Komentarz ….

Niestety dzisiaj od samego rana brakowało dostępu do bloga. Awaria na serwerze uniemożliwiła mi zamieszczenie porannego komentarza.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

20 Replies to “Komentarz ….

  1. No to mamy różne zdanie na temat sytuacji w USA. Ja dostrzegam korektę prostą na dziennych, następnie ostatnie wyjście na nowy szczyt i obecną korektę tego wyjścia na szczyt z świecami które posiadają widoczne dolne cienie. Innymi słowy rynek gotowy do wybicia nowego szczytu i to raczej nie w takim wymiarze jak kilka dni wcześniej tylko wyraźnie silniejszym. Na naszym rynku ciekawie wygląda WIG- ENERGIA i WIG-BANKI co daje mi dodatkowy argument za L na FW20 do którego jestem już gotowy czekam tylko na sygnał. No chyba że nagle wybiją 2000 w ciągu godziny czy dwóch a Twoje przewidywania co do USA zaczną się realizować wbrew mojemu zapatrywaniu 🙂

   1. Przecena dotyczy nie tylko USA ale globalnych rynków w tym Dax i naszego. Nowe szczyty na razie mało prawdopodobne. Korekta powinna być adekwatna do wzrostów .

    1. Ja już dawno skończyłem z prognozowaniem i przewidywaniem. Tylko czysty wykres i to co on pokazuje a w następstwie reakcja. Jakoś nic nie mogę dojrzeć na potwierdzenie Twojej opinii. Może podzielisz się czymś konkretnym?

     1. Zgadza się ale uważam że jest to sygnał dla osoby która chce zagrać przeciw trendowi i wówczas jak najbardziej można tak. Dla mnie trend jest cały czas wzrostowy i dlatego interesują mnie tylko sygnały na L. Stąd sytuację widzę tak http://www.bankfotek.pl/view/2051484 a SL na 11510 z zagwarantowanym 60 pkt zyskiem zabezpiecza mnie przed realizacją Twojego spojrzenia. Zdaje sobie bowiem sprawę z tego, że po ostatnim szczycie nastąpił spadek który wybił dołek ostatniej korekty przed szczytem. Jednak biorę pod uwagę również to, iż cały wzrost od dołka na ok. 10400 szedł przy bardzo małych korektach i wystąpienie większej korekty , takiej jak ta ostatnia nie jest jakąś anomalią. Teraz oczywiście liczy się czy cena wyjdzie na nowy szczyt czy jednak korona i spadek na kolejne niższe dołki ale tak jak powiedziałem jest SL z zyskiem i tyle. Na granie na S uważam że jest zbyt wcześnie tu trzeba zaczekać chociażby do wybicia 11400. Oczywiście w bardzo krótkim czasie w takim typowym DayTr można zagrywać S ale dla mnie nie ma to sensu.

  1. Seweryn odnoszę wrażenie że oddasz życie za swoje przekonania. Czy ja neguje to co napisałeś ? Nie!!! Ja tylko przedstawiam Ci moją koncepcję w której po pierwsze trend wzrostowy nie został zmieniony więc nie widzę podstaw do gry na spadki (jak one wyglądają sam powinieneś wiedzieć bo masz krótkich od groma na różnych rynkach i jakoś z każdym dniem nie możesz pozbyć się „lęku” o złą decyzję) a po drugie gdybym miał brać pod uwagę każde objęcie hossy/bessy to byłoby to bardzo głupie ponieważ statystyki nie stoją po stronie takich formacji bez dodatkowych warunków.I aby było wszystko jasne nawet jak zadziała ta formacja to co z tego ma wyniknąć? Czyż nie powinno być dla Ciebie jasne to, że mam SL z bezpiecznym zyskiem. Najgorsze jest to jak ktoś za wszelką cenę udowadnia swoją pozycję, takie zachowanie niestety w większości przypadków nie kończy się pomyślnie. Ja Ci życzę jak najlepiej ale gdybyś Ty nie miał pozycji i wyskakiwał z takimi sygnałami to ok. ale masz pozycje które brałeś wiele dni temu i teraz starasz się na siłę coś udowodnić.

    1. Ja myślę że Darek bardziej z autopsji pisze . Jeśli ktoś odczuwa lęk powinien natychmiast pozbyć się pozycji i zająć się czymś mniej stresującym . Decyzja Darek jest dobra tylko przedwczesna i nie udowadniam swojej pozycji tylko pokazuję sygnały , a czy się sprawdzą nie wiem ,być może należy robić tak jak Ty czyli liczyć na nowe szczyty i dobierać L mimo sygnałów ostrzegawczych. Rynek pokaże jak będzie.

 1. Patrząc na wykres również WIG-ENERGIA i WIG-BANKI podejmuje ryzyko zajęcia L na naszym WIG 20. Wejście po 2014 SL 2000

  1. SL na równo 2000? Bo u mnie na wykresie to jest strefa wsparcia do koło 1990-1992, no i dzisiaj jeszcze nie wybito poziomu ostatniej korekty. Mowa o wykresie dziennym. A tak w ogóle to często kurs potrafi w czasie sesji wybić jakiś poziom ale ostatecznie zamknac się powyżej minimum strefy wsparcia, ale szybko wrócić ponad ten poziom na drugi dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *