Komentarz przed sesją 27.01.2017

Choć na wczorajszej sesji indeks WIG 20 zyskał na wartości to jednak wynik czyli 0.06% był na tyle mały, ze w połączeniu z świeca jak wczoraj powstała, część inwestorów zaczęła poważnie myśleć o ucieczce a ta część, która nie skorzystała wcześniej z ruchu wzrostowego już przymierzyła się do sprzedaży i zajmowania S.

wig20

Pin Bar, bo o nim była wcześniej mowa, usytuował się na wewnętrznej strefie oporu wynikającej z luki cenowej jaka miała miejsce 27.08.2015. Taka świeca po tak silnym wzroście musi budzić niepokój, jednak warto zdawać sobie sprawę z tego, że opory mają to do siebie, iż wyzwalają „odwagę” w tych którzy w wzrosty nie wierzą a podaż wygenerowana w ten sposób prowadzi dość często do jakiś cofnięć. Po wybiciu długa białą świecą strefy oporu na ok. 2050 byki nie powinny podejmować pochopnych decyzji  dopóki ta strefa, teraz już jako wsparcie, nie zostanie przebita. Statystyki i zachowania pokazują wyraźnie, że w przeważającej ilości takich powrotów do wybitej w ten sposób strefy nadarza się dobra okazja do zajmowania L własnie po re-teście strefy. Innymi słowy, w przypadku dalszego cofania się indeksu można założyć, iż w rejonie 2040-2050 nastąpi reakcja popytu a od niej a dokładniej od tego czy ewentualna reakcja wyprowadzi indeks na nowy szczyt, zależeć będzie to czy mamy się obawiać jakiś spadków czy też nie.

fw20intra

Na wykresie intra kontraktów, dzień zakończył się dużą czarną świecą dochodzącą do wyraźnego dołka nakreślonego przez dolny cień jednej z poprzednich świec. Wybicie tego poziomu może oznaczać, iż rynek będzie chciał teraz wykonać ruch w kierunku strefy opartej o szczyt poprzedniego impulsu czyli w okolice 2045. W tych rejonach wypada również OB zatem S tylko dla szybkich DayTr. Na koniec analizy rynku polskiego przypomnę, że istotniejsze strefy oporu znajdują się w okolicach 2150 i 2200.

dax

Na DAX, po wczorajszej sesji powstała czarna szpulka zawieszona w całości nad szczytem poprzedniej białej świecy. Typowy obraz niezdecydowania i wyczekiwania. Strefa wsparcia która obecnie broni przed mocniejszymi spadkami to okolice 11700 i następnie 11400.  Można powiedzieć, że sytuacja robi się bardzo ciekawa. DAX znalazł się w najbliższym sąsiedztwie zniesienia 88.6% całego spadku od roku 2015 co przy zakończeniu pierwszego impulsu wzrostowego w rejonie zniesienia 50% daje nam możliwość powstania układu harmonicznego – Nietoperza. Takie sytuacje to również powód do powstania większego naporu podaży. Stąd istotnym będzie teraz to czy rynek zdoła wybić 12000 i pozwoli zapomnieć o tym straszaku czy jednak w tych okolicach dojdzie do spadku. Jeśli podaż się uaktywni to liczyć się będą właśnie wymienione wyżej strefy.

daxfutureintra

Na wykresie intra kontraktów na DAX wczorajsza część spadkowa sesji zaprowadziła cenę do strefy wsparcia. Wydaje się jednak, iz można tu dopatrzeć się impulsu a już na pewno rynek po osiągnięciu nowego szczytu w postaci górnego cienia drugiego z pin barów, wybił dołek między nimi i tym samym w zupełnym ujęciu DayTr. pokazał że z dużym prawdopodobieństwem nastała faza korekty. Zatem jeśli dojdzie do reakcji wzrostowej, która nie zdoła wybić nowego szczytu to należałoby założyć, że cena tego instrumentu będzie jednak dążyć do testu strefy na poziomie ok. 11750. Tam nie dosyć że mamy strefę wsparcia to na niemal identycznym poziomie wypada OB impulsu jaki rozpoczął się na 11425 i zniesienie 38.2% możliwej 3 fali w tym impulsie. Zejście do tych poziomów powinno być dobra okazją do poszukania L a brak nowego szczytu na dzisiejszej sesji może dać szanse niedźwiedziom na jakąś udaną ale raczej krótką przygodę z S.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

8 Replies to “Komentarz przed sesją 27.01.2017

    1. Krach jak FED już znó od dawna po cichu drukuje kase , wystarczy obserwować bilanse banków centralnych że już nigdy nie będzie żadnego krachu

    2. Będzie pretekst to będzie krach. Wyceny wysokie to nie wszytko, towar musi ktoś odebrać, na ulicy nie ma jeszcze giełdowej gorączki. Teraz ściana strachu i wspinaczka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *