Komentarz przed sesją 28.02.2018

Podczas wczorajszej sesji indeks WIG 20 zyskał na wartości 0.53% i zakończył dzień na poziomie 2422. Tym samym powstała ciekawa sytuacja na wykresie dziennym i pytanie brzmi czy zostanie wykorzystana przez jedna ze stron rynku?

Mam tu na myśli układ świec zbliżony do formacji kontynuacji Rozstanie. Przez dwie poprzednie sesje rynek otwierał się wyżej jednak im dalej tym gorzej i w efekcie powstawały czarne świeczki. Wczoraj otwarł się wyżej (na poziomie otwarcia poprzedniego dnia) i na koniec mieliśmy białą świeczkę. Kwestią, która może nie zadowalać byki jest to czym jest ta świeczka. Szpulka to jednak nie obraz siły. Myślę jednak, ze problemem może tu być kwestia czy  już ruszymy w górę do wybicia linii szyi DB czy jednak jeszcze będą się tworzyć jakieś drobne ruchy spadkowe.

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20 możemy również zauważyć układ pro wzrostowy. Mam tu na myśli układ dołków i niemal jeden poziom szczytów. To sugerowałoby, iż prawdopodobnym jest wybicie górą i po wybiciu przyspieszenie ruchu. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, iż wczorajszy szczyt wypadł nieco niżej niż poprzedni i w związku z tym do akcji wszedł scenariusz z jeszcze jednym osunięciem do poziomu ok. 2395. Aby tego uniknąć, dzisiaj rynek kontraktów musiałby otworzyć się na poziomach wczorajszego zamknięcia , tu nie ma miejsca na niskie otwarcie , a to jednak w świetle korekt na innych rynkach może być trudne do zrealizowania. Zatem jeśli zostanie wybita linia trendu wzrostowego to spodziewajmy się zejścia w okolice 2395 jeśli jednak tak nie będzie albo powstanie minimalne naruszenie linii trendu to jeszcze dzisiaj możemy być świadkami i uczestnikami wybicia poziomu 2434.

Na DAX powstał kolejny re-test wybitej konsolidacji. Dolny cień wczorajszej świeczki pokazuje że popyt broni tego wybicia i w dalszym ciągu mała przewaga jest po jego stronie. To powinno zaowocować atakiem na strefę oporu tuż pod którą się znajdujemy a której wybicie dałoby kolejny argument mogący świadczyć na korzyść zmiany trendu spadkowego w ujęciu dziennym. Wejście ponowne w zakres konsolidacji i wyjście z niej dołem czyli wybicie poziomu 12283 będzie wskazywało na kolejny atak ostatniego dołka.

Na wykresie intra kontraktów na DAX w dalszym ciągu znajdujemy się w układzie swingów trendu wzrostowego , natomiast w typowym Dt mamy korektę z ukształtowanym trendem spadkowym, który przed sobą ma dwie ważne strefy wsparcia. Jedna to okolice 12400 a druga niżej na ok. 12350. Swingowcy w tych miejscach powinni upatrywać szanse na ewentualne L natomiast w Dt to miejsca gdzie S może kończyć swoją racje bytu. Sytuacja ulegnie zmianie jeśli żadna ze stref nie powstrzyma spadku i zostanie wybity dołek na 12280.

 

 

 

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

67 Replies to “Komentarz przed sesją 28.02.2018

 1. Jedno pytanie odnośnie sytuacji na w20/fw20. Czy jezeli strefa o której Pan wspomniał, tj. 2395 padnie to wówczas ostatnią deską ratunku dla pozycji długich są ostatnie minima ?

  1. Moim zdaniem rozpiska jest fatalna ale ja nie jestem szpecem od Elliotta , osobiście widzę 1,2 i znowu 1 a co za tym idzie wkrótce wybicie 2434 jak nie dzisiaj to jutro. A co do odrzucania to mógłbyś powiedzieć co się działo bo faktycznie widzę Twój wpis w spamie a sam tam go nie skierowałem. Wyskakiwał Ci jakiś komunikat albo coś innego?

  1. Takie stwierdzenie raczej nie jest godne inwestora. Gdyby było takie proste to pewno teraz siedziałbyś na Karaibach a nie czytał bloga.

   1. Co tu do rzeczy ma godność. Jeśli już to bardziej… zgodność i to z faktami. A te są co najmniej od kilku miesięcy nieubłagane. Wystarczy spojrzeć na odpowiednie wykresy. Oczywiście jeśli nie przesłaniają ostrości widzenia dominujące na tym blogu godnościowe jak rozumiem analizy fal, dołków, wsparć, oporów, szczytów i innych meandrów zachowania giełdy w interwałach nie przekraczających kilku dni.

  1. Oczywiście że trzeba brać je pod uwagę tylko dlaczego akurat to ma być najważniejsze skoro na wykresach dziennych te indeksy są w wyraźnym trendzie wzrostowym a wczorajszy spadek , zwłaszcza na S&P był idealnym re-testem wybitego wcześniej oporu utworzonego na bazie pina bara na 61.8 i trzech czarnych świeczek jakie były po nim.

 2. Wybacz jak to możesz komentować że rozpiska jest fatalna,jeżeli nie znasz się na tym,a rynek to potwierdza,mówiłem ci o wczorajszym o sygnale na DJI był rozpisany jak trzeba,tylko nie zaprzeczaj ,że nie podawałem punktu zwrotnego.

  1. Nie powiedziałem, że nie znam się na tym tylko że nie jestem „szpece” , znam zasady i taka 4 jak ty oznaczyłeś w stosunku do 2 to raczej jedno wielkie nieporozumienie.

   1. BIBO ja się trochę na tym znam i rzeczywiście rozpiska jest fatalna, dlaczego? a no dlatego że starasz się oznaczyć szum i próbujesz znaleźć tam ład i porządek. Tam nie ma ani jednego ani drugiego. Trzeba spojrzeć dalej wstecz a nie zajmować się kocówką psiego ogona. Pies merda a Ty próbujesz znaleźć tam jakąś prawidłowość . Jedyna prawidłowość to góra i dół w lewo i w prawo.

 3. Wręcz przeciwnie ..i tu muszę cię douczyć….reguła zmienności,2 płytka 4 głęboka,i wszystko jest na miejscu.

  1. Tak oczywiście tylko skoro jesteś takim fachowcem to powinieneś znać ograniczenia w tych zmiennościach.

 4. Dodam że ci co robią zrzuty ,już nawet z profitami,mało że nie czytelne,i są tak poprawne że mało prawdopodobne że coś zarobią.
  JESZCZE RAZ POWTARZAM SFINKS DA ZAROBIĆ.
  Dlaczego …..bo zachowuje się zgodnie z teorią fal.
  Eurocasch nie polecam łapać,też zachowuje się zgodnie z falami,czyli fala C(złe wyniki). Kierunek poniżej 10 zł.

  1. Ale ten Sfinks to już chyba ponad rok daje zarobić według Twojej teorii.Szkoda tylko że jak pierwszy raz o tym pisałeś to być kilkadziesiąt groszy wyżej, jak znam życie kiedyś coś wystartuje do góry i wówczas będziesz mógł obwieścić że jesteś mistrzem. A tu wystarczy spojrzeć na wykres tygodniowy aby z dużym prawdopodobieństwem uznać, że dołek jeszcze nie za nami i to nawet na zasadzie fal.

  2. BIBO…. napisał(a):
   26 lutego 2018 o 16:38
   EUROCASH!!!!!!
   Mocy stygnął ,do kupna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

   1. Szkoda słuchać tego gościa , nie powiem raz na jakiś czas nawet cos trafi ale tak to każdy nawet rzucając monetą cos trafi. Gdyby przyjmował do siebie słowa krytyki to powiedziałbym mu aby uczył się od Cherry .

     1. Tak zgadza się ale na dziennych musi się cos pokazać a tu na tę chwile jeszcze nic nie ma.

 5. Nie ma ograniczeń w liczy się tylko zmienność,ograniczenia to twój wymysł.
  Po ca ta dyskusja ja zagrałem na spadek i wygrałem,a wy bzdety piszecie.
  Sewerynie na ogonie najlepiej się gra,najmniejsze ryzyko.
  Właśnie lada moment będzie okazja na spadek na DAXE,rysuje jak trzeba według moich oznaczeń…dodam ..że na min.

  1. Ty zagrałeś tylko na rynku czy na fujarce? Bo tu nic nie napisałeś a oznaczenie dokąd to ma spadać czyli Twoja strzałka pokazuje wyraźnie że nie byłeś w stanie wejść w S z taką perspektywą a teraz wołać ze już zarobiłeś. Z resztą jeśli zarobiłeś to gratuluję a jeśli chodzi o fale to powiem szczerze dla mnie z Ciebie taki specjalista że nigdy w życiu nie kierowałbym się Twoimi wskazaniami a jeżeli ktoś chce to jego sprawa.

 6. Tak jest w fazie testu,trwają sporo,WIĘC WZROST BĘDZIE BARDZIEJ ZNACZNY.
  Darku twoja niewiedza jest przerażająca,powiem na Sfinksie trzeba nawet się uczyć fal.
  2 KOREKTA PROSTA ,4 ZŁOŻONA,5=1,teraz zygzak schodzi tam gdzie trzeba,teraz faza testu,cierpliwi będą nagrodzeni.Jeszce jest jeden najważniejszy kluczowy argument,lecz zachowam dla siebie.

 7. Powinieneś mi podziękować dzięki mnie masz większy ruch na blogu,który ostnio umierał śmiercią naturalną,Ludzie chcą efektu,a nie może urośnie , a jak nie to spadnie i zatrzyma się tam.
  P.S Mam wrażenie nie grasz do tej samej bramki co inwestorzy.

 8. Dla sprostowania na fujarce to ty grasz,wiem o tym doskonale….ZNAM FAKTY…..
  A tak jest wspaniała ta twoja analiza.

  1. Mam nadzieję że już się wyplułeś z całego żalu więc teraz możesz już pójść spać albo odpoczywać. I jeszcze jedno tyle co dostaje maili na Twój temat to sam się sobie dziwie, ze dalej puszczam Twoje komentarze. Ludzie oceniają Cie na takiego specjalistę , że nikt inny nie chciałby takim być

 9. Wczoraj zadałem cherriemu pytanie. Nie zauważył albo nie chciał zauważyć. A w tym pytaniu jest odpowiedź na wszystkie wasze kłótnie. Gdzie na WIG20 my jesteśmy (falowo) od dołków z 2016? I prawidłowa odp. daje nam jasność sytuacji – przynajmniej w Europie.

    1. I temu nie zaprzeczę stanowczo aczkolwiek dopóki nie padnie dołek z grudnia dopóty mimo wszystko wariant z 5 przed nami.

    1. To już inna sprawa i z takim układem mógłbym się zgodzić. Efekt niby ten sam ale jeśli ktoś chce rozpisywać jako mistrz to nie powinien pokazywać takich delikatnie mówiąc kontrowersji.

  1. Witam, Carollllll widziałem pytanie, przepraszam za brak odpowiedzi, którą uzupełnię, gdy szkic dzienny doprowadzę do oglądalności. Od ręki napiszę Ci założenie z dziennego, które mam w głowie to obecnie ruch w fali korekcyjnej o zakresie 2465 do 2530 i stąd na nowe dołki, okolice 2150. To z dziennego i jak padnie strategia to pokaże pkt sygnalizacyjne na szkicu.

   Dopowiem, że w pytaniu zabrakło mi ,,cherry jak widzisz ….”

   Pozdrawiam z terenu.

   1. Nic się nie stało. Wiem, że zalatany jesteś. Ja bym jednak stawiał na obronę 2330. Jak to padnie – 2150 jasne, że jasne. Ja tylko nie za bardzo wierzę w ten ruch powrotny w kierunku na 2500. I dlatego moje pytanie było. Przyjmując, że go nie będzie – chyba na kolejny kierunek trzeba spojrzeć trochę inaczej ???

  1. Jerzy poczekajmy jeszcze z komentarzem, bo popilnujmy na daxie wspólnie poziomu 12480, to klucz na ruch na 100 pkt w górę. Tylko należy pamiętać, że jego pokonanie nie znaczy od ręku kupuj, tylko należy poczekać na kontrę podaży i wtedy L np. na 12440, udanych. Pzdr

 10. Witam, zagram dt więc informacyjnie wpiszę, że mam L po 2486, obserwuje 2494 co potwierdzi mi, że decyzja jest słuszna i szukam jego wyrzucenia na 2412. 2485 to pkt fe dla fali korekcyjnej i nie powinni iść niżej, jak się nie mylę, obserwuje na bieżąco więc zapobiegawczo SL mam na 2470, ale zareaguje dt.
  Mamy 13.04 i kurs 2484-6.

  Udanych, pzdr.

  1. Szwedzki błąd, żeby już nie było dodatkowych wpisów, chodzi oczywiście o poziomy 2370 i 2394 i kurs 2385, tak to jest oglądać na smart.

   Pzdr

 11. Cherry-dax na m5 utworzył wzrostowy kanał z którego wybicie powinno być w dół do 12440 i stamtąd impuls w górę,ale jeśli nie spadnie tylko pójdzie do góry z aktualnego poziomu to będzie to bardzo mocny sygnał ,s&p utworzył klin prospadkowy do 2744

 12. Właśnie przyszedł do mnie PIT 8C . Muszę powiedzieć że jestem z niego zadowolony. Dlaczego ? Bo lepszy niż zeszłym roku : )

     1. No tak z takiego interwału na te poziomy można liczyć nie na więcej , ale oczywiście może być więcej a może być mniej.

 13. Dla czytelników blooga Darka, wytyczne i zasady do przestrzegania dla impulsu, pomocne przy znaczeniu fal, załączę kolejne zasady formacji elliota w ciągu tygodnia, jedna na dzień, a później kilka dodatków. Uczmy się razem, argumentując proponowane wejścia na rynek wskazówką z zasad.
  Wiem, że szanse sprawdzenia są mniejsze niż przy rzucie monetą (góra, dół), ale tracąc czy zarabiając mamy przynajmniej satysfakcję z tego, ze to nie była loteria, tylko założenie nie wypaliło. Udanych. Dziękuje Admin. Pzdr

  impuls – http://bankfotek.pl/view/2112083

 14. Cherry Twój wczorajszy wpis o braku korelacjii dax i fw wynika chyba z tego że działamy na innych TF-ach mój podstawowy TF -to świeczki m5 na którym skalpuję.Dam przykład -weż spójrz na Twój wpis 23.02-gdzie powiedziałeś że maszL ze stopem2410-ja miałem wchodzić na fw gdy spadnie do 2414,ale w między czasie utworzył się klin pro spadkowy na dax -który pociągnął fw też do dołu do 2395-ja dzięki temu wszedłem dopiero na wzroście po spadku na 2400 korzystam z daxa w ten sposób

 15. znajomy zapakowany w akcje po uszy, gdy zaczynała się hossa i namawiałem na zakupy nie wierzył we wzrosty, cd projekt po 25 był za tani, ale po 110 jest dobry, PKN po 100, to znak ze na rynek weszła ulica i odbiera atrakcyjne akcje.

 16. Na WIG20 objęcie bessy na świeczkach miesięcznych teraz mamy, z wybiciem grudniowego dołka na fixingu (no ok, na razie naruszenie, nie wybicie). Na dziennych po pierwszym spadku (powiedzmy A) mamy jakąś płaską korektę (B), czas na kolejny impuls w dół. Fala A miała 275pkt, C wystartowała z 2430, może będzie A=C a może nie będzie. Ale na 2155 mamy też 50% całego wzrostu od czerwca 2016. Poziom do rozważenia. Czas pokaże. Byk powinien mieć się na baczności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *