Analiza weekendowa 21-25.01.2019.

Zapraszam do „weekendowej”. Dzisiaj w pełnym wydaniu z „3 działami” . Rynek walutowy zawiera również coś z naszym PLN. 

 1. Indeksy giełdowe:

2. Spółki z indeksu WIG 20:

3. Rynek walutowy:

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

11 Replies to “Analiza weekendowa 21-25.01.2019.

 1. Witam!
  Moje obserwacje na indeksach S&P 500 i WIG 20:
  1. Indeks S&P 500 dotarł do spadkowej linii trendu, w formacji klina zwyżkującego-trójkąta początkowego. W interwale 2H widoczna struktura falowa 3-3-3-3-3. Moim zdaniem klin należy potraktować jako falę A.
  2. Obraz indeksu WIG20 najlepiej odwzorowuje WIG20USD – tu korekta dotarła do 0.618 ostatniego spadku, a zwyżka odbywa się, w obrębie klina zwyżkującego – trójkąta początkowego, w sekwencji 5-3-5-3-5 (patrz wykres 1H). Struktura tej formacji jest zgodna z kierunkiem trendu wyższego stopnia. A zatem trójkąt początkowy może być falą 1.
  Zauważyłem, że korekty na indeksie WIG20 są b. precyzyjne, a 0.618 jest na poziomie 2437.
  Na OBV sygnał wątpliwy – brak potwierdzenia hossy.
  Ps. Indeks WIG20 od dna z 26 października ub.r. zaliczył 55 sesji wzrostów – przypomnę jest liczba Fibonacciego – mimo byczego nastawienia graczy, to rzeczywistość jest naga, aż 90 % obrotów pochodzi od WIG5!!!
  Pozdrawiam

  1. Kolega trochę demonizuje i naciąga. Dobrze jednak, że jest ktoś, kto obstawia inny scenariusz – inaczej giełda nie miałaby prawa bytu.
   W tej chwili WIG5 to zaledwie 66% całych obrotów w całym indeksie W20, więc gdzie te 90%?! Czasem takie sesje się zdarzają, ale nie ma się czemu dziwić, skoro mają największy wpływ na indeks. Swego czasu na BUX cały indeks ciągnęła jedna spółka, podobnie jak w USA giełdę ciągnie 5 spółek – więc to światowa norma.
   Poza tym w tamtym tygodniu podali – 6 ludzi ma kasy tyle co 90% reszty populacji. Jedna ręka jest w stanie zawalić cały domek z kart. A co będzie, to się dopiero okaże.

 2. Już od czwartku WIG 5 miał olbrzymie obroty a w piątek najsłabiej się zachowywał .WIG banki i WIG mówi wszystko ,że wątpliwe jest żeby Bogart zgarnął swoje 30% z rynku w tym roku .

  No i wkoncu LOP od piątku mocno rośnie , zabezpieczają sobie wysyp akcji z WIG 5 , w końcu OFE zapakowane akcjami po uszy a w ramach suwaka pewnie znów 10 mld trzeba oddać emerytom .

 3. FUS500 ( S&P ) na razie zgodnie z założeniem z rozpiski którą pokazałem a dokładnie czerwone A teraz B obserwujemy poziom wsparcia i jeśli będą sygnały można próbować BUY Tom’as takie stwierdzenie „Taką samą szanse (moim zdaniem) ma na 900$-” możesz poprzeć jakimś założeniem rozpiską , analizą czy napisałeś sobie ot tak z przekory , bo ja pod to gram i piszę to na podstawie tego co widzę na wykresie i analizy tego instrumentu o 900 będę myślał po wybiciu poziomu który może skutkować zmianą trendu

  1. Na miesięcznym jest cały czas trend spadkowy a na tygodniowym uważam że ten wzrost jest tylko korektą spadku od kwietnia 2018.Dopóki nie wybiją szczytów na 1360-70 ja szukam shortów ale wersja z 1500 + też biorę pod uwagę 😉 dlatego się nie pakuje zbytnio (małe pozycje) a jak zaczną iść w dół będe się piramidował

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *