Co tam na Bitcoinie ?

Przyszła pora na kolejną analizę Bitcoina. Kiedy w sierpniu zamieszczałem analizę , w której pokazałem, że w brew temu co niosło się po świecie, nie był to moment na kupno, spotykałem się z krytyką mojego spojrzenia. A to nie jest instrument do analizy , a to to a to tamto. Wówczas napisałem, że dołek jeszcze przed nami ale najpierw korekta wzrostowa. Wszystko spełniło się co do joty. No może wyjątkiem jest poziom docelowy dla korekty , który zakładałem w okolicy…..

7600 a doszli „tylko” trochę powyżej 7300. Jednak z poziomu ok. 6000 przy którym pisałem analizę było to tak ok. 20%. Wskazałem wówczas , że po zakończeniu korekty Bitcoin będzie spadał do poziomu co najmniej 4200 a po wybiciu dalej do ok. 3000. Dzisiaj po 4 miesiącach widać wyraźnie , że tak się stało i tym samym powoli zbliżamy się do miejsc w których zakup tej waluty może być strzałem w dziesiątkę na długi okres czasu. Piszę „może być” bo na tę chwilę nie mamy oznak zakończenia spadku na co wskazuje wykres tygodniowy.

Jak widać zbliżamy się do strefy w okolicach 3000 i równocześnie wykres wskazuje na możliwość kończącego się impulsu spadkowego. Na poniższym wykresie dziennym zakładam że obecnie jesteśmy w fali 3 w 5 zaznaczonego impulsu.

Wydaje się zatem , że na strefie w okolicy 3000 powinno dość do wykończenia impulsu i tam można będzie zacząć obserwację w poszukiwaniu fazy akumulacji. Dopuszczam ewentualne zejście do rejonów kolejnej strefy widocznej na wykresie tygodniowym czyli okolic 1800-2000. Będę dalej obserwował i w przypadku kształtowania się konkretnego układu napisze ponownie parę słów na ten temat.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

8
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Dariusz BartłomiejczakTom'as Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tom'as
Gość
Tom'as

Witam. Najlepszym sprawdzeniem analizy jest zajęcie pozycji …. ja Pana nie krytykowałem ale nie sądzę ze na takim wsparciu brał Pan Short 🙂 …. do momentu wybicia z trójkąta nie sądzę żeby ktoś z pewnością wchodził w taki ruch.
Co do dalszych losów tego instrumentu to mogą robić test wybicia ale zejście docelowe może być o wiele niżej …. i tak sobie myślę jeśli będą to wprowadzić jako środek płatności to może być to cena nawet 1Dollar 😉 (to tak bardziej fundamentalne przewidywanie)
https://www.bankfotek.pl/view/2129146
pozdro