Analiza weekendowa 07-11.01.2019

Zapraszam do obejrzenia kolejnego odcinka „weekendowej”. Dzisiaj wyjątkowo tylko dwie części, indeksy i spółki. Niestety od jakiegoś czasu pary ugrzęzły w konsolidacjach (może głosowanie nad Brexitem rozwiąże ten problem) i nie bardzo jest co analizować w okresach dłuższych niż intra. 

 1. Indeksy giełdowe:

2. Spółki z indeksu WIG 20:

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

10 Replies to “Analiza weekendowa 07-11.01.2019

 1. @Tom’as: i jak tam z tym twoim edkiem na dziennym interwale? Trójkąt wybity w cenach zamknięcia, ale potem zaraz powrót i zamknięcie poniżej. To jak wg AT teraz – L czy S?

  1. Odpisałbym ale Pan Darek znów nie umieszcza moich komentarzy … i pisanie czegokolwiek nie ma sensu bo nigdy nie wiem czy to będzie zamieszczone na blogu
   pozdrawiam

   1. Tom,as a możesz mi powiedzieć jakiego niby Twojego komentarza nie zatwierdziłem na przestrzeni ostatniego miesiąca? Nie ma żadnego Twojego komentarza , który by oczekiwał na zatwierdzenie.

    1. no teraz wskoczyły …. mogę odpowiedzieć
     a więc na wybiciu z konsoli poszły stop lossy i teoretycznie na tą chwilę mamy test wybitego trójkąta
     https://www.bankfotek.pl/view/2130738
     być może pojawi się sygnał kupna ale musimy poczekać na zamknięcie D1
     Ale patrząc na Twoje wpisy Murgrabia to celowanie w takie odległości i patrzenie na h1 to nie wiem czy dobra droga tak więc zobacz na W1 na edku bo tutaj ciągle widzę okazje do short
     https://www.bankfotek.pl/view/2130740
     a więc mamy test ostatniej wybitej korekty w trendzie wzrostowym na wykresie tygodniowym zakończonej ładnym pinbarem…
     I na koniec … ja cały czas obstawiam kontynuacje trendu spadkowego na edku i pod to gram tylko nie wiem czy mam rację 🙂 … rynek pokaże :
     https://www.bankfotek.pl/view/2130741
     minimalny zasięg dla pozycji to wybicie kanału dołem i wiedzę nawet coś o wiele mocniejszego ale zobaczymy
     pozdrawiam

   2. A jednak sorry ale bez mojego działania dwa komentarze znalazły się w koszu. Być może ze względu na podobieństwo IP do spamera. Jednak nie jestem tego pewien ale ostatni komentarz z zupełnie innego IP i wszedł normalnie do zatwierdzenia.

 2. @Tom’as – czyli dzienny „don’t know” a tygodniowy „short”, tak to wg AT wychodzi?

  Ten H1 to oczywiście nie mój interwał, tak poglądowo tylko opisałem, bo ładnie widać jak rozgrywający sypie IMO.

 3. nie wiem co wychodzi ale ja zakładam że po wyjściu angli z uni europejskiej cały ten twór posypie się jak domek z kart … do tego mamy wykres miesięczny euro który mówi mi że tam jest cały czas trend spadkowy a ten ruch od 2017 był tylko korektą … obecnie mamy na mc-e inside bar i po wybiciu dołem będę piramidował pozycje … jak to będzie rozegrane i czy uda mi się w ten ruch wejść nie mam pojęcia bo miałem próbę wejścia na szczycie w 2018 i na ostatnim podbiciu zostałem wybity :
  https://www.bankfotek.pl/view/2130748
  Na d1 mamy sygnał świecowy pro spadkowy a z drugiej strony wybicie z konsoli na wzrost ….więc ja obstawiam że wrócą do konsoli a wybicie było fałszywe … czy tak będzie – Nie wiem

  1. Dziękuje za konkretną odpowiedź. Czyli miesięczny, tygodniowy i dzienny spadki. Choć nie gram na tym, to jednak obastawiam odwrotnie.

   1. taki mam plan na tą chwilę i gram na różne schematy i interwały … przy takich dużych ruchach nie jest łatwe wejść w pozycje ani ją utrzymać …tutaj masz np. pozycje na jenie gdzie próbowałem łapać spadek od szczytu …miałem kilka pozycji wcześniej i wymęczyło mnie to trochę ale udało się w ostatniej fazie wejść w shorty …. niestety nie spodziewałem się tak gwałtownego spadku i wyszedłem za wcześnie licząc na test 111.625 choć spodziewałem się głębszego ruchu 🙁 … nie udało się zabrać większych profitów
    https://www.bankfotek.pl/view/2130752
    cały czas się uczę zagrywania długoterminowo i mam już spore sukcesy choć nie jest to łatwe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *