Komentarz po sesji 17.07.2014

Na wczorajszej sesji, mimo iż przez większą jej część niedźwiedzie miały lekką przewagę to jednak byki zostały zwycięzcami podnosząc indeks WIG20 o 0.26%.Tym samym mamy zamknięcie, które wypadło nad poziomem 2400 a dokładniej na 2403. W cenach zamknięcia osiągnęliśmy nowy szczyt.[fumpBegin]

Jednak już w cenach maksymalnych tego szczytu nie ma  a patrząc jeszcze na wykres kontraktów można uznać, że po wybiciu klina i ruchu w pierwszej fali spadkowej, ostatnie dwie godziny notowań to emocjonalna korekta.

wig20Biała świeca jaka pozostała po wczorajszej sesji pozwala co prawda liczyć na kontynuację wzrostu jednak musimy pamiętać o trzech poprzednich, w których wyraźne górne cienie wskazują na zupełnie coś innego.Jakby nie było nie udało się wczoraj bykom wybić na zamknięciu maksimów. Po wczorajszej sesji w USA dzisiejsze otwarcie wydaje się nieomal przesądzone, pytanie – „co będzie dalej?”. Tu w dużej mierze sytuacja będzie zależeć od tego jak będą zachowywały się kontrakty na S&P a te nie wyglądają zbyt dobrze.

fw20intraPatrząc na wykres intra kontraktów widać wyraźnie że po fali wybijającej klin dołem mamy obecnie głęboką korektę znoszącą 78.6% spadku i jeśli ta korekta nie zmieni się w fale wynoszącą cenę na nowy szczyt, a po USA można mieć poważne wątpliwości co do tego, to należy założyć, że rozpoczniemy dzisiaj falę 3 bądź „c” w spadku od ostatniego szczytu. To zaś oznaczałoby wybicie wczorajszych minimów i ruch co najmniej do kolejnej wyznaczonej strefy (zielony prostokąt) czyli do równości fal (w środę gdy to rysowałem nie było tego co dzisiaj na wykresie zatem mamy tu dodatkowe potwierdzenie dla zejścia właśnie w ten obszar). Moim zdaniem ruch spadkowy może być znacznie dłuższy i dojść bez większych korekt do poziomu ok. 2315 gdzie mamy na przestrzeni 3 pkt. cluster ważnych geometrii.

[fumpEnd]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

14 Replies to “Komentarz po sesji 17.07.2014

 1. Pytanie do gospodarza.
  Dlaczego zawsze pod koniec dnia ok. 22.00 nastepuje umocnienie zlotego? Dzien w dzien scenariusz sie powtarza. Co ma na to wplyw?
  Bylbym wdzieczny za odpowiedz na forum, opublikowanie komentarza, moze ktos pomoze. Jak to mozliwe, ze to takie powtarzalne…

 2. No to pozamiatane mamy na jutro.

  Dziwiłem się, po co była ta podbitka w ostatniej godzinie, ale najwyraźniej po to, by można było po dobrym kursie przerzucić się na S, co też uczyniłem na fixie.

 3. Na moich wykresach wczorajsze odbicie zatrzymało się idealnie na oporze. Jest szansa że to jedynie korekta spadku. Kolejna fala powinna zejść poniżej ostatniego dołka w rejony minimów z 10 lipca. W rejonie wczorajszego dołka powinno być odbicie po czym zejście poniżej dołka , wtedy stawiam Stopa nad maksem odbicia.

 4. dla mnie mamy letnią hosse i nie grałbym S-ek teraz ,

  grubas wziął już swoje od 2500 więc teraz podciąganie tym bardziej że obrót jest żaden to łatwo ciągnać , spadki moim zdaniem dopiero od wrzesnia

 5. 44 mln na WIG 20 po godzinie handlu , żenada

  a poza tym walka o białą świece tygodniową , żeby potwierdzić zeszotygodniową

 6. według mnie mieliśmy 1 falę w górę albo A potem korekta pędząca abc i teraz czas na 3 w górę albo C , dla mnie na tą chwilę przewagę ma BYK ,

  wczoraj na FW20 godzinowa 200 została wybita , dzisiaj luka ale myślę że na koniec zrobią to co wczoraj PION w górę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *