Analiza weekendowa 14-18.01.2019.

Zapraszam do obejrzenia „weekendowej”, która po przerwie w porannych komentarzach może wnieść kilka ciekawych spostrzeżeń. Dzisiaj w części dotyczącej rynku walutowego zamieszczam analizy indeksu dolarowego i złota co jest czymś nowym w naszych cotygodniowych spotkaniach.

 1. Indeksy giełdowe:

2. Spółki z indeksu WIG 20:

3. Rynek walutowy:

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

10 Replies to “Analiza weekendowa 14-18.01.2019.

 1. Witam.
  No tak widzę właśnie index dolara i edka … mogę tylko dodać że na eur/usd weekly ten pin jest testem dołka ostatniego impulsu wzrostowego i teraz powinien być kontynuowany trend spadkowy.
  Zasięgiem tego ruchu może być układ harmoniczny craba i ja do tej ceny będę próbował piramidować pozycje (o ile rynek na to pozwoli 🙂 )
  https://www.bankfotek.pl/view/2131230
  Jeśli chodzi o złoto to co prawda mamy układ harmoniczny pro wzrostowy ale ja zakładam tak samo jak Pan że to jest tylko korekta tego spadku od kwietnia 2018 :
  https://www.bankfotek.pl/view/2131231
  już jestem w short-ach ale nie mam jeszcze pewności czy to jest ten poziom … jak podbija będę dalej szukał wejścia w któtkie
  https://charts.mql5.com/20/188/golds-w1-x-trade-brokers.png
  Gratuluję pozycji na dax 🙂 … ja się spodziewałem głębszej korekty na nizszym TF i fałszywego wybicia tej konsoli h1 dołem no i mi odjechał 🙂
  pozdro

 2. Witam!
  Na indeksie S&P 500 zauważyłem, że tuż przed świętem Martina Luthera Kinga , po 13-tu maksymalnych zwyżkach, z dużym prawdopodobieństwem należy oczekiwać korekty. Technicznie indeks zaliczył 3 wzrostowe fale w obrębie klina zwyżkującego. Nieuchronne wybicie z klina dołem implikuje test ostatniego minimum.
  Pozdrawiam

 3. Czyli jestem w mniejszości jeśli chodzi o moje spojrzenie na waluty. To chyba dobrze?
  EUR/USD-IMO to nieudane wybicie i „czarna świeca potwierdzająca pibnbar” to pułapka w celu zapełnienia arkusza zleceń po prawej stronie. Rozgrywający wszystko to sobie kupi.
  USD/PLN – dalej podtrzymuje to co pisałem wcześniej, poniżej aktualne wykresy:
  Interwał dzienny:
  https://bankfotek.pl/view/2131363
  Interwał godzinowy:
  https://bankfotek.pl/view/2131364

 4. Też uważam jak Maverick że gdyby Pan przekazywane informacje wspierał rysowanymi równocześnie kreskami oraz posługiwał się wskaźnikiem myszki pokazując na wykresie to co w danym momencie jest omawiane, to przekaz byłby bardziej zrozumiały w swych subtelnościach o których Pan mówi.
  Nie zawsze podążam za tokiem Pana subtelnych przemyśleń, a szkoda bo zyskałby bardzo walor edukacyjny przedstawianych analiz.

  1. Teoretycznie to wskaźnik myszki powinien być zawsze ale najwidoczniej jakaś funkcja się wyłączyła. Niestety nie mam w krwi sprawdzania za każdym razem ale staram się to zmienić. 🙂
   Na usprawiedliwienie mam tylko to , że indeksy i spółki są z wskaźnikiem myszki i nie mam pojęcia dlaczego na walutowym nie ma.

 5. Darek pojęcie o Twoim graniu faktycznie mam słabe ale to wynika z tego że rzadko czytam jakichkolwiek analityków a jeszcze rzadziej domorosłych , co do poruszania się ceny w trendzie jakieś tam mam może i jest ono słabe jak sugerujesz ale cały czas się uczę i nie uważam się za profesjonalistę w przeciwieństwie do … , co do „Nie wiem dlaczego takie zdziwienie u Ciebie że mogę „łapać dołek”? ” to dopiero teraz się zdziwiłem czym uzasadniasz „braniem sygnału na dołku korekty a taki nad wyraz dobry był po drugiej godzinie notowań czwartkowych” owszem sygnał był dobry , ale uzasadnienie „Przypuszczam że Twój osąd ma związek z tym że w żaden sposób nie analizujesz wielowymiarowo w czasie tylko patrzysz na samo intra. Gdyby było inaczej to musiałbyś widzieć silną formację odwracającą trend z wykresu tygodniowego , która powstała na idealnej strefie wsparcia i w dodatku została potwierdzona. A gdybyś to widział i zszedł na dzienny to tez” no to uzasadnienie wejścia w poz. o poranku formacją odwracającą trend z tygodniowego i dziennego to kompletna bzdura po pierwsze z wykres tygodniowego określamy obecny trend średnio/krótko terminowy to zależy jak kto na to patrzy i tu zgoda co do kierunku w jakim powinniśmy patrzeć i szukać korekt i okazji do wejścia , a jeszcze większą bzdurę napisałeś podpierając się formacją dzienną ponieważ jak napisałeś „Choć przyznam że pisząc to mam L od wczorajszego poranka.” nie mogłeś wiedzieć że powstanie objęcie hossy ( druga świeca formacji dziennej w czwartek 17 dopiero się rysowała chyba że masz szklaną kule ) wniosek się nasuwa jeden 17 o poranku w pozycje można było wejść tylko z intra h1, h4 i w zasadzie pierwszym interwałem który dawał taki sygnał był h1 gdzie wyrysowały się objęcia hossy z drugą świecą formacji w postaci pin bara dodam jeszcze że formacja powstała na linii trendu wzrostowego to nam dawało już dwa wskazania na możliwość kontynuacji wzrostu i zakończenia korekty , kolejnym wskazaniem byłoby potwierdzenie formacji takie również nastąpiło na czwartej świecy godzinowej w postaci zamknięcia h1 nad formacją , i tu mała uwaga całość dała nam świece h4 w postaci większego pin bara ( kolejne wartościowe wskazanie ) kolejnym jeszcze mocniejszym wskazaniem z int. h4 była druga świeca w postaci mocniejszego pin bar ( ze względu na swoją budowę długi dolny cień mały korpus tu już było widać siłę popytu ). Podsumowując (profesjonalne) wejście mogło nastąpić po 4 świecy z h1 pierwszej z h4 druga h4 jako potwierdzenie , nie o poranku lub drugiej świecy z h1 Darku jak sugerujesz dla tego byłem ciekawy po ile otwierałeś pozycję i gdzie SL niestety odpowiedzi nie udzieliłeś , więc podejrzewam że żadnej pozycji L nie otworzyłeś w jakim celu napisałeś że otworzyłeś to tylko TY wiesz , ja mogę tylko snuć domysły , a jeśli otworzyłeś o poranku jak napisałeś to było to mało profesjonalne wejście i łapanie dołka korekty.

  1. Skoro pisałem Ci że po drugiej godzinie był idealny sygnał ( w postaci Pin bara na strefie wsparcia przy wyraźnie większym obrocie na kontraktach) to już samo w sobie zawiera gdzie zająłem pozycje. Co do samego wejścia to różnica w ocenie sytuacji polega na tym ze osobiście łapanie dołka korekty jest dla mnie czymś uprawnionym. Co innego łapanie dołka impulsu nawet gdy wiele wskazuje na to , ze może on być ostatni.I to napisałem Ci już w poprzedniej odpowiedzi. Sorry Max ale część Twojego komentarza dotyczyła wykresu dziennego i nie bardzo rozumiem co tu napisałeś bo w tym wymiarze nic nie wspominałem o jakiś formacjach czy świecach potwierdzających dołek korekty czy w ogóle odnoszących się do dołka. Musiałeś chyba coś źle przeczytać. Przedstawiałem Tobie że po formacji na tygodniowym , wykres dzienny nie wskazywał żadnych odznak że wzrost dobiegł końca. Zatem być może mój sposób wejścia uznajesz za „typowe łapanie dołka” i się z nim nie zgadzasz , masz do tego pełne prawo, ale dla mnie jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów wejść w strategii trendowej. Co do trendu , silnego trendu na H1 chyba nie masz wątpliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *