulsie.
Co nie znaczy że,nie można zagrać pod to,lecz pewności nigdy nie ma….

Tom'as
Gość
Tom'as

Patrzę bibi na D1 i uciekło mi wejście w longi z W1 i czekam na jeszcze jeden test dołków. Elliota wyrysowałem dla zabawy i nie sugeruję się nim na us500 mam longi od wczoraj (od20:00).
Mogą też kończyć korektę na h1 bo dość silne sygnały odwrócenia i zauważyłem że ostatnio dax nie dociąga do fibo … i nie ładnie że tak robi 🙂
https://www.bankfotek.pl/view/2131458
pozdro

Domino
Gość
Domino

Na GPW hossa pełną parą – olbrzymie obroty dzisiaj. Coś mi się wydaję, że idziemy
w kierunku 2600 pkt. i tam robimy podwójny szczyt. O spadkach póki co nie ma mowy. Już mamy poziom 2400 na futures.
Niesamowita ta sesja – banki dzisiaj skupowane na całego – ja zapakowałem PEKAO.
W jakim czasie możemy dojść do 2600 ?

Panie Dariuszu co Pan myśli o dzisiejszej sesji??

coin
Gość
coin

no i mamy 2400, S po 2400 TP 15 pkt niżej godz. 12,33
Panie Darku, w kontekście dzisiejszego komentarza – wybicie ostatniego szczytu to w Pana ocenie zapowiedź ruchu w okolice przynamniej ok 2430 czy falowo trzeba zwrócić uwagę na coś innego?

Murgrabia
Gość
Murgrabia

USD/PLN-wykres dwugodzinowy, IMO przepiękna dystrybucja, dawno takiej nie widziałem. Przydałoby się jeszcze wzięcie SL powyżej tych szczytów – pewnie sporo tam tego jest.
https://bankfotek.pl/view/2131465

Domino
Gość
Domino

A analitycy wszędzie piszą o bessie i spadkach, hehe.
Dzisiejsza sesja jest przykładem, że idziemy na 2600 i to szybciutko 😉
Moim zdaniem teraz S to bardzo duże ryzyko, cały czas obowiązuje L.

Łiktor
Gość
Łiktor

Ja tam wyskoczyłem z waszych maluchów , mogło się wydawać za wcześnie , ale większą stratę bym przyjął , gdybym dalej trzymał a GBP by się umacniało , a tak Funcik już wrócił do domu zakupiony po dobrej cenie . Założenie z grubsza jest takie , ze za parę miesięcy , będzie szansa znów wziąć niżej .

Łiktor
Gość
Łiktor

gbppln na tygodniowym w tej płaskiej konsolidacji od połowy 2017 przewaga białych świec aż musi razić w oczy nawet leszcza .

Łiktor
Gość
Łiktor

I do tego błyskawiczne wyjście z kanału potężnym knotem co musiało owocować zdjęciem wszystkich długich pozycji . Jeszcze trochę miejsca zostało do górnego ograniczenia , ale to już kwestia raczej kilkunastu dni , niż miesięcy . Nie ma bata będzie ostra jazda za niedługo .

max
Gość
max

Darek styl Twoich niektórych odpowiedzi jest jaki jest i może zniechęcać , ale spokojnie skórę mam grubą i nie tak łatwo mnie urazić a poza tym oddałem co dostałem więc nie ma powodu aby sobie nie odpowiadać i uważam temat naszych ostatnich wpisów za zamknięty. Obserwując obecną sytuację na DAX mam pewne założenie co do dzisiejszego zamknięcia na poziomie 11070-80 i jutrzejsze otwarcie luką

max
Gość
max

zapomniałem dodać że założenie do kosza po wybiciu 11030