Analiza ….

Niestety z powodu dolegliwości „grypowych” nie czuję się na siłach do pisania analizy. Mam nadzieję , że szybko sobie z tym poradzę i przerwa nie będzie kontynuowana. Dzisiaj naprawdę nie dam rady.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

9 Replies to “Analiza ….

 1. W takim razie naleweczka jakaś. Mnie w tym roku pomagają na zmianę aroniówka, czarny bez, propolis. Nie ma na nie siły!!
  Polecam wszystkim.

  1. Na razie miód , czosnek i duża ilość witaminki C z polopiryną S. Jednak Twoja propozycja jest kusząca a problemem jest brak odpowiedniego napoju.

  1. aha….. ale to jest coś dziwny ten rysunek albo zła interpretacja bo ja bym to widział tak jeśli chodzi o godzinowy interwał
   https://www.bankfotek.pl/view/2130805
   czyli w dołku akumulacja … wybicie górą … przetestowanie w formie reakumulacji i wybicie nowego High ….i być może kontynuacja wzrostów chyba że ktoś z wyższych TF zgasi zapędy byków 🙂

 2. @Tom’as – to nie jest takie proste, że jak jest dystrybucja na danym interwale to od razu zaraz musi spadać. Tak to tylko w książkach, bajkach i na szkoleniach. 🙂

  IMO rozgrywający otwiera pozycje short w pewnym przedziale cenowym i po zaspokojeniu popytu musi przejść troche wyżej jeśli chce otworzyć więcej shortów (uaktywni nowy popyt). Mówię o niskich interwałach. On po prostu musi mieć drugą stronę transakcji, a jedynym sposobem przekonania nas do otwierania longów jest utrzymywanie nas w przekonaniu, że jest trend wzrostowy, który będzie dalej trwał. Dla niego takie wyjście 100 pipsów wyżej to nic. Dla nas oczywiście to problem, jeśli gramy dużymi pozycjami na dt. Im niższy interwał tym więcej może być takich poziomów, dlatego pisałem tutaj kiedyś, że dla mnie wszystko poniżej interwału dziennego to po prostu szum. Dlaczego? Bo większe interwały są bardziej że tak powiem „kosztowne”. Więc chyba niepotrzebnie pokazuje te wykresy H1. Podtrzymuje, że na nich cały czas trwa dystrybucja, chociaż rośnie – wiem dziwnie brzmi. Swoich pozycji S nie zamykam. Dzisiaj dużo się działo: dane, Draghi, Brexit Voting – to dodatkowa okazja do takich ruchów IMO.

  Zobacz sobie wykres tygodniowy tej pary w okresie styczeń-kwiecień tego roku, wielka akumulacja w przedziale 1000 pipsów. Czy myślisz, że jak kupił po 3.38 i potem jeszcze raz zdołował cenę na 3.30 to się martwił tym, że ma stratne pozycje L? Zapewniam Cię, że nie bo wiedział co się za chwile wydarzy, a po drugie stać go na to.

  Zobacz sobie na ten filmik, gdzieś tak od 21 minuty – „teoria targu”. Nie znam tego Pana, znajoma mi to dała, ale on tutaj mniej więcej pokazuje to o czym mówię. Gruby zawodnik operuje zawsze w przedziale cenowym a Ty masz tylko konkretną cenę wejścia i SL, dlatego zawsze z nim przegrasz.
  https://www.youtube.com/watch?v=GgGklVvcuf8

  1. Ten filmik widziałem jest bardzo dobry i ciągle go sobie przypominam ale tylko ze względu na jedną kwestię „TEORIĘ TRENDU(impulsu i korekty)” …. mam taką samą jak ten gość 🙂 …. reszta dla mnie do kosza.
   Pokazałeś interwał h1 to pokazałem Ci jak rozpoznawać akumulacje i dystrybucje na tym interwale … przeanalizuj to sobie i zobacz co cena zrobiła.
   Nie chce mi się tu wrzucać całej analizy złotego i rozpisywać ale zobacz na M-ce
   https://www.bankfotek.pl/image/2130822
   i tak od 2009 roku rozpoczął się trend wzrostowy który określa się na różne sposoby a jednym z nich jest OverBalance i tutaj na jednym z nich cena zatrzymała się w 2018 .
   Druga kwestia to wykres dzienny i tutaj mamy trend spadkowy ale moim zdaniem to jest właśnie akumulacja przed wybiciem nowych szczytów z celem minimum 3,90
   https://www.bankfotek.pl/view/2130823
   oczywiście mamy też podwójny szczyt i wcale nie muszą się przebić ale ja tak to widzę na teraz.
   Ja patrzę przede wszystkim na rynek z mojej perspektywy a więc gdzie wejść w rynek i gdzie wyjść z zyskiem 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *