Komentarz przed sesją 27.02.2018

Zanim przejdę do tego co najważniejsze chciałbym poinformować Was kochani czytelnicy bloga, iż jego funkcjonalność właśnie podlega zmianom i dlatego przez kilka dni może tu być parę dziwnych zdjęć czy nazw poszczególnych działów. Jedno co w tych dniach będzie dalej „sobą” to właśnie komentarze poranne. Gdy wszystko będzie już na miejscu poinformuje o tym.

Nowy tydzień rozpoczęliśmy od niewielkiego wzrostu indeksu WIG 20, który wyniósł dokładnie 0.1% i pozwolił na zamknięcie dnia przy poziomie 2409. Choć otwarcie było nieco silniejsze to jednak cała sesja nie była jego kontynuacją.

Na wykresie dziennym powstała druga z rzędu czarna szpulka. Brak kontynuacji świecy z dołka może nieco niepokoić byki zwłaszcza, iż inne rynki w znacznie lepszym stopniu starają się odrobić przeceny jakie niedawno miały miejsce. Taka słabość może być przyczyną pesymistycznych prognoz, jednak warto chociażby sprawdzać jak to wygląda w niższym interwale aby przekonać się czy takie spojrzenie jest w pełni uzasadnione.

Tu jak widzimy, rynek kontraktów osiągnął wczoraj nowy szczyt a przecena w ciągu sesji okazała się na tę chwile tylko korektą i to korektą na końcu której powstała formacja świadcząca o chęci powrotu do kolejnego wzrostu. Czekamy na wybicie strefy oporu , które z dużym prawdopodobieństwem będzie miało miejsce w dniu dzisiejszym. W dalszym ciągu uważam że atak na linię szyi DB jest tylko i wyłącznie kwestia czasu a samo wybicie strefy będzie już potwierdzeniem zmiany tendencji spadkowej na wzrostową chociażby właśnie w kierunku linii szyi.

Na DAX doszło do wybicia konsolidacji za przyczyna silniejszego otwarcia. Przebieg sesji doprowadził do wyrysowania czarnej szpulki, która moim zdaniem jest re-testem wybitej konsolidacji. Przed tym indeksem najważniejsze zadanie, wybicie właściwej strefy oporu na ok. 12600-12650.

Na wykresie intra kontraktów na DAX doszło wczoraj do wybicia strefy oporu na ok. 12550 i obecnie należy spodziewać się ataku na strefę przy poziomie o ok. 100 pkt. Równocześnie rynek wybił linię trendu spadkowego , przetestował ją od gory i ponownie ruszył osiągając nowy szczyt. Te dwa wskazania dają duże prawdopodobieństwo kontynuacji wzrostu, który na bazie stref i geometrii powinien wkrótce dobić do poziomu ok. 12900. Tam mogą powstać pierwsze poważne „schody” dla byków. Jak spojrzymy od tej strony na wykres intra to widzimy jakie poziomy są najważniejsze. Idealne zgranie stref i geometrii wskazuje na wspomniane 12900 a dalej 13200 i 13400.

 

 

 

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

17 Replies to “Komentarz przed sesją 27.02.2018

 1. Witam.
  Założenie dla fw20.

  Znacząc fale, szukać możemy wzrostowego impulsu, fali iii lub 3. Ten ruch zakładam jako priorytetowy. Poziomem sygnalnym, liczonym ruchem od dołka – 2395 jest dzisiejszy szczyt dt na 2426. Obecne zasięgi dla ruchu w górę to z fali 3 – 2480, a dla fali iii – 2465. Potwierdzenie to dynamiczne wybicie 2426. Dla dwóch znaczonych fal impulsowych w górę, dynamika powinna nas zaprowadzić w krótkim czasie na test 2436, 2442 i 2450, tu dalsze decyzje. Udanych zagrań.

  Pzdr

 2. Na pewno masz szukać dynamiki wzrostu,przyjrzyj się dobrze,ten wachlarz którego używasz jedynie przydatny jest do ochłody.

  1. Bibi, proszę nie komentuj moich wpisów, przeczytaj i przemyśl i zostaw w spokoju, a graj wyłącznie wg swojego założenia. Twoje wpisy czytam z ciekawością, w 90 % się z nimi nie zgadzam, jednak uznaję zasadę ile ludzi tyle zdań i dobrze, że tak jest. Dynamiki nie było, bo kto grubemu zabroni trzymać rynek, ma przyjętą strategię i Ty mu jej nie zmienisz, Ty ani ja i pewnie dogadany gruby przyjaciel także. W myśl zasady fale można pięknie oznaczyć po fakcie czytaj fale maluje gruby a można jej tylko dopasować do jego strategii i się ucieszyć z kilkunastu punktów, dlatego gram dt, próbując oszukać to co już jest rozrysowane.

   Sytuacja na fw, zgodnie z celem L w grze z zasięgiem na 2435, 2442 i 2455, kończąc w zakresie 65-80.

   Pozdrawiam

  1. Jerzy uważaj na daxie, jest na sell, można S zagrać /poszukać ze SL na 12550, Zasięgi 12390, tu odbicie, można ponowić S z celem do 12340 i tutaj dt może L dopiero. Proszę o komentarz wpisu jutro o tej godzinie. Rynki są inne a dax opisałem np. dla Seweryna, a Tobie doradzam nie porównywać daxa pod nasz rynek, nie te czasy:)

   Udanych

  1. Dzisiaj nie dam rady mam trochę pracy z samym blogiem ale już „za chwile” takie „okazje” będą w raportach często dla tych co zapiszą się na listę z raportami.

 3. ENI……jeszcze dołka nie ma(według mnie),moja dobra rada gotowa będzie jak wybije dno jeszcze ( na dziennym) 2 razy,potem krótki stop,bo bardzo słabe wyniki ma,a spółki też umierają tak jak my…..

 4. Jak pisadłem wcześniej DAX, MOŻLIWA KOREKTA ZŁOŻONA,właśnie ją mamy,może zrobimy konkurs kto ją rozpisze……tylko co do każdej fali,bo inaczej to nie ma sensu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *