Analiza weekendowa 5-9.02.2018

Za nami kolejny tydzień na giełdowych parkietach a więc pora na „weekendową” do obejrzenia której serdecznie zapraszam. Dzisiaj w części dotyczącej rynku walutowego omawiam również dwie pary z PLN. Jeszcze jedna informacja, już po nagraniu stwierdziłem że nie pokazałem jednego wykresu naszego WIG 20 i dlatego dorzucam sam wykres.

 1. Indeksy giełdowe:

wig20

2. Spółki z indeksu WIG 20:

3. Rynek walutowy:

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

30 Replies to “Analiza weekendowa 5-9.02.2018

 1. Panie Darku nie aktywował Pan jednego z moich piątkowych komentarzy . Do tej pory mi Pan sporo pomagał, ale gdy zgarnąłem trochę grosza nie koniecznie zgodnie z naukami które są tu głoszone to odnoszę wrażenie , że szczypta zazdrości zagościła w Pańskim organiźmie . To nie po chrześcijańsku . Kto złość w sercu zachowa , zatracony jest na zawsze .

   1. Dotyczył odpowiedzi na pytanie Rubika . Rano wciąż wisiał na domowym compie jako niezatwierdzony . Niestety nie widzę go na komputerze , którego używam obecnie . Nie draże dalej tematu bo nie mam na to czasu .

  1. Najpierw muszą wybić ok. 2727 i jeśli to uczynią bez nowego dołka to według mnie mamy abc i nowy szczyt przed nami.

   1. Pytam bo do niedawna mówił Pan że inwestowanie przy tak wykręconym rynku nie ma sensu bo może przyjść głębsza korekta i zastanawiam się czy jeden pinbar tak zmienił tą sytuację?
    …. a tak przy okazji zauważyłem coś ciekawego na Sp500 na miesięcznym
    http://www.bankfotek.pl/view/2110718

 2. ŁIKTORZE JAKA ZAZDROŚĆ,jak czytam twoje wejścia, które wiem że z góry są przegrane to raczej mi żal ciebie i twojej pracy,twoje wejścia zyskowne to kwestia przypadku a nie wiedzy,i strategi(której nie masz bo zdanie zmieniasz co 5 min)Jak by co pozdrawiam ciebie,i wież mi potężna praca przed tobą.A zapewniam was że nikt rozsądny nie gra na podstawie jakiś wpisów,są jedynie do przemyślenia.

  1. Ortografia to dużo łatwiejsza dziedzina wiedzy. Jej nieznajomość nie grozi bankructwem w przeciwieństwie do wiedzy giełdowej. Bankructwo z kolei może się negatywnie odbić na zdrowiu i życiu osobistym, tak więc wiedza giełdowa to szczególnie niebezpieczny rodzaj wiedzy.

 3. Powiem tak,proszę się nie martwić o mnie wasz etap mam kilkanaście lat za sobą,mam strategię i trzymam się niej.A ta wiedza którą się posługujecie jest tylko do odstrzału was.
  Dziwię się tobie przyjacielu Andy że tyle lat lukasz na elita a nie wydumałeś o co w nim tak naprawdę biega.
  Powtarzam jeszcze raz i bez końca,rynkiem rządzą fale,a wiedza na ten temat jest szczątkowa wszędzie.
  Pozdrawiam i bez obrazy,jak komuś przeszkadza jakaś gapa ort. ,to trudno.
  Moja strategia na DAXA,czekam aż wybije ostanie dno na godz,wtedy będzie wiarygodny impuls,czyli fala C wyższego rzędu.A potem obstawianie kierunku stop 12 pkt.

  1. Rynkiem żądzą emocje bibi
   Po co tyle gadać podaj pozycję, wyjście i już.
   Ja biorę L na Dax 12278 SL 50 pkt.

  2. Bibi, czy Twoja strategia zarobiła juz dla Ciebie pierwszy million?, Skoro grasz już ponad kilkanaście lat jak piszesz do zgaduje, że pierwszą banieczkę już dawno przeimprezowałeś.

 4. teraz sprzedajemy górki, nie kupujemy dołków, zmiana zasad gry dla tych co przespali zmianę wajchy. zapamiętać lub zapisać!

  powyższe nie jest rekomendacją do zakupu lub sprzedażny czegokolwiek, jest subiektywnym wymysłem autora 🙂

  1. chyba za wcześnie na okrzyknięcie zmiany, była szansa na sekwencję LL w piatek, ale nie została wykorzystana przez misia, teraz znowu byczo się robi…

  1. Na kontraktach nie ma jej prawie. Natomiast po takim spadku nawet gdyby miało silnie rosnąc to raczej nie „V” tylko po pierwszym impulsie korekta więc wszystko jeszcze do zrobienia.

 5. Na poziomie 6443 ktoś gruby się ładowal więc to wsparcie jest dość mocne . Jak je przejdą to pewnie zjadą sporo niżej .

 6. ŁIKTOR …daj na luz bo stracisz wszystko,ROZUMIEM WYGRANA DAJE EFEKT SZCZĘŚCIA.A nawet jest uzależnieniem,tylko zamyka się zyskowne pozycje a stratne uśrednia .To jest moi drodzy już nałóg.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *