Analiza weekendowa 08-12.01.2018

Zapraszam do obejrzenia „weekendowej”. Dzisiaj nieco w innej formie. Mianowicie nie będzie „rynku walutowego” ale część dotycząca indeksów giełdowych jak i spółek z indeksu WIG 20 zawiera jeszcze dokładniejszą analizę tj. od wymiaru tygodniowego do intra 1H. Nie jest to jakaś zmiana na stałe i w następnym tygodniu zapewne będzie już rynek walutowy ale myślę że raz na jakiś czas tak właśnie może wyglądać „weekendowa” jak dzisiaj.

 1. Indeksy giełdowe:

2. Spółki z indeksu WIG 20:

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

15 Replies to “Analiza weekendowa 08-12.01.2018

 1. Witam, dziękuje za weekendową. W moim odczuciu też będą nowe szczyty, ja jednak gram rzadko i w zasadzie tylko z kontry. Tak więc otworze pozycje tylko po dojściu w okolice 2450 (układ świeczek lub strefa) przy SL rzędu 25-30 punktów. Jeśli rynek nie zejdzie tak nisko to zostanę poza nim. Pozdrawiam Gospodarza i Forumowiczów

 2. Mnie zadziwia jedna rzecz że Darek widzi na WIG20 i WIGu dużym tutaj wyraźny zygzak i mówi że nie ma tutaj mowy o impulsie . A o takim układzie 5 fal nie może być mowy ?

  http://www.bankfotek.pl/view/2108089

  Gdyby nie to że Darek często wspomina że nie zna się na Eliocie to bym się wkurzył za takie naginanie rzeczywistości. Ale może pozostańmy przy tym że Darek nie znasz się na Elliocie.

  1. Widzę że moja wiedza i doświadczenie na temat Elliotta jest chyba mimo wszystko nieco większa od Twojej bo skoro chciałbyś wyznaczyć falę 3 w impulsie jako 3-kę i to bez względu na jak niski interwał zejdziesz, to wybacz ale Twoja wstawka nie jest chyba warta funta kłaków.

     1. Bo giełda to nie apteka i jest wiele wariantów rozpisania w impulsie fali która się wydłuża.
      Tak będzie chyba nawet poprawniej bo fala pierwsza wydłużona jest mniej więcej równa w czasie i dystansie pozostałym 4 falom . To ciekawa zależność i tutaj mamy jej książkowy przykład

      http://www.bankfotek.pl/view/2108191

 3. Witam.
  Ta strefa 100 zł na Kghm-ie wydaje się dość istotna w długim terminie, piękna korekta prosta 1:1 na tygodniowym – no i fajnie chodzi ta spółka pomiędzy strefami:
  http://www.bankfotek.pl/view/2108090
  patrząc na to co dzieje się na miedzi też wygląda to obiecująco chociaż może być jeszcze mocniejsza korekta z niższych interwałów
  http://www.bankfotek.pl/view/2108091
  jedynie co mnie martwi to ten wykres ze stooq-a bo tam ta strefa wychodzi troszkę niżej
  http://www.bankfotek.pl/view/2108093
  pozdro

 4. Przypominamy, że najważniejszy indeks akcyjny świata jest bardzo blisko ustanowienia kolejnego rekordu: liczby sesji giełdowych bez przynajmniej 5% korekty. Z zestawienia a wynika, że S&P 500 notuje serię 390 sesji giełdowych bez 5% obsunięcia. Do pobicia rekordu z połowy lat 90. brakuje zaledwie 10 sesji a więc dwóch tygodn

     1. Tomas jak już raz Ci wybili SL to trzeba zrobić przynajmniej dzień przerwy żeby się zresetować i przyjść z czystą głową.

 5. witam, ja z kolei zastanawiam się nad tr mamy już dwa punkty górne 2565 i 2558, dolny 2508, jeżeli nie zejdziemy poniżej to mamy szanse na tr ,zwłaszcza że zarówno spadkowa do 2508 jak i wzrostową do 2558 , imo ,można rozpisać jako trójki, pożyjemy zobaczymy?- coś trzeba załozyć .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *