Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 11.09.2018

Nowy tydzień zaczął się niemrawo i to zarówno na indeksie WIG 20 jak i indeksie DAX. Ten pierwszy zyskał co prawda 0.6% i zamknął się na poziomie 2271 jednak w obliczu dotychczasowego spadku można tu tylko mówić o odbiciu „zdechłego kota”. Indeks DAX też zyskał na wartości ale było to jeszcze mniej bo zaledwie 0.22%.

Indeks WIG 20

Mała, biała świeczka wskazuje na tę chwilę, iż najprawdopodobniej mamy do czynienia z elementem korekcyjnym. Po prostu re-test wyraźnie naruszonej strefy. Można przyjąć, że jest szansa na kontynuację tego odbicia jednak wydaje się, iż nie będzie ono czymś poważnym a wybita przyspieszona linia trendu jak i OB mogą stanowić granicę nie do przejścia dla „wyczynu” byków. Zakładam, że indeks WIG 20 ma największe szanse na jeszcze dalszy ruch na południe co najmniej w celu próby testu poziomu 2220. Zatem pytanie jakie sobie stawiam to „czy spadek będzie już z tego poziomu czy jednak z rejonu 2280-2290.

Na wykresie intra 1H kontraktów na WIG 20 mamy kolejny nowy dołek utworzony świecą z dużym dolnym cieniem. To może zaowocować ruchem w kierunku strefy na ok. 2280 czy nawet na ok 2290. Oczywiście aby tak się stało trzeba najpierw wybić 2264 czyli linię szyi DB. Końcowa część sesji wskazuje że jest to mocno prawdopodobne i stąd bliski SL na moim koncie oraz gotowość do szukania kolejnych okazji na S po wykończeniu ewentualnej korekty. Gdyby jednak udało się bykom jakimś cudem pokonać wspomniane strefy oporu to wówczas byłaby szansa na osiągnięcie znacznie lepszego wyniku w postaci poziomu ok. 2315 co mogłoby zmienić nieco podejście do sytuacji. Obecny spadek wykonał znamiona niewskazywanego nigdzie układu „harmonicznego” , który osobiście zauważyłem już jakiś czas temu na wykresach, tzn. 23.6-32.8/ 78.6. Zatem było to miejsce dobre do reakcji popytowej zwłaszcza , że niemal na takim samym poziomie mieliśmy zniesienie zewnętrzne 200% spadku od 2365 względem pierwszej fali spadkowej 2382-2321.

Indeks DAX

Na DAX mamy również próbę zatrzymania spadku w rejonach strefy wsparcia. Jednak efekt wczorajszej sesji trudno byłoby uznać za udany wyczyn byków. Mamy teraz co prawda możliwość podejścia nawet w okolicę 12100-12150 ale na tę chwilę wydaje się maksimum jakie może osiągnąć popyt przed co najmniej testem całej strefy wsparcia.

Na wykresie intra 1H kontraktów na DAX , po wykonaniu pełnego impulsu spadkowego od poziomu 12090 weszliśmy obecnie w korektę, dla której właśnie strefa oparta o poziomy początku wspomnianego impulsu, będzie stanowiła opór i zarazem dobre miejsce do szukania okazji na odnowienie S. Rejony w okolicy 12100 wydają się być obecnie rejonami „nie do przejścia”. Jeśli jednak stanie się inaczej to wówczas będzie trzeba przebudować swoje spostrzeżenia na temat tego rynku w ujęciu intra.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

11
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
andybibi34........cherryczytelnikDariusz Bartłomiejczak Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
czytelnik
Gość
czytelnik

Koniec spadania, czy odbicie do ok. 53-55 i dalej w dół?

Pozdrawiam

czytelnik
Gość
czytelnik

Jeżeli uda się przebić przez dołek, w jakie rejony powinniśmy odpaść, 2224-27?

cherry
Gość
cherry

Witam, dzisiaj o naszym fw, sytuacja na godzinę 14.10, rynek na 2246. Dzisiaj z rana ruchem na szczyt zakończono składową falę wzrostu, a obecnie zakończono korektę tego wyskoku. Nalezy poznać odpowiedź na pytanie w jakiej strukturze odbył się ten wzrost, ja widzę impuls, więc na nim bazując prognozuję następujący ruch. Obecnie nie pokonując dołka test 2257 i pokonanie tego poziomu równa sie z ruchem na 2277, to podstawowe założenie. Ten poziom będzie kluczem w nazwaniu małych fal, bo jeśli zakończy on abc korekcyjne, to wtedy gramy w dół na 2218 (50 fibon całego wzrostu). Ja jednak widzę 2560 poziom w… Czytaj więcej »

bibi34........
Gość
bibi34........

http://www.bankfotek.pl/view/2125117
Zakładam taki scenariusz,jak wypali ,to wiadomo czekamy na wybicie dna i L.
Tylko broń was BOŻE podejmować jaką kol wiek decyzje teraz,czekamy na 5 spadkową.

bibi34........
Gość
bibi34........

Wig 20 coś mi się wydaje e schodzi klinem na 5 min…..,oczywiście przestrzegam wszelkiej maści wróżbitów,najpierw powstaje klin potem gramy,a nie pod założenia.

bibi34........
Gość
bibi34........

Nic moi drodzy jesteśmy po za rynkiem,więc zmieniamy oznaczenia tam gdzie jest 1=a,tam gdzie 2 =b,gdzie 3=c,czekamy co odkryje nam rynek,wygląda na to że jesteśmy w fali 4 na wyższym interwale,czyli korekta złożona w budowie,kto lubi ryzyko to niech obstawia, ja jeszcze po za rynkiem.

bibi34........
Gość
bibi34........
andy
Gość
andy

złamanie fal 1/A IDZIEMY NA SZCZYTY https://www.bankfotek.pl/image/2125148