Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 16.01.2019

Wybaczcie ale dzisiaj bardzo krótko , dosłownie kilka zdań i to bez wykresów ale z poziomami. Choróbsko nie odpuszcza i naprawdę brak sił do większego wysiłku. 

Oba omawiane indeksy znajdują się cały czas w dziennej tendencji wzrostowej . Zarówno WIG 20 jak i DAX (S&P również) są w bliskiej odległości znaczących oporów. I tak dla WIG 20 jest to 2365 i zaraz potem 30 pkt wyżej 2395. Dla DAX jest to strefa na ok. 11030-11080. Na tę chwilę nie ma sygnałów kończących wzrosty jednak na obu indeksach mamy pewne konsolidacje. I tak WIG 20 to konsolidacja w obszarze 2303-2364 a na DAX 10786-10995. Z wykresów intra kontraktów ważne dołki , których przełamanie mogłoby odmienić sytuacje bądź wprowadzić na tych rynkach większe korekty to poziomy 2327 dla naszych kontraktów i 10779 dla kontraktów na DAX.

Na tę chwilę w dalszym ciągu na intra mamy przewodnie L na obu rynkach natomiast dziennie u nas jak najbardziej ale na DAX pamiętamy że cały czas jest to tylko korekta albo inaczej jest to ruch wzrostowy który nie wypełnił nic więcej niż zakres korekty.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

12 Replies to “Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 16.01.2019

 1. @Toma’as – niestety, ale nie rozumiemy się. Powtarzam – to że rośnie wcale nie znacza, że wcześniej przed tym wzrostem była akumulacja. Rynek nie jest taki prosty, chociaż na taką interpretacje liczy nasza psychika, bo jest wtedy logicznie, łatwo. Linia trendu, OB, HH+HL – to wcale nie oznacza, że wcześniej była akumulacja. Więc nie zgadzam się z Twoim wykresem godzinowym. Duży gracz nie gra na takim niskim interwale, on otwiera pozycje w dużym przedziale cenowym przykładowo na interwale tygodniowym. Oznacza to, że nie otwiera pozycji tylko po jednej konkretnej cenie, na jednym poziomie, bo to po prostu niemożliwe – brak odpowiedniego wolumenu od małych traderów po drugiej stronie arkusza. A żeby ta druga strona arkusza była pełna, to wykres na niższych interwałach musi wyglądać prowzrostowo wg AT. Więc to chyba normalne, że wtedy na niższych interwałach będą też nowe
  górki i kanały wzrostowe, a mimo wszystko będzie trwała tam dystrybucja. I jeśli na tych z punktu widzenia dużego gracza mikro ruchach jesteś w stanie zarobić to super, ale dla mnie to zbyt ryzykowne, bo nigdy nie wiadomo, kiedy taka dystrybucja się zakończy i zacznie jej efekt, czyli nagły spadek. Co innego w trendzie wzrostowym, ale na dużym interwale.
  Ale to tylko mój sposób patrzenia na rynek, nie książkowy.

  Co do filmiku, to dla mnie akurat pierwsza połowa jest do kosza 🙂

  I jeszcze ciekawostka. Zobacz na te dwa punkty na wykresie godzinowym. Tam jest fibo 61.8 oraz OB. Pewnie tam też się jakieś fale zgadzały, jakies średnie przecięły i inne tam… Dlaczego tam sie zatrzymało wczoraj i dzisiaj? IMO to pułapka, specjalnie po to aby stworzyć wrażenie silnego trendu wzrostowego i po to aby rozgrywający mógł dalej prowadzić dystrybucje.
  https://bankfotek.pl/view/2130830

  1. Witam.
   Szczerze mówiąc to ja w ogóle nie rozumiem tego co rysujesz …wrzuciłeś h1 to się do niego odniosłem … ale tym razem to masz rację bo może to być dystrybucja (ale na h1) i zmiana barana … teraz patrząc na ten interwał czekamy na testowanie wybicia z konsoli i można próbować wchodzić w shorty :
   https://www.bankfotek.pl/view/2130840
   być może to jest chłopskie rozumienie procesów zachodzących na rynku ale my nigdy nie wiemy kto siedzi w danej konsoli i w którą stronę pójdzie cena …. do takiego sposobu handlowania interwały h1 są bardzo zmienne a zwłaszcza na polskiej złotówce bo ona teraz chodzi góra/dół/góra/dół… tak jak to wyrysowałem na D1 …. i tak sobie będą jeszcze chyba jeździć

 2. Mój broker ładnie dobrał małe spółki i sporo wybił się ponad benchmark . Zleciłem więc odsprzedaż wszystkiego na dzisiejszym zamknięciu . Mam nadzieję odkupić niżej za parę miesięcy . Wyceny są , że palce lizać , ale chciwość każe kupić taniej .

  1. Nie wiem co te Twoje skróty oznaczają faktycznie ale jeśli chodzi o korektę do wybitych szczytów na intra to mimo wszystko chyba zbyt wcześnie na taki ruch. Korekta w ramach fali 4 na 4H możliwa ale to chyba wszystko. Choć przyznam że pisząc to mam L od wczorajszego poranka.

 3. Dark mam nadzieję że ta rozrywka dla bogatego aż tak mocno Tobie nie przeszkadza i dalej będziesz puszczał moje wpisy. Bardzo jestem ciekaw po ile masz otwartą poz. „od wczorajszego poranka ” i gdzie masz SL, bo czytając Twoje analizy to raczej spodziewałbym się wejścia wieczorem , no może koło południa jeśli wejście byłoby pod sygnał o których często piszesz w swoich analizach że powinny paść ( sygnał oczywiście był ale tak jak napisałem koło południa nie o poranku ) bo raczej jak na profesjonalistę pod samą obronę linii trendu chyba byś nie otwierał poz. chyba że ” jako rozrywka dla bogatego?! , no może się mylę w tej ocenie , a może normalnie łapałeś dołek tego raczej bym się po Tobie nie spodziewał.

  1. No i tu widzisz masz słabe pojęcie o moim graniu i chyba tez o tym jak porusza się cena w trendzie. Nie wiem dlaczego takie zdziwienie u Ciebie że mogę „łapać dołek”? Jakbyś nie wiedział czym innym jest łapanie dołka w trendzie spadkowym a czym innym braniem sygnału na dołku korekty a taki nad wyraz dobry był po drugiej godzinie notowań czwartkowych.Przypuszczam że Twój osąd ma związek z tym że w żaden sposób nie analizujesz wielowymiarowo w czasie tylko patrzysz na samo intra. Gdyby było inaczej to musiałbyś widzieć silną formację odwracającą trend z wykresu tygodniowego , która powstała na idealnej strefie wsparcia i w dodatku została potwierdzona. A gdybyś to widział i zszedł na dzienny to tez , pod warunkiem że zajmujesz się tym profesjonalnie, nie łapał byś szczytów bo po prostu szkoda „paluszków”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *