Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesja 07.02.2019

Korekcyjne zmiany indeksów WIG 20 i DAX podczas wczorajszej sesji , które nie wnoszą nic nowego do sytuacji technicznej, spowodowały , ze dzisiaj napiszę parę słów o ujęciach intra a z dziennych tylko same wykresy.

Indeks WIG 20

Na intra nie udało się wybić szczytu a różnica między wartością kontraktu a indeksu , która wzrosła na fixingu do 10 pkt , będzie najprawdopodobniej jednym z powodów do niższego otwarcia. Brak nowego szczytu oznacza zagrożenie wejściem w korektę. W takiej sytuacji poziomy ok. 2405 a niżej ok. 2390 będą tymi , które posłużą do poszukania ewentualnych sygnałów na L. Dopiero zejście poniżej 2383 byłoby sygnałem wskazującym na znacznie większą korektę. Pamiętajmy o silnie rosnącym LOP , który zapowiada mocny ruch . Taki może nastąpić po wybiciu 2429 ale gdyby rynek zmienił na poważnie kierunek bez wyjścia na nowe szczyty to wówczas wiszący w powietrzu silny strzał mógłby być tym, który zaatakuje okolice 2200. Mimo wszystko na tym etapie wydaje się to mniej prawdopodobne. A już na pewno nie ma sygnałów mogących świadczyć na korzyść takiego spadku.

Indeks DAX

Na intra DAX jest w korekcie która zrealizowała już niemal cały zasięg OB i doszła do strefy wsparcia . Wydaje się że nawet jeśli miałaby ona powstrzymać spadek i to i tak zostanie najpierw wyraźniej naruszona. Wybicie obecnej strefy wsparcia to zapowiedź większego cofnięcia w rejony kolejnej strefy czyli okolic 11210 gdzie oprócz strefy mamy klaster „fibo”. Dopiero wybicie 11100 wskaże nam że trend zostaje zagrożony a na rynku może wystąpić większa korekta.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

2 Replies to “Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesja 07.02.2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *