Analiza weekendowa 06-10.02.2017

Za nami kolejny tydzień inwestycji giełdowych. Rynek w tym czasie był „łaskawy” dla byków i dał im kolejne powody do radości. Zapraszam więc na podsumowanie ostatnich 5 sesji i wskazanie możliwego zachowania giełd w nadchodzącym tygodniu.

 1. Indeksy giełdowe:

2. Akcje z indeksu WIG 20 (TOP 5):

3. Rynek walutowy:

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

18 Replies to “Analiza weekendowa 06-10.02.2017

 1. Darek do zajmowania pozycji S nie musi być jakichś specjalnych sygnałów świecowych ,wystarczą opory, zakresy, zniesienia, itd. Na tym wykresie w czerwonych kółkach masz zaznaczone mnóstwo sygnałów świecowych do zajmowania S które okazały się niezbyt pomocne , natomiast na szczycie na zielono zaznaczone formacje które trudno nazwać sygnałami do S ale właśnie tam nastąpiło odwrócenie trendu . Często trend się odwraca bez specjalnych zapowiedzi więc nie jest to aż tak ważne . Ważniejsze od formacji są same miejsca bo najpierw jest jakiś poziom, a potem powstaje tam formacja lub nie.

  http://www.bankfotek.pl/view/2058117

  1. No zadziwiasz mnie a co niby masz w tym drugim kółku zielonym jak nie dwie formacje zasłony ciemnej chmury i razem DT mały a w połączeniu z pierwszym kółeczkiem zielonym podwójny szczyt duży. Zajmując pozycję w pierwszym kółku i stawiając SL blisko nad szczytem w drugim podejściu byłbyś wyrzucony. Naprawdę na to aby za wszelką cenę udowodnić swoje nieprawidłowe działania z zajmowaniem S nie dostrzegasz formacji i robisz wszystko aby zmienić zasady.

 2. linia kanału od góry jest widoczna , kanał jest respektowany to wiadomo 2350-2400 BYK dostanie obuchem w łeb , tam się wszystkie siły MISia zakumulowały bo tutaj już nie walczą bo szkoda kasy

  oczywiście linia opada i kto wie czy w tym czasie nie zrobią dystrybucji akurat do lini kanału od góry ,

  ale najlepsze jest to że WIG 20 jest silniejszy od indeksów zacodnich , pan Darek to jest zgrywus , S&P w dołku miał 666 a teraza 2315 , nasz WIG 20 w 2007 3950 dzisiaj 2150 , faktycznie razimy siłą ,

  1. Czy Ty potrafisz słuchać co się do Ciebie mówi? Wygląda mi na to że nie a jedyne co potrafisz to pisać bzdury pod różnymi nickami.

 3. Panie Darku,
  Energa kontynuuje wzrost. Gdzie widzi pan kolejny opór. Okolice 11 pln?
  Poza tym, niemal cała uwaga zwrócona dzisiaj na KGHM.
  pozdrawiam

 4. UWAGA UWAGA! Jest 13 lutego 2017 poziom wig20 = 2175. Kj wróżbita wróży poziom 1500 w lipcu tego roku. Pomimo, że w powyższej analizie weekendowej wskazana jest korekta do poziomu 2000 pkt.

 5. Link do wykresu: http://www.bankfotek.pl/view/2058239

  Panie Darku, na PKN kurs się broni na poziomie wsparcia 85, który jest bardzo ważnym poziomiem z racji, że to szczyt z 2015 roku. Na dziennym powstaje świeczka doji. Chyba istnieje spore prawdopodobieństwo, że to już koniec straszenia na PKN. Jak Pan myśli? Widzi Pan jakiś ciekawy sygnał na 1h w tych rejonach? Bo jak dla mnie to ten spadek takim klinem został wykończony. Mam jeszcze pytanie: Na 1h na pkn widziemy po tej długiej czarnej świecy z formację Gwiazdy porannej – zaznaczyłem ją czerwonym kółeczkiem na wykresie. Czy ta formacja została zanegowana? Niby wybiliśmy minimum tej formacji minimalnie, ale żadna z kolejnych świec nie kontynuowała tego wybicia. Co wiecęj w zielonym kołeczku mamy kolejną świecą doji. Można prosić o jakis komentarz co do wykresu 1h na PKN?

  1. Osobiście nie dostrzegam tam żadnej Gwiazdy Porannej. Do tego potrzeba aby 3 świeca zaszła co najmniej nad połowę pierwszej świecy. Patrząc na wykres 1H można powiedzieć że teraz najistotniejszą strefą jest ta w okolicach 86.80 stanowiąca linię szyi ewentualnej ORGR. Ten klin o którym wspomniałeś jest i został wybity jednak tu również trzeba wziąć pod uwagę fakt, że mógł on stanowić falę 5 w impulsie spadkowym a to oznaczałoby że wybicie wspomnianej strefy na ok. 86.80 musiałoby być na tyle skuteczne że cena nie wróci ponownie pod tą strefę a wzrost po wybiciu linii szyi wybije również 88.50.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *