Komentarz po sesji 22.07.2014

Dzisiejsza sesja przyniosła nam nieco większy wzrost indeksu WIG20. Wyniósł on dokładnie 0.89% co pozwoliło na zamknięcie świecy powyżej strefy 2380-2405 a dokładniej na poziomie 2412. Mamy zatem to na co czekaliśmy czyli wybicie ….

[fumpBegin]

… strefy w której „bujaliśmy się cały poprzedni tydzień. Trzeba sobie jednak śmiało powiedzieć, że raczej musimy to określić jako naruszenie tej strefy a nie jej wybicie i to zarówno z powodu wielkości samego naruszenia (zaledwie 6 pkt) jak i stylu o wielkości obrotu nawet nie będę wspominał.

wig20Zamknięcie wypadło dokładnie na 50% zniesienia całego spadku. Jeśli ruch będzie kontynuowany to zaznaczona zielona strefa zdaje się być oporem bardzo trudnym do przejścia ale kto to wie, jeśli za oceanem będą dalej szybować w kierunku nieba to i my możemy mieć małą nadzieję na wybicie strefy.
Zobaczmy jak sytuacja wygląda na kontraktach gdzie cały czas rośnie LOP co zapowiada, że w pewnym momencie „wybuchnie” duży ruch (dwie strony pewne swego, któraś musi się mylić).

fw20intraJedno jest pewne, złamane zostało poprzednie oznaczenie fal obecnego wzrostu i tu musiała nastąpić jego zmiana. Cena kontraktów weszła w strefę oporu ustanowioną przez zakres korekty po pierwszym spadku od szczytu oznaczonego „2” a także poziom dołka między podwójnym szczytem. Górna granica tej strefy to także poziom 61.8% zniesienia całego spadku od szczytu z 9.06. Zostało zatem raptem 7-8 pkt. Ta sytuacja potwierdza, że trudno jest w tej chwili myśleć o prawdziwym ataku popytu i znaczącym ruchu na północ, z drugiej strony musimy brać pod uwagę fakt, że po dzisiejszym ustanowieniu nowego szczytu nie mamy żadnych sygnałów kończących ten ruch. Osobiście uważam, że mimo wszystko takie sygnały padną dość szybko, być może nawet już jutro.

[fumpEnd]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

4 Replies to “Komentarz po sesji 22.07.2014

  1. Ja raczej stawiam, że sierpień może być równie gorący dla byczków jak ten dla PW w ’44.
   Dopóki ma kto jeszcze siłę podrzucać gorącego kartofla w USA to się nam odbiło. Ale w Stanach minimum 5% zjadą bo 2000 nie rozkminią bez odejścia. U nas temu nie ma kto kupować bo już nawet klozetowa wi, że się nie kupuje po 6 latach hossy.
   2239 na FW20 w sierpniu stawiam jak nic. Usrańcy trzymają się jeszcze siłą rozpędu i klasyczną medialną papką (wyniki spółek Fed Yellen i payrolsy)
   Koniec pieśni 1 VIII najpóźniej wg mnie a potem jak w ’44 – Tąąąąąąąąąąąąąąąąąppppppppppnnnnnnnnnnniiiiiiiiiiięęęęęęęęęccccccccieeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   Kto gasi światło ostatni? – Ulica – a ta w stanach łyka ponoć towar na potęgę od m-ca. Czkawka, zgaga będzie po tym że ranigast forte nie pomoże.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *