Komentarz po sesji 31.07.2014

Wczoraj WIG20 pogłębił spadki i oddał -1.09% kończąc sesję na poziomie 2321. Tym samym, zaledwie w ciągu dwóch dni, doszliśmy do poziomu dołka z 10.07 i …..

[fumpBegin]

…. zapewne w sercach byków pojawiła się wielka nadzieja. Nadzieja na odbicie a właściwie na zatrzymanie spadku i zmianę kierunku na wzrostowy.

wig20Trzeba sobie powiedzieć, że po takiej wyprzedaży szansa na zatrzymanie spadku w tak ciekawym miejscu jest znacząco prawdopodobna. Jednak w żaden sposób nie można takiej ewentualności potraktować jako całkowitą zmianę trendu. W tej chwili to podaż jest „przy głosie” i raczej skłaniałbym się aby ewentualny wzrost potraktować jako okazję do zajęcia S jeśli ktoś tego nie zrobił wcześniej , bądź ma zamiar powiększyć swoje pozycje krótkie.
Jeśli indeks (z korektą lub bez) wybije dno z 10.07 to spodziewałbym się spadku do poziomu ok 2230 gdzie znajduje się ważna geometria. Po drodze będzie linia trendu, która może przeszkodzić w realizacji takiego scenariusza ale jeśli tego nie dokona to będziemy mieli kolejny argument do znacznie dłuższej akcji niedźwiedzi.
Na koniec tylko wkleję wykres intra kontraktów bo właściwie ciężko coś więcej dodać przy jego pomocy.

fw20intra[fumpEnd]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

15 Replies to “Komentarz po sesji 31.07.2014

 1. Niby dotknięte 2299 – spadek zrealizowany, ale na fw20 jakiegoś pęknięcia S/L nie było widać. Dla łowców okazji : futures FJSW – było naruszenie horyntu górą – teraz może być dołem i spadek kontraktu poniżej 39PLN mało prawdopodobny (tylko S/L w sekundach). Bardzo bezpieczny wydaje się FSEN (poz. dł.) zwłaszcza na mocno wyprzedanych wskaźnikach i rekordowych notowania UX (odwierty SEN na Ukrainie).
  Subiektywnie natomiast dziwi mnie wycena PKO w kontekście I not. w 2004 r. po 23,.., w porównaniu do innych banków. Powodzenia w zajmowaniu pozycji z rozsądnym zaangażowaniem!

 2. 2280 na fw 20 dobrane jak pisałem oni lubią trzepać leszcza do 2270-23xx i potem wybicie i tak robimy już x raz. Będzie dobrze i wzrostowo do września.

  1. MISIU chyba nie sądzisz że rekordowy LOP to są długie pozycje , jak GRUBY chce zarabiać to nie zajmuje rekordowych pozycji w kontraktach , jakich sam się domyśl ?

   a potem jako wskazówke możesz sobie poczytać o PMIach dla Polski może coś skumasz

 3. u nas to definitywny dołek powinien być. Tutaj mamy ważny opór przy 2300 i obroniliśmy obroty rosną to znak, że nie tylko ja dokupiłem ale i inni. Pozdrawiam i wzrostowego następnego tygodnia życzę.

  1. Guciu pogadamy we wrześniu ja już nie mam za wiele wolnej gotówki na zakupy tzn jest ale to czeka na dużo niższe poziomy jakich nie zakładam zatem ich nie wydaję. To co mam wystarczy na następną realizację zysków przy 2600.

 4. KOALA zapamiętaj sobie , jak GRUBAS zajał pozycje to ją musi trzymać do rozliczenia bo on się nie przekręci w każdej chwili jak ty z 1 kontraktem , tak więc kierunek na wrzesień został obrany już dawno , odwróc monitor może zauważysz

 5. gdyby przyjąc że na kontraktach mamy stare 10 zł za punkt to w 5 sesji Grubas zrobił prawie 300 pkt w dół , dawno nie było takiej rakiety ,

 6. Cierpliwość zajmujących pozycje S na szczycie korekty została nagrodzona. Dystrybucja trwała dość długo ale opłaciło się czekać. Teraz z kolei zanosi się na grubsze odbicie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *