Komentarz przed sesją 06.03.2018

Nowy tydzień rozpoczęliśmy od wzrostu indeksu WIG 20. Wartość tej zwyżki to 0.69% co pozwoliło uzyskać poziom na zamknięciu w rejonie 2330. Dla byków była to sesja, która mogła wlać w ich serca nieco otuchy a to za sprawą wyniku zobrazowanego na wykresie dziennym.

Mam tu na myśli oczywiście formację Objęcia hossy, która wpisuje się w obronę strefy wsparcia w okolicach 2300. Patrząc na ostatni ruch spadkowy od szczytu na 2473 można założyć, ze wczorajsza formacja jest niestety tylko częścią korekty w fali 4 jednak osobiście uważam, że nie koniecznie tak być musi. Dlaczego? Jeśli przez rynek przeszła korekta a nie rozpoczęła się pierwsza fala spadkowa to cały ruch od szczytu na ok. 2650 może być już wykończony a wspomniany ruch od 2473 jest trójką abc gdzie c ma już ewidentnie układ impulsu co zobaczymy za chwilę na wykresie intra. Wracając do „dziennego” każda formacja świecowa wymaga potwierdzenia i myślę, że dzisiaj będzie na to szansa. Przeszkodą może okazać się strefa na ok. 2350. Do „zatwierdzenia” końca spadku potrzeba nie lada wysiłku bo ruchu wzrostowego, który wybiłby 2430. Niestety na drodze byków stoi jeszcze „wygas” serii jaki będzie miał miejsce za niecałe dwa tygodnie. Na dzień dzisiejszy to niedźwiedzie mają zysk ok. 130 pkt względem sesji na której wygasła seria grudniowa. To może stanowić problem dla byków przy próbie zniwelowania tego wyniku. Jednak to tak na marginesie. Jeśli „objęcie” się nie utrzyma to zakładam spadek w rejony 2270 i zagrożeniem dla byków zejściem do 2200.

Na wykresie intra widać dokładnie to co wspominałem wcześniej, mianowicie ruch od szczytu na 2434 jest pełnym impulsem w którym wczoraj został pokonany ostatni potwierdzony szczyt korekty w tym ruchu. Dzisiaj powinniśmy kontynuować wzrost w okolice zakresu mniejszego OB i strefy na ok. 2350. Jeśli uda się tam dotrzeć a rynek nie „oklapnie” to wkrótce będziemy mogli oczekiwać na atak strefy oporu która w tej chwili wydaje się najsilniejsza czyli na poziom ok. 2380. Tam nie spodziewałbym się zwycięstwa byków a sama strefa powinna stanowić dobre miejsce na S. Moim zdaniem po dotarciu do tej strefy rynek wejdzie w fazę spadku który wyjaśni nam czy dołek mamy już za sobą. Zatem najważniejsze obecnie poziomy oporu to 2350 i 2380.

Na DAX mieliśmy wczoraj pokaz siły byków, które doprowadziły do powstania silnej formacji Objęcia hossy. Na tę chwilę jest to wzrost, który stał się „tylko” re-testem wybitej linii trendu ale jeśli rynek potwierdzi formację to sytuacja będzie wyglądać zgoła inaczej. Miejsce do tej formacji było wprost wymarzone dla strony popytowej i pierwszy ruch w celu uzyskania nowych szczytów hossy został tym samym uczyniony. Przed nami dwie luki cenowe i najistotniejszy obecnie poziom w okolicach 12600. Jeśli jednak nie uda się potwierdzić formacji a w następstwie zostanie ona zanegowana to kolejny „przystanek” w spadku możliwy byłby raczej w rejonie 11500.

Wzrost który wczoraj miał miejsce, na wykresie intra kontraktów na DAX wygląda na tę chwilę jak korekta abc. Dlatego istotnym, z punktu widzenia byków, byłoby aby doprowadzić jeszcze do powstania co najmniej jednej fali wzrostowej, która powinna zawędrować w okolice 12280. Strefa jaka tam jest położona raczej nie będzie rejonem do przejścia za pierwszym razem i na tym poziomie, jeśli rynek tam dojdzie, spodziewałbym się zmasowanego ataku podaży a ewentualny ruch spadkowy dałby nam odpowiedź czy dołek jest już za nami. W tej chwili Dt to pozycje L i tu ewentualne zejście na ok. 12100 mogłoby być dobra okazją do zajęcia L w kierunku wspomnianego 12280.

 

 

 

 

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

45 Replies to “Komentarz przed sesją 06.03.2018

 1. ŁIKTORZE JESTEŚ W GORĄCEJ WODZIE KOMPANY.
  Moja dobra rada przestań grać na pewien czas,przemyśl to wszystko.Stwórz plan gry,przetestuj jego na sucho (bez kasy,ok. 50- 100 transakcji,sprawdź czy zarabiasz)
  Potem,(jak działa) bezwzględnie trzymaj się niego.
  A planów jest sporo, tylko jedno ale…bezwzględnie trzymaj się niego nawet jak tracisz jakiś czas,potem rynek ci wszystko wynagrodzi.
  P.S Miałem nic już tutaj nie pisać,lecz widzę że kolega jest na bardzo złej drodze.

  1. BIBO doceniam Twoje uwagi, ale aby nie być gołosłownym mógłbyś pisać jakie masz zagrania. Wtedy zobaczymy jak rynek je weryfikuje.

 2. hm, taka eforia wybuchła na giełdach, nic tylko grać na S. Ja gram S na fw20 od rana.. na pięknej luce otwarcia.

 3. Darek „jednak osobiście uważam, że nie koniecznie tak być musi.” Poczytaj swoje komentarze. Przyczepie się ale w całym spadku takie słowa padały. Nie wiem czy się przyznasz w końcu ze źle przeczytałeś rynek. Ale ludzie pewnie stracili sporo euro dzięki Tobie i temu mniej ludzi tu pisze.

  1. To wskaż mi to co świadczy o jakimś złym przeczytaniu rynku. Zamiast pisać ciągle docinki , bo chyba nic innego nie potrafisz, wykaż się choć raz rzetelnością i wskaż konkrety a nie pisz po to aby tylko pisać.

 4. Witam sytuacja na fw na godzinę 10.25.

  Gramy zakładaną falę 3 w górę, mamy już jej większą cześć, a mianowicie fala 4w3 w grze. Czy zakończona? Jeśli fibon 38% fali 3w3 wystarcza to tak, dlatego względem fali 2w3 mamy zmienność (czas, struktura, poziom korekty). Na 2333 dobrałem kolejne L. Cel, który wyznaczam dt dla fali 5 to poziomy w zakresie 2355-65. Zamykam L w tym zakresie i sprzedaję S z celem 2320. W tej całej grze jest jeden myk, na który zrobi Nas gruby. Wspomnę tylko, że ustawia rynek w kierunku 2150, szczegóły wkrótce,(jak będą potwierdzenia, nastąpią one w zakresie 2360-2380) teraz gramy dt L i prognoza opisana powyżej.

  Udanych

  1. a ja uważam, że gruby właśnie karmi kaczki teraz, korzystając z okazji jaką były wzrosty na DAX wczoraj. Ulica rzuciła się na wig20 od rana, a gruby jeszcze wyciągnął rynek przed otwarciem aby dodać euforii że teraz mamy już odbicie a to było dno dna. Tak więc teraz ubiera się ulica. Dziś rano była luka otwarcia, taka luka moim zdaniem zostaje niedomknięta od razu tylko jeśli zaczynamy bardzo mocny ruch do góry. Ale skoro siła oklapła po otwarciu, to aż się prosi aby lukę domknąć. Aby to faktycznie miało być dno, dna, to spodziewałbym się dłuższej konsolidacji i powrotów do tego dna przed wybiciem w górę. Miałoby to sens skoro zamknięcie kontraktów dopiero za 1,5 tygodnia. Może dopiero wtedy jakieś większe odbicie.

 5. CHERRY.. niestety muszę się włączyć,sam w to nie wierzysz co piszesz,po pierwsze jest tyle zmiennych na rynku że trzeba być po za rynkiem w tej chwili i czekać na potwierdzenie danej argumentacji,potem można powiedzieć jest tak i tak i uderzam,twój system gry i podejmowania decyzji jest jak najbardziej błędny i mija się z celem,się wchodzi wtedy wartość zmiennych schodzi do min.
  JEDYNIE STWARZASZ ILUZJE ŻE COŚ WIESZ. A WIESZ TYLE CO ZJESZ.
  Tylko bez urazy,fale to jak lego w każdej chwili można coś dolepić i będzie pasowało.
  Jak by nie pisać fale to najlepsze narzędzie na rynku,zachęcam wszystkich do ich studiowania,lecz granie pod nie to inna bajka.

  1. Bibi teraz już przesadziłeś bez reszty. Jesteś pieniaczem o falach masz takie pojęcie jak 90% innych inwestorów. Piszesz same bzdury i pouczasz mimo próśb abyś tego nie robił osobę , która pisze tak konkretnie że lepiej już nie można. Masz klapki na oczach i jesteś narcyzem, który uważa że jest jedynym który się zna a powtórzę nie znasz się ani trochę. Od dzisiaj masz już wiekuisty szlaban na komentarze , jesteś niereformowalny , nie potrafisz uszanować próśb jakie się do Ciebie kieruje to nie masz miejsca to ani na sekundę.

  1. To była ostatnia i tylko dlatego aby mu odpowiedzieć i jednoznacznie wyrzucić go z tego forum.

   1. Brawo Panie Darku!
    Dość wywijania szabelką przez BIBO.
    Nie można było już czytać tych obraźliwych wypocin.
    Pozdrawiam

 6. Darek nareszcie podjąłeś męską decyzję,cierpliwość ma swoje granice,obrażanie uczestników Twojego bloga powinno się już dawno skończyć, gdyż obniżało to poziom intelektualny jednego z ciekawszych blogów.

 7. Rynek amerykański SP500, komentarz do obecnej sytuacji.
  Pierwotnie znaczyłem i zakładałem wzrostową falę 3w5, gdzie ten impuls, w całej fali 5, zakończyłby wzrosty przed większą korektą. Wcześniej dawałem szkic z potencjalnymi startami fali wzrostowej (z 50% fibona lub niżej z 62% fibona), wybrali 50% i nastąpiło odreagowanie w górę i mamy ten pkt, 50% wartości spadkowej fali na sp, która miała zakres od 2800 do 2650 (znaczyłem ja jako fala 2). Tutaj wskazana czujność, bo jest ryzyko dla wzrostu, które sygnalizuje na poziomie na którym jesteśmy czyli 2720-25 (50% z 150 pkt, mamy 75 pkt od dołka 2650). Obecny poziom do 2720-25 nastąpił ruchem dynamicznym, zakładam że w części fali 3 lub uwaga w fali całej abc fali c, która może kończyć falę B. Oznacza to jedno, być może fala 4 wyższego rzędu z dołkiem na 2530 to nie cała fala 4 a dopiero fala aw4, następnie wyrysowane bw4 na 2780 i teraz dwie małe fale z opisem powyżej i z pytaniem jak je znaczyć? (1 i 2 i grana 3 czy a, b i przed nami c4 na nowy dołek czyli pod 2530 na sp). Sytuację wyjaśni wyjście sp nad 2740-45. Tyle o sp, udanych

  Szkice mam w domu, ale zakładam, że jak popatrzycie na wykres wyłapiecie sens wpisu.

  Pzdr

  Ps. na fw poziom sygnalny to 2340 na obrocie, to klucz na zakres 2355-2365.

  wpis na godzinę 11.40

  1. Powiem szczerze Łiktor że w jednym zgadzam się z Bibi i jeszcze chyba ktoś to pisał. Twoje zagrania są tak chaotyczne, że aż trudno uwierzyć, iż tak można grać.

 8. Wypracowalem sobie system nie oparty o standardy i przez to profesjonalistom wydaje się haotyczne . Zresztą broker powiedział mi to samo , ale ten chociaż pogratulował wyników .

  1. Trudno jest pogratulować Tobie wyników bo ich nie znam a z tego co wypisujesz to musiałbym wiele czasu spędzić na czytaniu Twoich wpisów aby doliczyć się czy jesteś na plusie czy nie ale jak masz dobre wyniki to oczywiście że gratuluję.

 9. Fw. Wpis z terenu. Wpis z M5 – nie ruszamy 2333 i wtedy do celu w okolice 2355. Zakończyli trójkąt i powinni pojechać do 52 minimum. Pzdr

  1. cyt.: tak sobie czytam i wziąłem i porównałem …. wig 20 jakby był lustrzanym odbiciem Usd/pln w długim terminie
   Według Gospodarza takie uwagi są niegodne inwestora. Widzę, że nie jestem osamotniony..

   1. Tak ale niekoniecznie pln bedzie sie dalej umacnial. Na parze eurusd kurs zatrzymal sie na b waznym wieloletnim oporze. Wiec ta korelacja teraz moze byc kula u nogi jesli np eurusd znowu odbije sie od tego oporu i zejdzie tym razem mocniej w dol. Przypominam ze kiedys byl parytet.. kiedy strefa eur wygladala znacznie lepiej. Po brexicie i wyborach we wloszech i rozkrecajacej sie wojnie handlowej to nie sa tak sprzyjajace juz warunki dla eur, wiec pokonania tego oporu 1.25 eurusd bym nie zakladal jako cos oczywistego, raczej byloby to zaskoczenie.

    1. alex ja się kompletnie na tym nie znam i nie sugeruję się tym w najmniejszym stopniu – w oczekiwaniu na dojście w usa do pewnych poziomów a przedewszystkim z nudów wpadła do głowy taka idea 🙂 ….żeby to porównać
     zgadzam się co do eurusd i widzę ten opór ale czy go nie przebiją to nie wiem
     Pozdro

    2. wiec podaje pomysł na zagranie, para EURNOK, bajzel bedzie coraz większy a nie hossa jak co niektórzy tu zaklinają od pól roku a wpisy niewygodne pomijają „nie cytuja” i z kontekstu wycinają.

 10. Łiktor ja próbuję Nas 100 S 6 915 – dość duży stop 70pkt ale postaram się przesunąć jak najszybciej na Be

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *